۲۲:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۶

اجتماعی

سایت رتبه بندی فرهنگیان | معرفی سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir | آیا رتبه بندی به معلمان بازنشسته ۱۴۰۳ تعلق می ‌گیرد؟

یکی از داغ ترین بحث های امروزه در میان فرهنگیان، معلمان و کارکنان آموزش و پرورش به بحث رتبه بندی معلمان مربوط می شود. در این میان به دلیل جدید بودن طرح مذکور و اینترنتی بودن فرایند ثبت نام و شرکت در آن، سوالات و ابهامات زیادی مطرح شد که ا...

سایت رتبه بندی فرهنگیان | معرفی سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir | آیا رتبه بندی به معلمان بازنشسته ۱۴۰۳ تعلق می ‌گیرد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سایت رتبه بندی فرهنگیان که برای معلمان  در نظر گرفته است و با سایت رتبه بندی فرهنگیان میتوانند اطلاعات رتبه بندی را مشاهده کنند. سایت رتبه بندی فرهنگیان شامل مقدار حقوق و… است رتبه بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی با هدف ارتقای معلمان و افزایش کیفیت آموزش دانش آموزان و بهبود معیشت فرهنگیان پس از چندین سال در حال اجرا می باشد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت رتبه بندی فرهنگیان  اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

معرفی سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

یکی از بحث های مهمی که از طریق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مطرح شد، نظام رتبه بندی معلمان بود. هدف از معرفی و اجرای این طرح بهبود تکریم جایگاه معلمان و همچنین افزایش کیفیت آموزشی می باشد. ملاک این رتبه بندی، داشتن یک سری شایستگی ها و فعالیت های خاص است و به هر کدام نیز امتیازاتی تعلق می گیرد. برای این منظور مقرر گردید تا معلمان و فرهنگیان گرامی مدارک و مستندات خود جهت ثبت و ارتقاء رتبه را در سامانه ای تحت عنوان سایت صدور احکام رتبه بندی معلمان بارگذاری نمایند تا بر اساس آن مشخص شود که از بین ۵ رتبه در نظر گرفته شده به کدام رتبه دست پیدا خواهند کرد. همچنین سامانه ای تحت عنوان سایت مای مدیو برای نظرسنجی معلمان توسط دانش آموزان و والدین ایجاد گشته است.

جهت معرفی سایت رتبه بندی فرهنگیان rtb.medu.ir باید گفت که این سامانه به منظور تسهیل و تسریع در روند ارائه مستندات مرتبط با شایستگی ها و همچنین ایجاد یک بستر یکپارچه جهت اطلاع رسانی های لازم ایجاد شده است. البته این نکته را نیز باید متذکر شد که سامانه مذکور به دلایلی همچون رسیدگی به پرونده اعتراضات به رتبه بندی های معلمان از دسترس خارج شده است و به جای آن my.medu.ir معرفی شده است.

اما به هر جهت باید در نظر داشت که ورود به سایت صدور رتبه بندی فرهنگیان برای تمامی کارکنان سازمان آموزش و پرورش اعم از آموزگاران، معلمان، هنرآموزان، مربیان امور تربیتی، مشاوران واحد آموزشی، مراقبین سلامت، نیروهای توانبخشی مدارس استثنایی، مدیران و معاونان تعریف شده است. همچنین لازم به ذکر است که، برای هر کدام از کاربران یک پروفایل شخصی تدارک دیده شده است که از طریق ورود به آن می توانند امور مربوطه را انجام دهند. البته این سامانه در زمان ثبت نام تنها در یک بازه زمانی محدود باز می شود و کاربران می بایست بر اساس رقم سمت راست کد ملی خود در تاریخ مقرر به سامانه مراجعه کنند.

سایت رتبه بندی فرهنگیان

سایت رتبه بندی فرهنگیان

ثبت نام سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، برای ثبت نام سامانه رتبه بندی معلمان به نشانی rtb.medu.ir جدول زمان بندی بر اساس رقم آخر کد ملی تعیین شده است و ثبت نام از چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ آغاز شد. پس از ثبت نام و بارگذاری مدارک در این سامانه که پیش بینی شده است یک و نیم ماه طول می کشد، بررسی های لازم انجام و نتایج اعلام خواهد شد. به علاوه امکان اعتراض به رتبه بندی معلمان نیز با شرایط خاصی امکان پذیر است.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش به دلیل آن که ممکن است برخی افراد در این مرحله به دلایل مختلف امکان ثبت و تکمیل اطلاعات را نداشته باشند؛ مقرر شد برای افراد جامانده از بازه زمانی اول، فوت شدگان شاغل و بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد، نیرو‌های جدیدالاستخدام از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد و افراد مشمول تبصره ۴ ماده ۳ آئین نامه (مهرآفرین و …) از ۲۵ مهر تا ۱۳ آبان ۱۴۰۱ دسترسی به سامانه رتبه بندی جهت ثبت و تکمیل اطلاعات فراهم شود.

برای ورود به این سامانه از لینک هایی که در مقدمه مقاله گذاشته شده است، استفاده نموده و به طور مستقیم وارد سایت مذکور شوید. پس از آن با وارد کردن نام کاربری (کدملی)، رمز عبور و عبارت امنیتی می توانید وارد سامانه شده و ثبت نام سایت رتبه بندی معلمان را انجام داده و مدارک لازم را بارگذری نمایید.

در صورتی که رمز ورود خود به سامانه rtb.medu.ir را فراموش کرده باشید، می توانید از طریق قسمتی که در عکس زیر مشخص شده است به بازیابی رمز خود اقدام نمایید. رمز دوم ورود به سامانه همان رمز سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان (profile.medu.ir) است.

رتبه بندی معلمان بازنشسته تا شهریور

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، اجرای رتبه بندی معلمان برای ۶۳ هزار معلم بازنشسته سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۱ و ۸۰ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۲ حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و سازمان برنامه و بودجه تعهد داده تا دو ماه آینده کل مبلغ را وصول کند تا قبل از شهریور، رتبه‌بندی معلمان بازنشسته اجرا شود.

در همین ارتباط، محمد وحیدی؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آموزش و پرورش بابت بازنشستگان سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود ۴۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی کشوری بدهکار بود که این بدهی پرداخت شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ به صورت ماهانه، سهم صندوق بازنشستگی برای معلمان شاغل واریز می‌شود و نگرانی بابت بازنشستگی آن‌ها وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بدهی آموزش و پرورش بابت رتبه بندی معلمان بازنشسته به صندوق بازنشستگی کشوری تسویه شده است، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری حکم رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد را با لحاظ رتبه‌بندی صادر می‌کند تا بتوانند از مزایای آن در حقوق خود بهره‌مند شوند.

پرداخت معوقات رتبه بندی ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰

وحیدی درباره پرداخت معوقات رتبه‌بندی ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ معلمان شاغل بیان کرد: آموزش و پرورش می‌گوید درخواست را ارائه کرده، اما سازمان برنامه و بودجه این مبلغ را پرداخت نکرده است.

مشاهده و ثبت اعتراض رتبه بندی معلمان در سامانه my.medu.ir

یکی از تغییراتی که به تازگی در روند رتبه بندی معلمان اتفاق افتاده است این است که این افراد برای مشاهده نتیجه رتبه بندی خود می توانند به سامانه my.medu.ir مراجعه نمایند. معلمان می توانند با رفتن به سامانه یاد شده پس از کلیک بر روی ورود فرهنگیان، ضمن انتقال به صفحه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و درج اطلاعات خواسته شده به صفحه کاربری خود دسترسی یابند.

در این صفحه و از طریق آیکونی که به نام “نتیجه رتبه بندی” در تصویر مشاهده می شود اقدام به مشاهده رتبه خود نمایند.

همچنین افراد می توانند در صورت داشتن اعتراض به نتیجه رتبه بندی در بازه زمانی که از سوی مسئولان در رسانه ها اعلام می شود و معمولا ده روز می باشد به سامانه مراجعه نموده و از بخش نتیجه رتبه بندی دکمه قرمز رنگ اعتراض دارم را کلیک و اعتراض خود را ثبت کنند. با ثبت اعتراض و بارگذاری اطلاعات و مدارک لازم، اشخاص می توانند پس از مدتی دوباره به سامانه مراجعه و نتیجه را از طریق کلیک بر روی”نتیجه درخواست اعتراض” مشاهده کنند.

همچنین لازم به ذکر است که اگرچه در حال حاضر این سامانه جهت اطلاع از رتبه بندی و اعتراض در اختیار معلمان قرار گرفته است اما سامانه قبلی هنوز فعال بوده و احتمالا در آینده جهت ثبت نام جدید، درج اعتراض افرادی که رتبه بندی نشده و یا به هر دلیلی به رتبه خود اعتراض دارند مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط