۲۱:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۲

اقتصادی

سایت استعلام دهک بندی | آموزش تصویری اعتراض به دهک بندی

استعلام دهک بندی خانوار استعلام از طریق سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: متقاضیان می توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت دهک بندی خود به سامانه حمایت به نشانی https://hemayat.mcls.gov.ir / مراجعه کنند

تعیین دهک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، استعلام دهک بندی که مردم را به ده دهه تقسیم کردند را مردم میتوانند با ورود به یک سایت اطلاعات خود را دریافت کنید. دهک از لحاظ آماری دهک به معنای یک دهم جمعیت کل کشور و یک مفهوم نسبی و جمعیتی استبرای کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان گذارید.

روش های استعلام دهک بندی خانوار

روش های آن خانوار و پرسش هایی نظیر اینکه چگونه متوجه شوم دهک چندم هستم؟، اغلب از سوی افراد متقاضی ثبت اعتراض به دهک بندی و تقاضای تغییر آن، مطرح می گردد. لذا در این تیتر از مقاله دینا، روش های استعلام دهک بندی خانوار، نام برده شده و جزئیات هر روش، در تیترهای بعد مقاله، توضیح داده خواهد شد. این روش ها عبارتند از:

روش های استعلام دهک بندی خانوار

مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰

مراجعه به سایت و سامانه راه اندازی شده برای این امر

استعلام از طریق کد دستوری

استعلام از طریق تلفن گویا

شایان ذکر است، در تمامی روش های فوق الذکر، متقاضی استعلام دهک بندی خانوار، باید از اطلاعات مربوط به کد ملی سرپرست خانوار، برخوردار بوده و برخی از این روش ها، صرفا باید، از طریق شماره همراه سرپرست خانوار، انجام گیرند تا نتیجه استعلام، به فرد، نمایش داده شود.

با ورود به سامانه دهک بندی خانوار امکان بررسی و پیگیری واریز یارانه معیشتی برای متقاضیان وجود دارد.به گزارش جماران سامانه جدید دهک بندی یارانه به نشانی hemayat.mcls.gov.ir است و افراد می‌توانند با وارد کردن شماره ملی خود، مراحل نام نویسی در سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی را انجام دهند..

سایت  یارانه خانوار

راه اندازی سامانه ای جهت استعلام آنلاین و برخط مشاهده دهک بندی خانوار از جمله مثبت ترین اقدامات دولت، در ماه های اخیر بوده و تمامی متقاضیان استعلام دهک بندی خانوار و افراد مطرح کننده این پرسش که چگونه متوجه شوم کدام دهک هستم؟ به راحتی می توانند، در کوتاه ترین زمان ممکن، دهک بندی خانوار خود را به صورت آنلاین، استعلام کنند.

سامانه استعلام دهک بندی که از طریق آدرس hemayat.mcls.gov.ir، در دسترس متقاضیان است، سایت استعلام دهک بندی یارانه خانوار نامیده می شود و تنها افرادی که سرپرست خانوار آن ها، اقدام به ثبت نام و تشکیل حساب کاربری در این سایت، و احراز هویت در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند نموده می توانند، اقدام  نمایند.

شایان ذکر است، امکانات سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir یا سایت استعلام دهک بندی یارانه، محدود به استعلام برخط و آنلاین دهک بندی نبوده و افراد می توانند، اعتراضات خود به دهک بندی و درخواست تغییر آن را نیز از طریق این سامانه، ثبت نمایند. بنابراین استعلام یارانه با کد ملی سرپرست از طریق سامانه حمایت دهک بندی امکانپذیر بوده و متقاضی از این طریق می تواند استعلام یارانه را گرفته و در صورت اعتراض داشتن می تواند درخواست خود را در قسمت بررسی وضعیت که در قسمت های بعدی توضیح داده خواهد شد، ثبت نماید.

 با کد ملی

برای استعلام  خانوار با کد ملی و یا چگونگی نحوه ان و استعلام یارانه با کد ملی، متقاضی (سرپرست خانوار) باید وارد سامانه حمایت دهک بندی به آدرس hemayat.mcls.gov.ir شده و دهک خانوار را مشاهده نماید. به این صورت که پس از ورود و انتخاب گزینه “ورود و ثبت نام”، برروی عبارت “ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند”، کلیک کند.

در این گام، فرد باید، شماره همراه و اعداد تصویر امنیتی را در کادر مربوطه، وارد کرده و برروی گزینه “ارسال رمز یکبار مصرف”، کلیک کند.

در این مرحله، فرد باید، کد ارسالی به شماره تلفن همراه خود را در کادر مربوطه، وارد نماید.

در این قسمت، شخص مجددا، به سامانه حمایت و صفحه ای مانند تصویر زیر، هدایت خواهد شد و باید، برروی گزینه “وضعیت اقتصادی خانوار”، کلیک کند

با کلیک برروی گزینه مذکور، متقاضی می تواند از وضعیت دهک بندی خانوار، مطلع شده و در صورت داشتن اعتراض، از طریق گزینه “درخواست بررسی”، تقاضای بررسی و ثبت تغییر دهک بندی خود و اعضای خانوار خود را داشته باشد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار