۰۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

سومین دوره مسابقات اینترنتی «تنزیل» برگزار می شود

سومین دوره مسابقات اینترنتی «تنزیل» برگزار می شود سومین دوره مسابقات اروپایی تلاوت قرآن اینترنتی «تنزیل» از سوی دارالقرآن مرکز اسلامی هامبورگ در دو رده سنی برای ساکنین اروپا برگزار می شود. به گزارش خبرنگار مهر، دارالقرآن مرکز اسلامی هامبو...

سومین دوره مسابقات اینترنتی «تنزیل» برگزار می شود

سومین دوره مسابقات اینترنتی «تنزیل» برگزار می شود

سومین دوره مسابقات اینترنتی «تنزیل» برگزار می شود

سومین دوره مسابقات اروپایی تلاوت قرآن اینترنتی «تنزیل» از سوی دارالقرآن مرکز اسلامی هامبورگ در دو رده سنی برای ساکنین اروپا برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دارالقرآن مرکز اسلامی هامبورگ سومین دوره مسابقات قرآن کریم «تنزیل» در دو رده سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال برای ساکنین اروپا به صورت مجازی برگزار می‌کند.

شرایط رده سنی زیر ۱۶ سال (تلاوت تقلیدی)

سه مقطع تلاوت از قاریان برجسته جهان اسلام «مصطفی اسماعیل»، «عبدالباسط محمد عبدالصمد» و «محمد صدیق منشاوی» در سایت دارالقرآن، فیسبوک و تلگرام دارالقرآن برای تقلید تلاوت در اختیار شرکت کنندگان قرار داده می‌شود. شرکت کنندگان یک تلاوت را انتخاب نموده و همانند سبک قاری مربوطه، تلاوت تقلیدی خود را فقط یکبار از طریق تلگرام به QuranCompetition@ ارسال کنند.

شرایط رده سنی بالای ۱۶ سال (تلاوت تحقیق)

شرکت کنندگان از سه قرعه ارائه شده یکی را انتخاب نموده و با در نظر گرفتن قواعد تجوید و صوت و لحن قرآن کریم تلاوت نموده و فقط یکبار از طریق تلگرام به QuranCompetition@ ارسال کنند. تکرار بدون دلیل آیات باعث کسر امتیاز خواهد شد.

قرعه اول: سوره الأعراف از آیه ۱۸۰ ولله تا ۱۸۵ یُؤْمِنُونَ

قرعه دوم: سوره آل عمران از آیه ۱۳۳ و سارعوا تا ۱۳۶ العاملین

قرعه سوم: سوره الحج از آیه ۷۳ یَا أَیُّهَا النَّاسُ تا ۷۷ تفلحون

مهلت ارسال فایل تصویری تا تاریخ ۵ می ۲۰۲۱ می‌باشد.تلاوت‌های ارسالی به صورت تصویری و با فرمت MP4 ارسال شود. به همراه فایل تصویری تلاوت، نام و نام خانوادگی، سن و محل سکونت (کشور و شهر) شرکت کننده نیز ارسال گردد.

فایل‌های ارسالی شرکت کنندگان از دو طریق انتخاب داوران، همچنین نظرات مردم در فیسبوک و تلگرام دارالقرآن، ارزیابی خواهد شد. برندگان این مسابقه در ۲۷ ماه مبارک رمضان معرفی خواهند شد.

در صورتی که تعداد شرکت کنندگان در یک رشته زیاد و امتیاز آنها نزدیک به هم باشد، برای همان رشته فینال برگزار خواهد شد.

مهدی عادلی، جواد طریحی، مهدی سلطانی و علی رمضانی داوران این مسابقه خواهند بود.

جوایز مسابقه:

تلاوت تقلیدی نوجوانان: نفرات اول هر رشته ۱۰۰ یورو

بزرگسالان: نفر اول ۴۰۰ یورو، نفر دوم ۳۰۰ یورو و نفر سوم ۲۰۰ یورو

مهر

مطالب مرتبط

آخرین اخبار