۲۰:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳

سورپرایز عیدانه برای مستمری بگیران | واریزی یارانه معیشتی ۱/۰۰۰/۰۰۰ میلیونی از ۲۰فروردین

بهمن ماه سال ۱۴۰۲ بود که حسین خدرویسی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در فروردین ۱۴۰۳ خبر داد.

سورپرایز عیدانه برای مستمری بگیران | واریزی یارانه معیشتی ۱/۰۰۰/۰۰۰ میلیونی از ۲۰فروردین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،یارانه معیشتی جدید دولت رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ پرداخت شد. با توجه به افزایش قیمت‌ها، دولت سیزدهم برای جبران رفاه از دست رفته خانوار و کمک به معیشت آن‌ها اقدام به افزایش یارانه معیشتی کرده است یارانه معیشتی از بهمن ماه ۲۵ و ۳۰ ام هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. یارانه معیشتی هفت دهک اول به شرط استفاده از کالابرگ ۲۲۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت در ادامه به خبر جدید درباره یارانه معیشتی در خبرآزاد می پردازیم

بهمن ماه سال ۱۴۰۲ بود که حسین خدرویسی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در فروردین ۱۴۰۳ خبر داد.

​در سنوات گذشته، دولت‌ها با تأمین اعتبار مورد نیاز به میزان یک ماه مستمری تحت عنوان عیدی به سرپرستان خانوارها پرداخت کرده‌اند.

بهمن ماه سال ۱۴۰۲ بود که حسین خدرویسی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در فروردین ۱۴۰۳ خبر داد.

با توجه به افزایش ۳۰ درصدی برخی از رسانه های خبری تیترهایی از مبالغ واریزی به حساب مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را منتشر کرده اند. به عنوان مثال یکی از تیترها خبر از واریز ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب مددجویان بهزیستی و کمیته امداد میدهد اما واقعا این خبر صحت دارد.

واریز ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در فرودین ۱۴۰۳ صحت دارد؟

برای بررسی صحت این خبر ابتدا مبالغی را که در سال ۱۴۰۲ به عنوان مستمری برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واریز شده است را بررسی کردیم سپس افزایش ۳۰ درصدی مستمری را محاسبه کردیم و به عددی که در سال ۱۴۰۳ قرار است به حساب مددجویان واریز شود رسیدیم.

 

یارانه معیشتی نوروز
مستمری ماهانه خانواده های تک نفر: ۷۷۰ هزار تومان + ۳۰ درصد = ۱,۰۰۱,۰۰۰ واریزی در سال ۱۴۰۳

مستمری ماهانه خانواده‌ های ۲ نفره: یک میلیون ۹۰ هزار تومان + ۳۰ درصد = ۱,۴۱۷,۰۰۰

مستمری ماهانه خانواده‌ های سه نفره: یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومان + ۳۰ درصد = ۱,۹۸۲,۵۰۰

مستمری ماهانه خانواده‌ های چهار نفره: یک میلیون و ۹۶۰ + ۳۰ درصد = ۲,۵۴۸,۰۰۰

مستمری ماهانه خانواده های پنج نفره و بیشتر: ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان + ۳۰ درصد = ۳,۱۳۳,۰۰۰

نتیجه گیری

با توجه به محاسبه افزایش ۳۰ درصدی هر کدام از خانوارها، واریزی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در فروردین ماه صحت ندارد.

واریزی ۱ میلیون تومانی رئیسی برای دهک ۱ تا ۵

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره پرداخت عیدی و یارانه معیشتی ۵ میلیون تومانی توضیحاتی ارائه داد.

صولت مرتضوی؛ وزیر تعاون، کار تعاون و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما امروز شاهد برگزاری اختتامیه قرآنی بودیم که با حضور حافظان، قاریان و خانواده آن‌ها در مجموعه فرهنگی آدینه بوده‌ایم که بسیار فرح‌بخش و امیدآفرین بود.

وی افزود: جمع کثیری از حاضران این نشست حافظان قرآن کریم و قاریان بودند که منشأ خیر، برکت و ارتقا و توسعه روحیه معنوی هستند.

مرتضوی گفت: یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های وزارت رفاه موضوعات فرهنگی است و مسابقات قرآنی در سال آینده برگزار می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی چه زمانی پرداخت می‌شود، اظهار کرد: عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در همان چارچوب قانونی پرداخت می‌شود./تسنیم

یارانه معیشتی ۵/۸۶۹/۸۰۰ تومانی واریز شد
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری سه برابری برای مددجویان آسیب دیده از سیل در سیستان و بلوچستان خبر داد.

