۰۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸

سود سهام عدالت چقدر است؟ + زمان واریز سود سهام عدالت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سود سهام عدالت چقدر است؟ با ما همراه باشید با جزئیات واریز شود سهام عدالت و میزان سهود سهام عدالت. ما در ادامه به این موضوع پاسخ می هیم که : سود سهام عدالت چقدر است؟ سود سهام عدالت ۱۴۰۲ چقدر خواهد...

سود سهام عدالت چقدر است؟ + زمان واریز سود سهام عدالت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سود سهام عدالت چقدر است؟ با ما همراه باشید با جزئیات واریز شود سهام عدالت و میزان سهود سهام عدالت. ما در ادامه به این موضوع پاسخ می هیم که : سود سهام عدالت چقدر است؟

سود سهام عدالت ۱۴۰۲ چقدر خواهد بود؟

 سود سهام عدالت امسال برای برخی از سهامداران تحت پوشش، از یک تا دو میلیون تومان است و برای برخی دیگر از سهامداران هم مبلغ ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان برآورد شده است.

سود سهام عدالت متوفیان چه می شود؟

مهدی حاجی وند دستیار ویژه و مشاور رییس سازمان بورس در امور سهام عدالت در این باره گفت: برای واریز سود انباشت شده، باید شماره حساب، شماره موبایل و سایر اطلاعات ورثه به بانک مرکزی انتقال داده شود و ممکن است مراحل راستی آزمایی حساب بانکی، کمی زمانبر باشد.

او افزود: تا پایان امسال زمان زیادی باقی نمانده؛ اما حتما تلاش می شود با توجه به نیاز مالی که وجود دارد، در نیمه اول ۱۴۰۳ سود انباشت شده به حساب ورثه واریز شود.

بعد از انجام امور انحصار وراث توسط وراث متوفیان سهام عدالت، اصل سهام عدالت به وراث اختصاص داده خواهد شد و سود سهام عدالت متوفیان نیز در ابتدای سال آینده میان وراث توزیع خواهد شد.

 

سود سهام عدالت چقدر است؟ + زمان واریز سود سهام عدالت

سود سهام عدالت چقدر است؟ + زمان واریز سود سهام عدالت

در نهایت مطابق زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان، وراث متوفیان سال‌های ۱۳۸۵، ۱۳۸۴ و قبل از آن از تاریخ ۱۵ آبان، سال ۸۶ و ۸۷ از ۱۱ آذر، سال‌های ۸۸ و ۸۹ از ۲۵ آذر، سال‌های ۹۰ و ۹۱ از ۹ دی، سال‌های ۹۲ و ۹۳ از ۲۳ دی، سال‌های ۹۴ و ۹۵ از ۷ بهمن، سال‌های ۹۶ و ۹۷ از ۲۱ بهمن، سال‌های ۹۸ و ۹۹ از ۵ اسفند و وراث متوفیان سال ۱۴۰۰ و به بعد از تاریخ ۱۹ اسفند سال ۱۴۰۲ می‌توانند اقدام به انجام امور مربوط به انحصار وراثت سهام عدالت متوفیان خود کنند.

اسناد و مدارکی مورد نیاز جهت مراجعه

تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی

اصل یا تصویر برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت (با این توضیح که رسید متقاضی کارت ملی و یا گواهی شماره ملی ممهور به مهر سازمان ثبت احوال می‌تواند جایگزین کارت ملی باشد)

اصل یا تصویر برابر با اصل گواهی حصر وراثت متوفی (در صورتی که مادر در عداد وراث باشد؛ مستنبط از بند ب ماده ۸۹۲ قانون مدنی جهت کنترل حاجب، صفحات شناسنامه مربوط به تعداد فرزندان پدر و مادر متوفی نیز الزامی است)

در صورتی که متوفی دارای وصیت نامه رسمی باشد که در گواهی حصر وراثت نیز به آن اشاره شده است، ارائه اصل یا تصویر برابر با اصل وصیت نامه نیز ضروری است.

کسانی که سود سهام عدالت را دریافت نکرده اند چه کنند؟

رئیس سازمان بورس درباره افرادی که تا کنون سود سهام عدالت دریافت نکردند و آیا سود آن‌ها برای سال‌های گذشته باطل و سوخت شده، گفت: قطعا کسانی که در سامانه سهام عدالت و سجام ثبت نام کردند و شماره حساب کردند سود سنوات گذشته برای افراد واریز شده و اگر فردی در این دو سامانه ثبت نام نکرده و سود سهام عدالت را دریافت نکرده و بخواهد ثبت نام کند، سود آن از سال ٩٨ و به صورت یکجا واریز خواهد شد و سود افراد سوخت نشده، محفوظ است و به محض ثبت نام واریز می‌شود.

زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲

مجید عشقی – رئیس سازمان بورس – از واریز سود سهام عدالت در دو مرحله خبر داد و گفت: بخش اول سود سهام عدالت آذر ماه و بخش دوم، پایان سال پرداخت خواهد شد.

اختصاص سهام عدالت به ۶ میلیون مشمول جدید

رئیس سازمان بورس همچنین با اعلام اینکه تخصیص سهام عدالت جدید به مشمولین به دولت و سازمان خصوصی سازی و مجلس مربوط می‌شود گفت: اقدامات اختصاص این سهام به مشمولین جدید که شامل ۶ میلیون نفر تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و ایثارگران هستند، در حال انجام است. اطلاعات دقیق‌تر را باید از سازمان خصوصی‌سازی باید پیگیری کرد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار