۰۹:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

کلیپ گردشگری

سواحل رنگی و دلنشین چابهار را نگاه کنید + ویدیو

چابهار یکی از شهر های کمتر شناخته شده جنوب ایران است. این شهر دیدنی که در استان سیستان و بلوچستان واقع شده دارای سواحل زیبا و حیرت انگیزی است که هرکدام به نوبه خود از شگفتی های ویژه ای برخوردارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،سوحل مکران که بخشی از آن در شهر تاریخی چابهار قرار دارد جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان را پوشش می دهد. این سواحل تمام طول دریای عمان در ایران را پوشش می دهد. به دلیل جاذبه های طبیعی زیبا و منحصر به فردی که در این منطقه وجود دارد برای گردش بسیار مناسب است.
سواحل صخره ای، مرجانی و ماسه ای و همچنین موقعیت جغرافیایی بسیار خوب که باعث شده کشتی های زیادی از راه اقیانوس بتوانند به این سواحل بیایند به همراه آثار تاریخی و باستانی فراوان این منطقه را برای تبدیل شدن به یک منطقه توریستی مستعد کرده است. بازی ها و تفریحات آبی موجود همراه امکانات رفاهی هم بر جذابیت های این منطقه افزوده است.

سواحل رنگی و دلنشین چابهار را نگاه کنید + ویدیو

ساحل شب تاب بندر تنگ

یکی از منحصر به فرد ترین ساحل های جهان در استان سیستان و بلوچستان و شهر چابهار قرار دارد. این ساحل که در کنار دریای زیبای عمان قرار دارد و از سواحل روستای تنگ است به ساحل شب تاب شهرت دارد.
علت این نام گذاری پدیده ای کم نظیر در این منطقه است. نورهای درخشان آبی رنگی که قطعا مانند آن ها را در جای دیگری ندیده اید. دلیل این نورهای آبی رنگ و درخشان فیتوپلانگتون هایی هستند که در آب این منطقه وجود دارند و تنها در زمان های مشخصی از ساحل ظاهر می شوند.
اگر در فصل های پاییز و زمستان به چابهار بروید و پس از تاریکی هوا در این منطقه حضور داشته باشید می توانید این رویداد افسانه ای و درجه یک را تماشا کنید. البته دقت کنید که به این موجودات زیبا صدمه نزنید و آن ها را از دریا دور نکنید چرا که عمر آن ها بسیار کوتاه است. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط