۲۳:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹

نگارخانه

سریال باتلاق چند قسمت است | ساعت پخش سریال باتلاق / خلاصه سریال

این روزها با پخش سریال باتلاق در شبکه تماشا اکثر بینندگان کنجکاو هستند تا اطلاعات بیشتری درباره این اثر بدانند. در ادامه مقاله پیش رو با معرفی سریال پاکستانی باتلاق همراه شما هستیم.

سریال باتلاق چند قسمت است | ساعت پخش سریال باتلاق / خلاصه سریال

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سریال باتلاق یکی از برنامه هایی است که مخاطبین زیادی را به خود جذب کرده . سریال باتلاق یک سریال پاکستانی است . این روزها در ذهن مردم تعداد قسمت های سریال باتلاق آمده و ذهن آنها را درگیر کرده و عزیزانی که این سریال را ندیدند با تعریف دیگران مشتاق شنیدن خلاصه سریال هستند. برای با خبرشدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره سریال باتلاق اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید.

زمان پخش و تکرار سریال باتلاق از شبکه تماشا

سریال باتلاق از امشب سوم اردیبهشت هر شب ساعت ۲۳:۰۰ به روی آنتن شبکه تماشا خواهد رفت، این سریال فردای همان روز در ساعات ۵:۰۰ ، ۱۱:۰۰و ۱۷:۰۰بازپخش خواهد شد.

ژانر سریال باتلاق درام، عاشقانه و اجتماعی است. این مجموعه نخستین بار در تاریخ ۱۷ اوت ۲۰۱۷ (۲۶ مرداد ۱۳۹۶) بر روی آنتن شبکه Hum Network رفت و در ۸ فوریه ۲۰۱۸ (۱۹ بهمن ۱۳۹۶) به پایان رسید. تعداد قسمت های سریال پاکستانی باتلاق ۲۶ قسمت است. این مجموعه از تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ساعت ۲۳:۰۰ به روی آنتن شبکه تماشا رفته و تکرارهای آن در ساعات ۵:۰۰، ۱۱:۰۰ و ۱۷:۰۰ پخش خواهد شد.

سریال باتلاق

سریال باتلاق

خلاصه داستان سریال باتلاق

دو خواهر یکی ثروتمند و دیگری فقیر وجود دارند که قرار است فرزندان آنها با هم وصلت کنند ولی در این بین هیرا و شجاع دچار اختلاف شده اند. به همین دلیل شجاع در صدد رفتن به خارج از کشور بر می آید…دو خواهر یکی ثروتمند و دیگری فقیر وجود دارند که قرار است فرزندان آنها با هم وصلت کنند ولی در این بین هیرا و شجاع دچار اختلاف شده اند. به همین دلیل شجاع در صدد رفتن به خارج از کشور بر می آید…
سریال باتلاق پاکستانی است یا هندی؟

در دهه ۸۰ پخش آثار سینمای هند و سریال های هندی یا پاکستانی، در تلویزیون ایران امری مرسوم بود و آثار متنوعی نیز پخش می‌شدند و طرفداران زیادی داشتند. اما این امر در دهه‌های اخیر بسیار کم شد و بیشتر اگر قرار بر پخش آثار کشوری دیگر بود، سریال های کره‌ ای، چینی، آمریکایی یا ژاپنی در تلویزیون دیده می‌شدند. در سال ۱۴۰۳ تلویزیون به سراغ پخش یک سریال پاکستانی رفته و از شبکه نمایش پخش می‌شود.
سریال باتلاق (Daldal) یا به زبان اردو دلدل محصول کشور پاکستان است که به دست مونیا دوراید (Momina Duraid) ساخته و توسط شبکه Hum Network توسعه داده شد. این اثر محصول سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ است و به دست سیراج الحقی (Siraj-ul-Haque) کارگردانی شد. قیصرا حیات (Qaisra Hayat) نویسندگی باتلاق را برعهده داشت.

اسامی بازیگران سریال باتلاق

احمد زاهد بازیگر نقش شجاع
آرمینا خان در نقش هیرا
منیب بات در نقش کامران
کینزا هاشمی در نقش سانیا
اسما عباس در نقش سکینه
عابد علی در نقش سعادت
فضیله قاضی در نقش شاهین
زهاب خان در نقش عمران
آهسون تالش در نقش فراز
لیلا واستی در نقش مادر سانیا
نعمان سامی در نقش فهد
ساجد شاه در نقش طاهر
کوبرا خان در نقش پریت کاور
علیزه شاه در نقش تمنا
فرح نادر در نقش منی
سومبول شهید در نقش عمه هیرا که از بازیگران سریال باتلاق یا دلدل می باشند.

زاهد احمد در نقش شجاع

احمد زاهد بازیگر نقش شجاع در سریال باتلاق زاده ۲۰ سپتامبر ۱۹۸۴) یک بازیگر تلویزیون پاکستانی و سابق RJ است. احمد به عنوان مدیر خلاق برای PTV World کار کرد و بعداً آن را رها کرد تا حرفه بازیگری را دنبال کند و اولین بازی خود را با بازی در نقش اصلی در نمایشنامه It Runs in the Family (2006) انجام داد. او همچنین نقش محمدعلی جناح را در فیلم انور مقصود ایفا کرد. در همان سال اولین حضور تلویزیونی خود را با سریال عاشقانه مهرام انجام داد.

آرمینا رانا خان در نقش هیرا

آرمینا رانا خان بازیگر نقش هیرا در سریال باتلاق یک هنرپیشه و مدل تلویزیونی و فیلم پاکستانی کانادایی است. او که یکی از محبوب‌ترین بازیگران زن پاکستان است، جایزه لوکس استایل، جایزه هوم و نامزدی جایزه نیکار را دریافت کرده است. کدورت پیش آمده میان خانواده شجاع و هیرا از میان می رود شجاع به مادرش می گوید که هدفش از بودن با هیرا استفاده از موقعیت پدر هیرا و سفر به انگلستان است. مادر شجاع با شنیدن این حرف برای برگزاری هر چه زودتر مراسم ازدواج مصمم می شود

سریال پاکستانی باتلاق درباره دو برادر به نام‌های شجاع و کامران است. این دو برادر علیرغم اینکه از یک پدر و مادر هستند اما آرزوهای متفاوتی دارند. شجاع به دلیل تحریک‌ها و طرز تفکر حریصانه مادرش، با دختری به نام هرا ازدواج می‌کند تا بتواند از کشور خارج شود و به لندن برای زندگی برود اما با مرگ پدر هرا و ناکام ماندن خواسته‌ او، علیرغم علاقه‌ای که به هرا پیدا کرده، سعی می‌کند به شکل غیرقانونی به لندن برود.

از سوی دیگر کامران مردی درستکار است و سعی می‌کند زندگی‌اش را از راه درست پیش ببرد. او با وجود آزارهای مادرش، باز هم به مادر احترام می‌گذارد و با زنی به نام سانیا آشنا می‌شود که زندگی‌اش دچار چالش شده و تنها ازدواج با کامران راه حل مشکلاتش است…

سایر هنرپیشه های سریال پاکستانی باتلاق عبارتند از:

فضیلا قاضی در نقش شاهین
زوهاب خان در نقش عمران
احسن تالش در نقش فراز
لیلا واستی در نقش مادر سانیا
نوامن سامی در نقش فهد
ساجد شاه در نقش طاهر
کبرا خان در نقش پریت
علیزه شاه در نقش تمنا
فرح نادر در نقش مونی
سمبل شاهد در نقش خاله هرا

نقد سریال پاکستانی باتلاق

باتلاق یک مجموعه پاکستانی است که به دلیل مسلمان نشین بودن این کشور و همچنین موقعیت قرارگیری در منطقه، شباهت زیادی به فرهنگ کشور ایران دارد‌. این مجموعه به سراغ روایت داستان درباره مشکلی می‌رود که در کشور ما نیز به چشم می‌خورد. افرادی که به هر طریقی قصد دارند مهاجرت کنند و اصلا برایشان مهم نیست که این مهاجرت قرار است به چه قیمتی تمام شود.

سریال قصد نکوهش تفکر مهاجرت برنامه‌ریزی نشده، بی‌ اهمیت بودن به خانواده و همچنین احساس اینکه اروپا بهشت بی‌نقصی است را دارد. همچنین والدین ناآگاه می‌توانند تا چه در سرنوشت فرزندان خود تاثیر منفی بگذارند نیز در باتلاق عنوان می‌شود‌‌. این مجموعه در پاکستان مورد توجهات بسیاری قرار گرفت. سریال هم نمرات بالایی دریافت کرد و هم موفقیت‌ تجاری‌ای عالی بود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط