14:00 - 1403/04/18

سود سهام عدالت| واریز سود سهام| سهام عدالت

سهام عدالت| از زمان نهایی واریز سود مرحله سوم سهام عدالت تا ارزش سهام عدالت امروز ۱۸ تیر

در این گزارش از زمان نهایی واریز سود مرحله سوم سهام عدالت تا ارزش سهام عدالت امروز 18 تیر مطالبی شرح داده ایم که مطالعه آن را به شما پیشنهاد میدهیم.

سهام عدالت| از زمان نهایی واریز سود مرحله سوم سهام عدالت تا ارزش سهام عدالت امروز ۱۸ تیر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، واریز سود سهام این روزها خبریست که بسیاری از سهام بگیران منتظرند تاریخ دقیق آن را بدانند ؛ از این رو ما در اندیشه معاصر از زمان نهایی واریز سود مرحله سوم سهام عدالت تا ارزش سهام عدالت امروز ۱۸ تیر را شرح داده ایم. همراهمان باشید تا علت عدم واریز سود سهام عدالت در خرداد را بیان کنیم.

از زمان قطعی واریز سود سهام عدالت تا مبلغ سود سهام عدالت مرحله سوم.

 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از پیگیری عدم پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت با حضور مسئولان مربوطه در کمیسیون متبوعش خبر داد.

جعفر قادری نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت، گفت: مسئولان دولتی عنوان کرده بودند که تا پایان خرداد و پیش از پایان عمر دولت سیزدهم این موضوع تعیین تکلیف و سود مرحله سوم سهام عدالت به حساب دارندگان این سهام پرداخت می‌شود که تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: با توجه به شکل‌گیری کمیسیون اقتصادی و انتخاب هیئت رئیسه آن، در اولین جلسه کمیسیون که پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه برگزار خواهد شد با دعوت از وزیر اقتصاد و تیم اقتصادی دولت این موضوع پیگیری و از مسئولان مربوطه خواهیم خواست تا گزارشی درباره آخرین وضعیت مرحله سوم سود سهام عدالت به اعضای کمیسیون گزارش دهند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شرکت‌های باقی مانده باید سود سهام عدالت را پرداخت کنند و ما از مسئولان می‌خواهیم که در گزارش خود درباره دلیل تاخیر در پرداختی‌ها و اگر تخلفی صورت گرفته، گزارش دهند، ادامه داد: کمیسیون اقتصادی موضوع عدم پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت و حق سهامداران خرد را پیگیری خواهد کرد تا به نتیجه برسد.

قادری بیان کرد: علاوه بر موضوع سود سهام عدالت، در چند وقت اخیر موضوعاتی در بازار ارز، بازار سرمایه و…. افتاده است که این موضوعات را هم پیگیری خواهیم کرد.

برخورد با ۸ شرکت متخلف به کجا رسید؟

پس از اینکه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نام ۸ شرکت بزرگ را به عنوان شرکت‌هایی که هنوز سود سهام عدالت را به حساب سازمان واریز نکرده‌اند، اعلام کرد، وزیر اقتصاد با تاکید بر رسیدگی به این موضوع اعلام کرد که در صورت عدم پایبندی شرکت‌ها به تعهدات خود با آن‌ها برخورد خواهد شد.

در ابتدای سال، وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس وعده دادند که مرحله سوم سود سهام عدالت در دوماهه ابتدایی سال واریز خواهد شد، اما با شروع ماه خرداد بازهم خبری از واریز سود نبود و اینبار احسان خاندوزی در روز اول خرداد به صورت جدی تاکید کرد که قبل از پایان خرداد سود به حساب سهامداران عدالت واریز خواهد شد.

در هفته پایانی خردادماه، ولی الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده همچنان تعدادی از شرکت‌ها سود سهام عدالت را بصورت کامل پرداخت نکرده اند و فهرست و اطلاعات این شرکت‌ها را به کمیته تخلفات ارسال کردیم تا با آن‌ها برخورد لازم صورت پذیرد.

چرایی عدم واریز سود مرحله سوم سهام عدالت

در اردیبهشت ماه سال جاری، مجید عشقی رئیس سازمان بورس در رسانه ملی گفت: مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلفی داشته باشند و نتوانند سود سهام عدالت را پرداخت کنند. این شرکت‌ها اکثرا با کمبود نقدینگی مواجه هستند. ما هم توصیه کردیم باید سود سهام عدالت پرداخت شود. امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سود‌ها راجمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم، البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

از سوی دیگر در روز‌های پایانی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: امیدواریم تا خرداد بتوانیم سود‌ها راجمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

در حالی که وزیر اقتصاد روز اول خرداد ۱۴۰۳ تاکید کرده بود که مرحله سوم سود سهام عدالت در پایان خرداد و قبل از پایان یافتن دولت سیزدهم پرداخت می‌شود، اما به نظر می‌رسد واریز سود به حساب سهامداران در هاله‌ای از ابهام بوده و این وعده هم به وعده‌های نافرجام وزارت اقتصاد و دولت سیزدهم بپیوندد.

انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی ۱۴۰۱ شرکت‌ها به حساب سهامداران واریز شد، مرحله دوم واریز سود سهام عدالت هم ۲۴ اسفندماه بود؛ سودی که بنابر اعلام سازمان بورس در مرحله دوم دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۴۴۶ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۴۸۲ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی ۹۰۶ هزار تومان سود دریافت کردند.

اما به دلیل بدقولی برخی شرکت‌ها، واریز این سود در دو مرحله انجام نشد و به مرحله سوم کشیده شد، بنابراین سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ در اسفند سال ۱۴۰۲ واریز شد، اما باقیمانده دیگری نیز وجود دارد که باید به حساب سهامداران واریز شود.

 

ارزش سهام عدالت امروز ۱۸ تیر

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی امروز ۱۸ تیر ۱۴۰۳ به ۸ میلیون و۶۵۸ هزار و۹۴۴تومان رسید. گروه اقتصاد و درآمد جماران؛ امروز دوشنبه (۱۸ تیر ۱۴۰۳)، ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به ۸ میلیون ۴۸ هزار و ۷۲۴ تومان رسید./اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط