09:08 - 1400/01/19

سه شرط اصلی ایران برای بازگشت آمریکا به برجام

یعقوب رضازاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «افکار نیوز» ضمن اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بیان کرد: موضع مجلس و من به‌عنوان وکیل مردم، دیدگاه مقام معظم رهبری است. دیدگاه دولت و مسئولان وز...

سه شرط اصلی ایران برای بازگشت آمریکا به برجام

یعقوب رضازاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «افکار نیوز» ضمن اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بیان کرد: موضع مجلس و من به‌عنوان وکیل مردم، دیدگاه مقام معظم رهبری است. دیدگاه دولت و مسئولان وزارت امور خارجه نیز همین است و باید همین باشد.

وی افزود: در هفته اخیر و جلسه‌ای که با آقای عباس عراقچی داشتیم گفت که به‌هیچ‌وجه در مذاکرات وین هیچ‌گونه مراوداتی با آمریکا نخواهیم داشت.

او تأکید کرد که آمریکا به وین آمده اما هتل و محل استقرار آن‌ها یا هیئت ایرانی جداست. به‌علاوه اینکه مستقیماً در مذاکرات نیز شرکت نمی‌کنند. درنتیجه موضع کشور نیز این است که یکی از شرایط اصلی مذاکره برداشتن و لغو کلیه تحریم‌ها توسط آمریکا و برگشت به برجام و درنهایت راستی آزمایی توسط ایران است.

رضازاده عنوان کرد: این سه شرط اگر توسط آمریکایی‌ها رعایت شود ایران نیز تعهدات برجامی خود را عملیاتی می‌کند و با انجام این تعهدات آمریکایی‌ها می‌توانند در مذاکرات و نشست‌های آینده نقش داشته باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتها یادآور شد: اگر این موارد از سوی آمریکایی‌ها انجام نشود هیچ مذاکره‌ای با دولت آمریکا چه به‌صورت مستقیم و چه به‌صورت غیرمستقیم انجام نخواهد شد.

افکار

مطالب مرتبط