علیرضا انجلاسی با بیان اینکه تیم مدیریت بحران سازمان بهزیستی بلافاصله پس از سیل برای ارزیابی خسارات وارد به مددجویان این سازمان وارد عمل شد، گفت: بازدید میدانی و ارزیابی خسارات مددجویان تحت پوشش شهرستان‌های چابهار، دشتیاری، نیک‌شهر و قصرقند و سایر شهرها توسط ستاد بحران اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان و نمایندگان اعزامی از مناطق سیل زده جنوب استان با سرعت انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه وظیفه خود می‌دانیم از مددجویان آسیب دیده در سیل اخیر در سیستان و بلوچستان حمایت کنیم، افزود: بر این اساس مبلغ سه برابر مستمری برای هر خانواده تحت پوشش آسیب دیده از سیل به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

انجلاسی با بیان اینکه مستمری با توجه به بعد خانوار واریز می‌شود، گفت: برای خانوارهای یک نفره دو میلیون و ۲۹۳ هزار و ۲۰۰ تومان، خانوارهای دونفره سه میلیون و ۲۷۶ هزار تومان، خانوارهای سه نفره چهار میلیون و ۵۸۶ هزار و ۴۰۰ تومان، خانوارهای چهار نفره پنج میلیون و ۸۹۶ هزار و ۸۰۰ تومان، و خانوارهای پنج نفره هفت میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۰۰ تومان پرداخت شده است.

این خانوارها یارانه معیشتی ۱ میلیون تومانی می‌گیرند
جشن نیکوکاری با هدف تامین مایحتاج زندگی و لباس نو و کمک نقدی به خانواده‌های نیازمند از اول اسفندماه در شهرستان آغاز شده و تا یک هفته آینده ادامه دارد و تاکنون خیران ۲۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال به این جشن اهدا کردند.

رئیس کمته امداد از واریزی یارانه معیشتی خبر داد.

رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گنبدکاووس روز سه‌شنبه گفت: این بسته‌ها شامل کیسه ۱۰ کیلویی برنج و سه لیتر روغن مایع هر کدام به ارزش ۱ میلیون تومان از محل زکات توسط خیر گنبدی اهدا شد.

علیرضا کریمیان ادامه داد: گنبدکاووس بیش از ۱۴ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد دارد که از این تعداد حدود ۱۰ هزار خانوار در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

وی بیان کرد: جشن نیکوکاری با هدف تامین مایحتاج زندگی و لباس نو و کمک نقدی به خانواده‌های نیازمند از اول اسفندماه در شهرستان آغاز شده و تا یک هفته آینده ادامه دارد و تاکنون خیران ۲۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال به این جشن اهدا کردند که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال آن به صورت نقدی و ۱۲۶ میلیون ریال آن به صورت کالایی به طور مستقیم به کمیته امداد اهدا و ۲۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال آن هم در ۳۵ مرکز نیکوکاری فعال در شهرستان جمع آوری شد.

واریزی یارانه معیشتی اسفند به حساب مددجویان بهزیستی و کمیته امداد
تا ساعاتی دیگر مبلغ مستمری برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واریز خواهد شد.

از بهمن ماه، تاریخ واریز مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تغییر کرد.

مقدار این مستمری با ماه‌های گذشته تغییری نکرده و همچنان حدوداً ۷۰۰ هزار تومان برای هر نفر است.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار اردبیل گفت: ۴۳۷ میلیارد تومان تسهیلات با همت و همراهی بانک‌های عامل به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در حوزه خوداشتغالی پرداخت شده است.

یاسر عبداللهی ۲۰ اسفند در جشن ملی توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در استانداری اردبیل، اظهار کرد: با تلاش و همت دولت سیزدهم در بحث اشتغال مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر اقدامات و حمایت‌های خوبی انجام شده تا در عرصه تولید و اشتغال بتوانند به نقطه خودکفایی برسند.

وی حمایت‌های همه‌جانبه رییس جمهور، وزرا و استاندار اردبیل را از طرح‌های توانمندسازی و خوداشتغالی مددجویان یادآور شد و تصریح کرد: بانک‌های عامل از محل تبصره ۱۶ و ۱۷ عملکرد خوبی را در ۲ سال اخیر از خود نشان دادند و بخش عمده‌ای از این تسهیلات پرداخت شده و پرداختی‌ها همچنان تا پایان سال ادامه دارد.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار اردبیل گفت: از جز سه و چهار تبصره‌های قانونی بودجه سال گذشته و امسال و از رقم ۷۸۰ میلیارد تومان منابع کمیته امداد، با همت بانک‌های عامل ۴۳۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده تا صاحبان سه هزار و ۷۰۰ طرح اشتغالزا بتوانند فرصت‌های اشتغال برای خود و سایر گروه‌های جامعه مهیا کنند.

عبداللهی رویکرد کمیته امداد را در بحث اشتغال، رویکرد مناسب و قابل تقدیر توصیف کرد و افزود: در استان اردبیل نیز اقدامات حمایتی خوبی از این نهاد انقلابی آغاز شده و امیدواریم با حمایت همه‌جانبه تمامی تعهدات اشتغال مددجویان محقق شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اکثر بانک‌های عامل در پرداخت این تسهیلات تلاش و جدیت مضاعفی را داشته اند و به صورت هفتگی این پرداختی‌ها رصد و پایش می‌شود تا در صورت عقب‌ماندگی موانع رفع شده و تسهیل‌گری خاصی را در بخش اشتغال و خودکفایی شاهد باشیم.

عبداللهی به برگزاری جشن خودکفایی ۱۰۰ هزار نفر در سراسر کشور و حدود ۲ هزار مددجوی کمیته امداد استان اشاره کرد و ادامه داد: در آستانه ماه مبارک رمضان و آغاز سال جدید این جشن نویدبخش تحول در حوزه اشتغال و کارآفرینی است و امیدواریم در همه بخش‌های استان شاهد رونق تولید، اشتغال و کاهش آسیب‌ها، دغدغه‌ها و نگرانی‌های خانوارها باشیم.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار اردبیل اضافه کرد: دولت تلاش می‌کند در ابعاد مختلف حمایت‌های لازم و همه‌جانبه را از صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران انجام دهد و در استان اردبیل نیز با تاکید استاندار اردبیل بحث رونق تولید، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار جز رویکردها و برنامه‌های اصلی است که در سال آینده نیز این رویکرد و برنامه‌ها با نگاهی جامع و برنامه‌ریزی دقیق پیگیری خواهد شد./خبرجو

بهره‌مندی بیش از ۴۲۷ هزار نفر از بسته‌های معیشتی در طرح هلال رحمت

​سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر گفت: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ایام نوروز به ۹۰۹ هزار و ۵۹۵ نفر از هموطنان خدمات ارائه داده که از این میزان، ۴۲۷ هزار و ۸۲۶ نفر از خدمات بسته‌های معیشتی در قالب طرح ملی «هلال‌رحمت» و بیش از ۲۵۲ هزار نفر از سفره‌های افطاری داوطلبان در سراسر کشور بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ علی درویش‌پور سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر در تشریح خدمات نوروزی این جمعیت گفت: در ۱۷ روز گذشته از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ جمعیت هلال احمر به بیش از ۵ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۷۰ نفر از هموطنان خدمات بشر دوستانه و امداد و نجات ارائه شده است.

انجام ۳۳۴۷ عملیات و خدمات امداد و نجات

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر افزود: از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در سطح کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۳۳۴۷ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات صورت پذیرفت که ۲۰۵۲ مورد آن عملیات‌های امداد و نجات معادل ۶۱ درصدی کل عملیات‌ها شامل حوادث جاده ای، کوهستان، جوی و… است.

امدادرسانی به بیش از ۲۴۹ هزار نفر آسیب دیده

درویش‌پور بیان کرد: در طرح نوروزی ۱۴۰۳ هلال احمر تاکنون ۲۹ هزار و ۹۶۸ نفر از آسیب دیدگان و در راه ماندگان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر لازم امداد و نجات ارائه شده است. طی ۱۷ روز گذشته ۱۱۹۴ مصدوم و بیمار توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۳۱۹۵ مصدوم و بیمار در محل حادثه درمان شدند.

وی بیان کرد: نجاتگران جمعیت هلال احمر تاکنون ۱۴۴۳ مورد عملیات امداد و نجات جاده‌ای را در محورهای برون شهری به انجام رسانده‌اند که ۲۲۶ مصدوم محبوس در خودروها رهاسازی شده اند.

مراجعه بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به پست‌های ایمنی و سلامت سفر

به گفته سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر؛ طی ۱۷ روز گذشته از طرح نوروزی ۴ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۷۳۱ نفر از هموطنان به پست‌های ایمنی و سلامت سفر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مراجعه و خدمات لازم بشر دوستانه را دریافت کردند که منجر به مشارکت ۵۴۴ هزار و ۹۸ نفر در پویش بهرفت شده است.

درویش‌پور گفت: از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ و تا امروز ۱۲ فروردین سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به ۹۰۹ هزار و ۵۹۵ نفر از هموطنان خدمات ارائه داد و در طرح هلال رحمت ۴۲۷ هزار و ۸۲۶ نفر، در طرح پایش سلامت ۲۰۹ هزار و ۷۵۲ نفر، در طرح نیابت ۱۲۴۸۳ نفر و در طرح سفره‌های افطاری، ۲۵۲ هزار و ۸۵۲ نفر خدمات لازم داوطلبانه را دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: طی ۱۷ روز گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ در مراکز درمانی توانبخشی داروخانه‌ها و مرکز حج و زیارت خدمات لازم درمانی به ۱۴۸ هزار و ۷۷۶ نفر از مراجعین خدمات لازم درمانی ارائه شده است.

درویش‌پور گفت: خدمات درمانی و تخصصی به ۷۷ هزار و ۶۶۹ نفر از بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی و توانبخشی جمعیت هلال احمر ارائه، به نسخه‌های درمانی ۶۸ هزار و ۱۵۰ نفر بیمار در داروخانه‌های جمعیت هلال احمر پاسخ داده شده و همچنین ۲۹۴۷ دوز واکسن در مراکز حج و زیارت جمعیت هلال احمر تزریق شده است./ایلنا

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

سهیلا

پاسخ دادن

۱۴ فروردین ۱۴۰۳


اینهمه دروغ نوشتید اینجا دریغ از یه راست.کدوم یک میلیون معیشتی این پولارو برای کی واریز میکنن که ما نمی‌بینیم نکنه برای مریخی‌ها واریز میکنید.از عیدی مستمری بگیران هم خبری نیست.این پول عیدی چی شد خدا میدونه

آخرین اخبار