۰۲:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۶

سرپرستان خانوار حساب خود را چک کنند | واریزی یارانه معیشتی ۳/۲۰۰/۰۰۰ تومانی برای این یارانه بگیران

جزئیات واریز یارانه معیشتی سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای برخی از خانوارها اعلام شد.

سرپرستان خانوار حساب خود را چک کنند | واریزی یارانه معیشتی ۳/۲۰۰/۰۰۰ تومانی برای این یارانه بگیران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، یارانه معیشتی جدید دولت رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ پرداخت شد. با توجه به افزایش قیمت‌ها، دولت سیزدهم برای جبران رفاه از دست رفته خانوار و کمک به معیشت آن‌ها اقدام به افزایش یارانه معیشتی کرده است یارانه معیشتی از بهمن ماه ۲۵ و ۳۰ ام هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. یارانه معیشتی هفت دهک اول به شرط استفاده از کالابرگ ۲۲۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت در ادامه به خبر جدید درباره یارانه معیشتی در خبرآزاد می پردازیم

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: در مجموع ۱۲۱ مددجو از این مراکز خدمات می‌گیرند که به ازای هر یک از آنها سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به این مراکز پرداخت می‌شود.

وجیهه محمدی فلاح روز چهارشنبه ۱۵ فروردین در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اتیسم اختلالی نورولوژیکی است که در سال‌های اولیه رشد کودک نمود پیدا می‌کند، بیان کرد: مغز فرد مبتلا به اتیسم نمی‌تواند در زمینه رفتارهای اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی به‌درستی عمل کند و همین تعامل با دیگران را برای او سخت می‌کند.

وی ادامه داد: کودکان و بزرگسالان دارای اختلال اتیسم در زمینه ارتباط کلامی و غیرکلامی، مهارت‌های شناختی معمول، رفتارهای اجتماعی، فعالیت‌های سرگرم‌کننده و بازی دچار مشکل هستند.

وی افزود: مقاومت در برابر تغییر، رفتارهای تکراری و کلیشه‌ای و نقص در ارتباط چشمی و عدم پاسخگویی به محرکات محیطی از دیگر علائم این اختلال است.

این مسئول با اشاره به میزان شیوع این اختلال ابراز کرد: طبق آمار حدود یک درصد جمعیت هر کشوری دچار این اختلال هستند.

محمدی فلاح با بیان اینکه متاسفانه تا کنون درمانی برای این اختلال شناخته نشده؛ گفت: با این اوصاف آموزش و مداخلات رفتاری و درمانی، غربالگری، تشخیص و مداخلات بهترین اقدام برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری محسوب می‌شود.

مدیرکل بهزیستی البرز با اشاره به اینکه در البرز سه مرکز توانبخشی و ارائه خدمات به این بیماران فعالیت دارد، اضافه کرد: در مجموع ۱۲۱ مددجو از این مراکز خدمات می‌گیرند که به ازای هر یک از آنها سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به این مراکز پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این مراکز توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی با کسب مجوز از سازمان بهزیستی تاسیس شده که به صورت روزانه خدمات توانبخشی در ابعاد مختلف ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به ضوابط پذیرش در مراکز روزانه اتیسم، ادامه داد: افراد دارای اختلال طیف اتیسم با تشخیص کمیسیون پزشکی و تعیین نوع و شدت معلولیت یا ارائه گواهی روانپزشک و آزمون تشخیصی در محدوده سنی ۶ تا ۱۴ سال در بخش‌های آموزشی و توانبخشی پذیرش می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با بیان اینکه به افراد دارای اختلال اتیسمی خدمات آموزشی، شناختی و رفتاری ارائه داده می‌شود، اظهار کرد: این اقدامات منجر به افزایش کنش‌های شناختی فرد می‌شود.

محمدی فلاح با عنوان اینکه برنامه‌ها شامل تلاش در جهت ایجاد بستر مناسب برای حضور فرد دارای اختلال طیف اتیسم در جامعه و فراهم آوردن شرایط زندگی عادی  طبق آموزش‌های مختلف است، خاطرنشان کرد: در این راستا برای آگاه سازی خانواده‌های افراد دارای اختلال اتیسم مربیان مراکز از طریق تهیه بروشور، مقالات، راه‌اندازی سایت اینترنتی و ارتباط با رسانه‌های گروهی انجام می‌شود.

وی با اشاره به ارائه شیوه‌های تقویت حسی حرکتی، گفتار درمانی، کاردرمانی و ورزش درمانی در مراکز افزود: خدمات تکمیلی و ترکیبی نیز مانند بازی، هنر و موسیقی درمانی در مراکز بهزیستی استان البرز انجام می‌شود.

اعلام زمان واریز یارانه معیشتی ۱ میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی

۳۰ درصد افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال ۱۴۰۳ تائید شد.

در حالیکه افزایش حقوق بازنشستگان برای امسال بیست درصد اعلام شد اماحقوق مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد سی درصد افزایش داشته است.  این بدان معنی است که یک مددجوی بهزیستی و کمیته امدادکه در سال گذشته حدود ۷۰۰هزار تومان دریافت می کرد امسال ۹۱۰ هزار تومان و یک خانواده ۲ نفره نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت می کند.

در حال حاضر ۹۶ درصد مددجویان کمیته امداد در پنج دهک پایین قرار دارند و حدود ۲ میلیون و ۳۶۲ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد خمینی (ره) هستند که ۸۷ درصد آنها در سه دهک پایین و ۹۶ درصد در پنج دهک پایین قرار دارند.

بر اساس جدول زمان بندی زیر واریزی های جدید که از ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد،نمایش داده شده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار