به این مردم افتخار کنید؛

ستاره سابق استقلال: من هم گردن باتیستوتا را فشار دادم!

ناصر عباسی، یکی از هافبک‌های تیم استقلال در دوره قهرمانی این تیم در رقابت‌های فوتبال قهرمانی آسیا آسیا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از ورزش۳،این دوره استثنایی از تاریخ باشگاه‌ استقلال است که بازیکنانی بزرگ و محبوب در این باشگاه جمع بودند؛ ستاره‌های بزرگ فوتبال ایران که هر یک برای خود اسم و رسمی داشتند. ناصر عباسی که به عنوان یک جوان در این تیم مطرح شد و کوله‌باری از افتخارات را همراه با استقلالی‌ها را جمع‌آوری کرد، در واکنش به اتفاقاتی که در ماجرای کریستیانو رونالدو در تهران رخ داده، حرف‌های جالبی را مطرح می‌کند و می‌گوید نباید بابت این واکنش‌ها مردم را شماتت کرد.

از نظر عباسی، این یک واکنش طبیعی از سمت مردم نسبت به سلبریتی‌های ورزشی است. صحبت‌های او را در ادامه بخوانید:

این اتفاقات در تمام دنیا طبیعی است
از دیروز که دیدم مردم در فضای مجازی خودمان را کوچک می‌کنند، حالم بد شد و باید مسائلی را یادآوری کنم. همین الان هم در خیلی از کشورهای دنیا، مردم برای دیدن بازیکنان بزرگ همین کار را می‌کنند. من در تایلند بودم و زمانی که تیم منچستر آمد، یک هوادار دستش به روی کین نرسید و یک شی را به سمت او پرتاب کرد. مسی به آمریکا رفته و وسط بازی بادیگارد تا کنار زمین با او می‌آیند که مردم به سمتش هجوم نیاورند. همه این اتفاقات نشان می‌دهد که چنین واکنش‌هایی در تمام دنیا طبیعی است و زمانی که یک هوادار فوتبال، بازیکن موردعلاقه خود را می‌بینید، همین کار را می‌کند.

این مسائل جهانی است، خودمان را کوچک نکنیم
من در استرالیا دیدم که یک هوادار احساساتی شد و پرید توپ را پاره کرد. اینجا جهان سوم نیست. همین الان که تیم‌های اروپایی برای اردوی پیش فصل به کشورهای آسیای شرقی می‌روند، همین اتفاقات تکرار می‌شود اما متاسفانه ما خودمان را کوچک می‌کنیم. این مسائل جهانی است و حتی تیم‌های بسکتبال آمریکا از درهای فرعی فرار می‌کنند، چون علاقمندان به بسکتبال روی قهرمان‌هایشان هجوم می‌آورند.

در کنسرت‌ها هم این اتفاق رخ می‌دهد
همه این واکنش‌ها طبیعی است و درست نیست که خودمان را کوچک می‌کنیم. همین الان در کنسرت‌هایی که در کشورهای مدرن برگزار می‌شود هم برخی روی سن می‌روند که خواننده محبوب خودشان را ببینند. همه این افراد طرفدار هستند و اصلا اتفاق بدی نیست.

من هم برای ملاقات باتیستوتا مردم را هُل می‌دادم
من قهرمان آسیا شده بودم و خیلی هم مغرور بودم اما زمانی که در هامبورگ باتیستوتا را دیدم که به رم آمده بود، همین کار را کردم و مردم را هل دادم و جلو رفتم تا او را بغل کنم. حتی او ناراحت شد که چرا انقدر سفت گردن من را گرفتی. کار این بچه‌هایی که دنبال اتوبوس می‌روند، اصلا بد نیست و لطفا حرف بدی درباره آنها نزنید.

عابدزاده را با سنگ زدند اما …
زمانی که استقلال قهرمان آسیا شد، به ساری رفتیم و یک هوادار آمده بود که از عابدزاده امضا بگیرد اما دستش نرسید و با سنگ زد. ما بعدا آن هوادار را دیدیم و پرسیدیم چرا این کار را کردی؟ گفت نگذاشتند بیایم و سنگ را انداختم و به خود عابدزاده خورد. اینها از شدت علاقه است و نباید کسی را سرزنش کنیم. باید احترام کسانی که آنجا رفتند را داشته باشیم.

قهرمان‌های بیشتری بیایند، ما هم آرام می‌گیریم
ما یک‌بار با سپاهان در اصفهان بازی داشتیم و به ناحق باختیم و حالمان خیلی بد شد؛ پس از این مسابقه مردم تا دروازه شیراز کنار اتوبوس ما می‌آمدند و گریه می‌کردند. یا حتی با استقلال به اهواز می‌رفتیم و ۱۰ هزار نفر مقابل هتل می‌آمدند که اعضای تیم استقلال را ببینند اما الان می‌رویم کمتر می‌آیند، چون در اهواز چند تیم خوب ایجاد شده و احساسات مردم تا حدودی خالی شده است. انشالله از این به بعد قهرمان‌های مختلفی می‌آیند و ما هم همینطور می‌شویم. هر چقدر در کشور باز باشد و قهرمان‌های بزرگ بیایند، ما هم آرام می‌گیریم و کمتر احساسی عمل می‌کنیم.

دم مردم گرم که تا این حد علاقمند هستند
نباید انقدر خودمان را کوچک کنیم و اتفاقا دممان گرم که تا این حد فوتبال را دوست داریم. باید قسمت خوب ماجرا را ببینیم. طبیعی است که زمانی که یک نفر بازیکن موردعلاقه‌اش را می‌بیند، بغض و گریه کند. دیروز ۵۰۰ یا نهایتا هزار نفر به هتل اسپیناس رفته بودند، در صورتی که زمانی که ما با استقلال به اهواز می‌رفتیم،  ۱۰ هزار نفر مقابل هتل می‌آمدند و علاقه خودشان را نشان می‌دادند. این مردم بی فرهنگ نیستند، علاقمند هستند. من از همه خواهش می‌کنم این مسائل را بد نشان ندهند. لطفا همدیگر را خراب نکنیم و افتخار کنیم که در کشورمان انقدر فوتبال را دوست دارند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.