۱۶:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۶

سود سهام عدالت کی واریز می‌شود؟

بنابر اعلام مسئولان، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی کماکان پیگیر واریز سود سهام عدالت از سوی شرکت‌ها هستند.

سود سهام عدالت کی واریز می‌شود؟

به گزار ش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،سود سهام عدالت سال ۱۴۰۲ دو مرحله‌ای بود که مرحله نخست آن آذرماه و مرحله دوم آن در هفته پایانی اسفند واریز شد. سود سهام عدالت در مرحله دوم حدود ۳۰ درصد کمتر از مرحله اول بود. همچنین سود سهام عدالت متوفیان هم در روز‌های پایانی سال ۱۴۰۲ پرداخت شد. البته سود سهام عدالت برخی سهامداران و وراث با مشکل مواجه شد که این افراد باید موضوع را از طرق مختلفی که اعلام شده پیگیری کنند.

براساس این گزارش، بنابر اعلام مسئولان، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی کماکان پیگیر واریز سود سهام عدالت از سوی شرکت‌ها هستند؛ عدم واریز سود سهام عدالت از سمت برخی شرکت‌ها که سبب شد این سود سه مرحله‌ای شود.

۲۸ فروردین ماه مجید عشقی رئیس سازمان در رسانه ملی در خصوص این دیرکرد گفت: مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلفی داشته باشند و نتوانند سود سهام عدالت را پرداخت کنند این شرکت‌ها اکثرا با کمبود نقدینگی مواجه هستند ما هم توصیه کردیم که باید سود سهام عدالت پرداخت شود امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سود‌ها راجمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت در این‌باره گفت: چند شرکت بخشی از سود سهام عدالت را واریز نکردند و کماکان پیگیری‌ها از سمت سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حال انجام است به محض این که سود‌ها دریافت شود زمان واریز آن اطلاع رسانی خواهد شد.

زمانی که سود مرحله سوم و تسویه سهام عدالت تعیین تکلیف شد همانند سال‌های گذشته سود به شماره شبای بانکی افراد که در سامانه سجام اعلام کردند واریز خواهد شد. در نهایت هم سهامداران اخبار مربوط به واریز سود سهام عدالت و دیگر موارد مربوط به این حوزه را تنها از مراجع رسمی پیگیری کنند.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این‌باره، گفت: اگر این شرکت‌ها سود سهام عدالت را واریز نکنند سازمان بورس بر اساس ضوابط، مقررات، وظایف و اختیاراتی که دارد حتما برخورد مقتضی را انجام می‌دهد در نهایت سازمان بورس پیگیر است که مابقی سود سهام عدالت را دریافت تا برای سهامداران این سود واریز شود.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

ح

پاسخ دادن

۱۴ خرداد ۱۴۰۳


وعده‌ها ی قشنگی میدید کاش در عمل هم چنین بودید سهام عدالت جاماندکان تحت پوشش بهزیستی یا سهام عدالت مردم مخصوصا معلولان بدون خونه برای وزرا کار جدید شده چون از بس بیگارن سهام عدالت شده امروز فردا امروز فردا امروز فردا امروز فردا امروز فردا امروز فردا امروز فردا معلوم نیست امروز فردا کی تمام میشود عجب مسعولان ی داریم مردم مخصوصا معلولان بدون خونه اجاره نشین بدبخت بیچاره بهاانه کردند برای سرگرمی تفریحی بابا بنده های خدا از سال ۹۹ شصد درصد سهام عدالت فروختیم چرا پولش خیری نیست یا چرا ماده ۲۷ معلولان اجرا شده توسط نمایندگان مجلس و دولت سالها پیش هنوز اجرایی نشده به چه علت مردم مخصوصا معلولان الاف کردید مگه شما انتخاب شده این مردم نیستید چرا این همه ظلم در حق مردم مخصوصا معلولان میکنید واقعا خجالت اوره با اندک ماهانه مددجویان بدون خونه اجاره نشین هستند مسعولان تنها یک روز نمیتونند ماهانه اندک معلولان زندگی کنند چقدر وعده‌های الکی مسعولان برای مددجویان والله گناه دارند معلولان بخدا بخودتون بیایید دنیا به کسی وفا تکرده نخواهد کرد فقط روراست باشید تمام حقیقت کار کنید خدا هم زندگی تون سرکشی کنه از جانب خدا یک جان مسعولان دارند یک جانم ما معلولان ولی در این وسط تنها مسعولان درس خواند شدن مسعول ما معلولان هم خدا معلول کرده غیر این چیزی نیست در آخرت یک پارچه سفید ما معلولان میبریم و یکی مسعولان والله تا دیر نشده حق قانونی معلولان بدرستی انجام بدین فقط عمل چیزی ماندنی هست در آخرت غیر اون چیزی بیشتری نمیتوانیم ببریم زندگی شیرین است امام آخرش رفتنی هستیم هر قدرتی هر مقامی بلاخره اون روز خواهد رسید هممون من هر لحظه آماده ام خدا را شکر قربونش برم مهمون هستیم هممون