۲۲:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

اقتصادی

سایت استعلام دهک بندی یارانه hemayat mcls gov ir| استعلام یارانه با موبایل

برای اینکه از دهک یارانه خود آگاه بشیم ريال وارد چه سایتی شویم؟

سایت استعلام دهک بندی یارانه hemayat mcls gov ir| استعلام یارانه با موبایل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، یارانه یکی از کمک معیشت هایی است که دولت برای کمک اقتصادی به مردم میدهند لازم به ذکر است یارانه مخصوص همه افراد نیست و مخصوص چند دهک اول میباشد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دهک چیست؟

از لحاظ آماری دهک به معنای یک دهم جمعیت کل کشور و یک مفهوم نسبی و جمعیتی است. به عبارت دیگر دهک ۱۰ معدل ۱۰ درصد از جمعیت کشور خواهد بود که در مجموع و پس از ترکیب آیتم های وسع سنجی نسبت به مابقی جمعیت کشور وضعیت رفاهی بالاتری دارد.

لازم به ذکر است هر دهک از لحاظ جمعیتی همواره ثابت و به طور متوسط شامل ۸.۵ میلیون نفر است. بنابراین در صورتی که در هر مرحله از وسع سنجی افراد از دهک ۱۰ خارج شده و به دهک های پایین تر بروند، دقیقا معادل تعداد همان افراد از دهک های پایین تر به دهک ۱۰ اضافه می شوند.

روش های استعلام دهک بندی خانوار

افراد برای کسب اطلاع از دهک خانوار خود می توانند از دو روش ذیل استفاده نمایند:

استعلام از طریق سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: متقاضیان می توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت دهک بندی خود به سامانه حمایت به نشانی https://hemayat.mcls.gov.ir / مراجعه کنند. با ورود به سامانه دهک بندی خانوار امکان بررسی و پیگیری واریز یارانه معیشتی برای افراد وجود دارد.

استعلام دهک خانوار از طریق شماره گویا: برای استفاده از این روش متقاضیان باید ابتدا با شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند. سپس کد ملی سرپرست خانوار و شماره تلفن شان را وارد کنند. به این ترتیب می توانند از دهک خود مطلع شوند.

یارانه

یارانه

آدرس سامانه جدید دهک بندی یارانه hemayat.mcls.gov.ir

سرپرست هر خانواده می‌تواند با مراجعه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir دهک اقتصادی خانوار و توضیحات مربوط به یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود ببیند. با استفاده از این سامانه اطلاعات زیادی درمورد رایانه دریافتی به دست می‌آورید. همچنین سامانه دهک‌بندی برای سروسامان دادن به وضعیت افراد متقاضی دریافت رایانه و جاماندگان حمایت معیشتی و همچنین ثبت نام وام یارانه طراحی شده است.

امکان مراجعه به سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی و انجام اعتراض از این راه برای همه افرادی که فکر می‌کنند به‌ اشتباه از طرح هدفمند‌سازی یارانه‌ها حذف شده‌اند وجود دارد. کسانی که جز واجدین شرایط دریافت یارانه معیشتی قرار نگرفته‌اند هم می‌توانند با ورود به این سامانه از این طرح استفاده کنند.

نحوه ورود در سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی

برای ورود در سایت حمایت معیشتی جاماندگان داوطلبان باید مراحل زیر را انجام دهند:

۱. ورود به سامانه حمایت به نشانی hemayat.mcls.gov.ir

۲. انتخاب گزینه «ورود به سامانه»

۳. نمایش پنجره ورود به سامانه حمایت معیشتی

۴. ثبت اطلاعات مربوط به کد ملی سرپرست خانواده و در کادر دوم شماره حساب واریز یارانه

اگر یارانه اصلی را ماهانه دریافت می‌کنید، اما موفق به انجام مراحل ثبت نام یارانه نشده‌اید، شماره حساب یارانه‌ خود را در این قسمت ثبت کنید. اما اگر حتی یارانه شما هم از چند سال پیش قطع شده، شماره حسابی که قبلا یارانه معیشتی به آن واریز می شد را وارد کنید. با تکمیل اطلاعات، شما در وضعیت «خانواده تک نفره» یا «خانواده چند نفره» قرار خواید گرفت.

چنانچه با شخص دیگری از اعضای خانواده زندگی نمی‌کنید و سرپرستی خانواده با خودتان است، باید تیک “گزینه خانواده تک نفره” را انتخاب کنید.

۵. وارد کردن کد امنیتی و انتخاب گزینه ورود

۶. تکمیل رضایت نامه‌ دسترسی به اطلاعات دارایی و مالی خانواده‌

۷. پایان مراحل ثبت نام در سامانه

استعلام با گوشی

این روش حتی برای گوشی‌های ساده و غیر هوشمند نیز قابل استفاده است. برای این کار، کافی است کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* را در تلفن خود شماره‌گیری نمایید. بلافاصله پس از شماره‌گیری استعلام یارانه با سریال شناسنامه برای شما انجام خواهد شد.

نحوه ثبت نام در سایت اعتراض به دهک بندی

چنانچه اولین بار است که این سامانه مراجعه نمایید باید ابتدا مراحل زیر را پشت سر بگذرانید:

آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر خود جستجو کنید.
وارد بخش ورود به سامانه حمایت شوید.

در صفحه جدید نوع کاربر: حقیقی، کدملی را وارد نموده و کد امنیتی نمایش داده شده را درج نمایید. سپس دکمه ورود به سامانه را انتخاب کنید.

سپس باید در صفحه جدید، شماره همراه(سرپرست خانوار)، تاریخ تولد و کدپستی را وارد نمایید و گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید.

در مرحله بعد رمز ارسال شده به شماره موبایل خود را در فیلد تعیین شده، وارد کنید.

در صفحه جدید شما باید رمز عبور برای خود انتخاب نمایید و آن را تکرار کنید. سپس گزینه ورود به سامانه را انتخاب نمایید.

در مرحله آخر شما باید رمز وارد شده در مرحله قبل را در فیلد تعیین شده وارد نمایید.

در نهایت شما به صفحه اصلی سایت حمایت منتقل می‌شوید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط