۰۰:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲

اجتماعی

سایت سازمان سنجش | معرفی سنجش+ فیلم

سایت سامانه سنجش برای مراحل ادامه تحصیل دانش آموزان و رفتن به موقعیت بالاتر برای آنها است. سنجش حتی یک گروه برای آزمون کنکوری ها هم دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سایت سامانه سنجش برای مراحل ادامه تحصیل دانش آموزان و رفتن به موقعیت بالاتر برای آنها است. سنجش حتی یک گروه برای آزمون کنکوری ها هم دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سنجش اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

معرفی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش

وزارت علوم و فناوری بخش جدیدی جهت گزینش و ارزیابی داوطلبان با عنوان مرکز آزمون شناسی را راه اندازی نمود تا مقررات لازم برای ورود به مراکز ودانشگاه های آموزش عالی زیر نظر این مرکز مربوطه در قالب شرایط خاصی تعیین و تصویب گردد. در حال حاضر مرکز آزمون شناسی وزارت علوم با عنوان سازمان سنجش در میان عموم افراد شناخته شده و به مرور زمان خدمات گسترده ای با اهداف مختلفی مانند سنجش سطح سواد و دانش داوطلبان از طریق برگزاری آزمون های مختلف در مقاطع متفاوت تحصیلی، شناسایی استعداد های نخبه و افراد برتر، برگزاری آزمون های متفاوت برای سازمان های دولتی و غیر دولتی به منظور جذب نیروهای مستعد در ارگان های مربوطه و برگزاری مسابقات و ثبت نام المپیاد های علمی دانشجویی در سطوح ملی و بین المللی و … ارائه می دهد.

به عبارتی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش در راستای ایجاد سیستمی ارزشمند و هدفمند در امور مربوط به سنجش و ارزیابی داوطلبان مختلف در زمینه های علمی دانشگاهی، استخدامی، بین المللی و … ایجاد شده است تا هر یک از متقاضیانی که از سطح علمی متفاوتی برخوردار می باشند بتوانند بنا بر نوع فرآیند تحصیلی خود اقدامات موردنیاز را انجام دهند. لازم به ذکر است که با توجه به گسترش تکنولوژی و نیز اینترنتی شدن فرایند بسیاری از سازمان ها، کلیه خدمات ارائه شده توسط این مرکز نیز به صورت مجازی می باشد.

با ورود به سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش برای هر یک از آزمون های دانشگاه های آموزش عالی مانند پیام نور، جامع علمی کاربردی، استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی، آزمون های ملی زبان، آزمون های بین المللی و … قسمت جداگانه ای در نظر گرفته شده است و داوطلبان هر مقطع تحصیلی کاردانی به کارشناسی، کارشناسی، ارشد و دکتری می توانند با مراجعه به هر یک از قسمت های مذکور اطلاعیه های منتشر شده در خصوص موضوع مورد نظر را مشاهده نمایند و با توجه به زمان و شرایط ذکر شده برای هر آزمون مراحل مربوط به ثبت نام، پرداخت هزینه، دریافت کارت، اعلام نتایج و …. را انجام دهند.

سنجش

سنجش

پاسخگویی و ارتباط با سازمان

نه تنها با کلیک بر روی آیکون موبایل در ابتدای صفحه می توانید به بخش سامانه پاسخگویی وورد کنید، بلکه در انتهای این سایت با کلیک بر روی عکسی که بالای آن عنوان پاسخگویی و ارتباط با سازمان می باشد نیز می توانید به قسمت های زیر دسترسی پیدا کنید.

ورود به سیستم پاسخگویی
سوالات متداول
ارسال درخواست
ارسال انتقادات و پیشنهادات

قابل ذکر است که در صورت ورود به هر کدام از بخش های بالا صفحه ای یکسان از سایت سنجش باز خواهد شد که خود شامل موارد مختلف می شود. به این صورت که از قسمت بالای صفحه برای ثبت درخواست، سوال، اعتراض، پیشنهاد و دریافت شماره رهگیری، پیگیری یا داوطلبی می توان اقدام نمود.

کنکور سراسری ۱۴۰۳

sanjesh.org

کنکور سراسری، یکی از مهم ترین کنکورهایی است که زیر نظر سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود. دانش آموزانی که متقاضی شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۳ رشته های علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، علوم انسانی، هنر، زبان های خارجه و کلیه رشته های نظری می باشند، می توانند با ورود به بخش کنکور سراسری sanjesh.org​ از خدمات این بخش استفاده نمایند.

از جمله مهم ترین امکاناتی که سایت سازمان سنجش، در بخش مربوط به کنکور سراسری ۱۴۰۳ به دانش آموزان ارائه می کند، ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۳، دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ، نحوه شرکت در کنکور، انتشار اطلاعیه های مربوط به آزمون، دریافت نتایج نهایی و دریافت کارنامه اولیه و… می باشد. ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ در دو نوبت است که نوبت اول آن در آذر ماه انجام می شود. لذا از یکشنبه ۵ آذر ماه ثبت نام نوبت کنکور سراسری آغاز شده و تا ۱۱ همین ماه ادامه دارد.

شرکت کنندگان آزمون سراسری که قصد شرکت در کنکور نوبت دوم سایت سنجش را دارند می توانند از تاریخ ۷ فروردین لغایت ۱۲ فروردین ماه وارد سایت sanjesh.org شده و فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

سایت کنکور سراسری سنجش

تمامی اقدامات مربوط به ثبت نام، پرداخت هزینه، دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج و همچنین گرفتن تاییدیه تحصیلی کنکور سراسری از طریق اعلام سایت سازمان سنجش کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org منتشر می شود. معمولا سازمان سنجش قبل از هر فرآیند، محدوده زمانی قرار گرفتن لینک هر یک از مراحل پذیرش در کنکور را اعلام کرده تا داوطلبان آمادگی لازم برای انجام اقدامات مورد نیاز را داشته باشند.

سایت ارشد سنجش

سایت ارشد سازمان سنجش نیز همان sanjesh.org بوده و کلیه فرآیندهای مربوط به ثبت نام تا اعلام نتایج نهایی ارشد از طریق بخش مربوط به کارشناسی ارشد سازمان سنجش انجام می شود. لذا، داوطلبان می توانند برای انجام هر یک از مراحل کارشناسی ارشد به سایت ارشد سنجش مراجعه کرده و اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

سایت دکتری سنجش

بر روی سایت سازمان سنجش بخش مجزایی با عنوان سایت دکتری سنجش قابل مشاهده است. آزمون دکتری علاوه بر آزمون کتبی از فرآیند دیگری از جمله مصاحبه دکتری تشکیل شده و داوطلبان می توانند برای اطلاع از جزئیات مربوط به این دو مرحله به سایت دکتری سنجش مراجعه کرده و روند هر یک از مراحل آزمون دکتری را پیگیری نمایند.

سایر خدمات سایت سازمان سنجش

سایت سنجش شامل بخش های مختلفی با مطالب گسترده در اکثر زمینه های علمی و آموزشی می شود که هر کدام دارای کاربرد های بسیاری می باشند و خدمات زیادی را در زمان بندی مناسب ارائه می دهند. در ادامه این متن به بررسی برخی از خدمات قسمت های مختلف درگاه اینترنتی سازمان سنجش کشور می پردازیم:

طراحی و برگزاری آزمون های علمی، استخدامی و ورودی دانشگاه ها در سراسر کشور با توجه به ضوابط مورد نظر مانند المپیاد علمی دانشجویی، کنکور سراسری گروه های آزمایشی مختلف، آزمون کاردانی فنی و حرفه ای و آزمون TOLIMO و…
برگزاری مسابقات علمی دانشجویان در رشته ها و مقاطع مختلف در تمامی سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی
ارزیابی کیفیت موسسات آموزش عالی و نظارت بر برگزاری آزمون ها توسط مراکز تحصیلی و علمی و تبادل نظر با متخصصان موسسات آموزشی علمی ایران و کشور های خارجه
صدور گواهی آزمون، کارنامه و اعلام نتیجه
رسیدگی به اعتراضات و پیشنهادات در برگزاری آزمون های مختلف
انتخاب رشته داوطلبان برای ورود به مقاطع مختلف دانشگاهی
ارائه دفترچه های راهنمای مختلف مانند دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی، ریاضی، انسانی، زبان و هنر و اطلاع رسانی به موقع به داوطلبان

سوالات متداول

چگونه می توان در آزمون استخدامی آموزش و پررورش در سایت سازمان سنجش ثبت نام کرد؟

برای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ابتدا باید کارت اعتباری خریداری کنید و سپس ثبت نام خود را تکمیل نمایید. در این نوشته به صورت تصویری تمامی مراحل را توضیح داده ایم.

چه آزمون هایی را می توان در سایت سنجش ثبت نام کرد؟

شمای می توانید آزمون های کنکور سراسری، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی را در سایت سنجش ثبت نام کنید. همچنین آزمون های استخدامی مانند استخدامی وزارت آموزش و پرورش در این سامانه انجام می شود. خدمات سازمان سنجش بسیار فراتر است و تقریبا تمامی آزمون های مهم کشور را شامل می شود.

ورود به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org به چه صورت است؟

برای ورود با سایت سازمان سنجش ابتدا باید www.sanjesh.org زا در مرورگر خود وارد کنید. بقیه مراحل ثبت نام و مشاهده نتایج آزمون ها را م یتوانید در متن مقاله مشاهده نمایید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار