۲۱:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰

جت جنگنده

سقوط هواپیمای جنگنده اف ۱۶ نیروی هوایی سنگاپور در پایگاه هوایی تنگاه!

ناوگان F-16 سنگاپور اخیراً برای بهبود قابلیت های خود و آماده نگه داشتن آنها از نظر عملیاتی تا اواسط دهه 2030 ارتقا یافته است.

جنگنده اف 16

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،ناوگان F-16 سنگاپور اخیراً برای بهبود قابلیت های خود و آماده نگه داشتن آنها از نظر عملیاتی تا اواسط دهه ۲۰۳۰ ارتقا یافته است.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

یک فروند جت F-16 نیروی هوایی جمهوری سنگاپور (RSAF) بعدازظهر چهارشنبه اندکی پس از بلند شدن در پایگاه هوایی تنگاه سقوط کرد.

وزارت دفاع (MINDEF) گفت که هواپیما در حین برخاستن حدود ساعت ۱۲:۳۵ بعد از ظهر با “مشکلی” مواجه شد و افزود که خلبان با موفقیت از هواپیما خارج شد.خلبان هوشیار است در سنگاپور و قادر به راه رفتن است. او تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد. به پرسنل دیگری آسیب نرسیده است.»نگ انج هن، وزیر دفاع، در به روز رسانی گفت که خلبان آسیب جدی ندیده است.او سرپایی است، هوشیار است و صحبت می کند. اما به عنوان یک اقدام احتیاطی، او برای مشاهده در بیمارستان خواهد ماند.

سقوط هواپیمای جنگنده اف 16 نیروی هوایی سنگاپور در پایگاه هوایی تنگاه!

سقوط هواپیمای جنگنده اف ۱۶ نیروی هوایی سنگاپور در پایگاه هوایی تنگاه!

هوشیاری و رعایت مراحل ایمنی برای بیرون راندن جان او را نجات داد.

MINDEF گفت که تحقیقات در حال انجام است و افزود که به محض در دسترس قرار گرفتن، به روز رسانی ها را ارائه خواهد کرد.زمانی که CNA حدود ساعت ۱۴:۴۵ به پایگاه هوایی تنگاه رسید، هیچ فعالیت قابل توجهی مشاهده نشد. پرسنل یونیفرم که در ورودی پایگاه هوایی بودند از صحبت با رسانه ها خودداری کردند.

سنگاپور نزدیک به ۳۰ سال است که از F-16 استفاده می کند.

آخرین باری که یکی از جت های جنگنده آن سقوط کرد ۲۰ سال پیش در می ۲۰۰۴ بود که یک فروند F-16C RSAF در حین یک ماموریت آموزشی شبانه در ایالت آریزونا آمریکا سقوط کرد.در این سانحه، خلبان ۲۵ ساله سنگاپوری که ابتدا ناپدید شده بود، کشته شد.

هیئت تحقیق به این نتیجه رسید که این حادثه به دلیل عامل انسانی بوده است و گفت که خلبان ممکن است دچار از دست دادن هوشیاری ناشی از گرانش یا عدم جهت گیری فضایی شده باشد که منجر به ناتوانی وی در بازیابی هواپیما از موقعیت معکوس شده است.

نگ گفت در حالی که RSAF سابقه ایمنی معتبری دارد، اما او “بدیهی است” از حادثه چهارشنبه ناامید شده است.او گفت: “هدف برای RSAF هنوز باید صفر سقوط باشد.” “تحقیقات کامل برای اطمینان از شناسایی و اصلاح قاطعانه همه عوامل در حال انجام است.”ناوگان F-16 سنگاپور اخیراً برای بهبود قابلیت های خود و آماده نگه داشتن آنها از نظر عملیاتی تا اواسط دهه ۲۰۳۰ ارتقا یافته است.

این پیشرفت‌ها شامل رادار آرایه اسکن شده الکترونیکی فعال است که به F-16 اجازه می‌دهد تا چندین هدف را از دورتر ردیابی و درگیر کند، و همچنین قابلیت حمله زمینی در تمام شرایط آب و هوایی که آن را قادر می‌سازد تا اهداف را با مهمات دقیق‌تر با قابلیت حمله کند.

ناوگان قدیمی F-16 در نهایت با خانواده جت های لاکهید مارتین F-35 جایگزین خواهد شد.

سنگاپور در ماه فوریه اعلام کرد که هشت جت F-35A خریداری خواهد کرد و به سفارش قبلی ۱۲ جت F-35 از نوع “B” اضافه خواهد شد.

 

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط