سومین استعفا: دعوا در فدراسیون آلمان بالا گرفت!

اولیور کان اعلام کرد با توجه به اینکه احساس می‌کرد نظرش مورد توجه قرار نمی‌گیرد، از کارگروه فنی تیم ملی آلمان جدا شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،فوتبال آلمان حال و روز خوبی ندارد و مسئولان فدراسیون این کشور بعد از یک جام جهانی خجالت آور و یک باخت سنگین به تیم ملی ژاپن، هانسی فلیک، سرمربی تیم، را اخراج کردند. پس از آن یک کارگروه ویژه بررسی مسائل تیم ملی برای پیدا کردن راه حل برای بحران های آن تشکیل شد و پس از آن هم رودی فولر به عنوان سرمربی موقت تیم ملی آلمان انتخاب شد.

اما به نظر می‌رسد فدراسیون آلمان در انجام این اقدامات هماهنگ نبوده است، کارل هاینس رومینگه و اولیور مینتزلوف دیروز از این کار گروه ویژه استعفا دادند و اولیور کان هم که یکی از اعضا بود امروز همین کار را کرد. همه آنها دلایل استعفایشان را، بی اعتنایی به کارگروه و نظرات خود عنوان کرده اند.

اولیور کان در این باره به طعنه گفت:” کار گروه حل مشکلات خودش داشت یک مشکل بزرگتر می‌شد. آنها (فدراسیون) بدون اینکه نظر ما را بخواهند رودی فولر را سرمربی کردند. اگر جایی احساس کنم بی‌فایده‌ام آن را ترک می‌کنم.”

تیم ملی آلمان با کسب یک برد مقابل فرانسه کمی از شدت حاشیه‌های اطراف خود کاهش داده است اما به نظر می‌رسد با نظم آلمانی که سالها به آن شهره بودند فاصله زیادی گرفته اند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.