۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱

اخبار ورزشی

ساکت کردن نکونام/ جریمه میلیاردی تعیین شده بعدصحبت جواد و استقلالی‌ها

محسن یوسفی بازیکن اسبق تیم استقلال در گفتگو با خبر ورزشی، درباره دیدار این هفته تیم استقلال مقابل شمس آذر قزوین اظهار داشت: شرایط سختی است. نمی‌توان جلو جلو درباره مسابقات استقلال صحبت کرد. به هر حال همه تیم‌ها برای کسب نتیجه به میدان می‌...

استقلال

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،محسن یوسفی بازیکن اسبق تیم استقلال در گفتگو با خبر ورزشی، درباره دیدار این هفته تیم استقلال مقابل شمس آذر قزوین اظهار داشت: شرایط سختی است. نمی‌توان جلو جلو درباره مسابقات استقلال صحبت کرد. به هر حال همه تیم‌ها برای کسب نتیجه به میدان می‌آیند. به ویژه تیم‌هایی که روبروی استقلال قرار می‌گیرند برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

صحبت محسن یوسفی

بازیکن اسبق تیم استقلال در گفتگو با خبر ورزشی، درباره دیدار این هفته این تیم مقابل شمس آذر قزوین اظهار داشت: شرایط سختی است. نمی‌توان جلو جلو درباره مسابقات استقلال صحبت کرد. به هر حال همه تیم‌ها برای کسب نتیجه به میدان می‌آیند. به ویژه تیم‌هایی که روبرویاین تیم قرار می‌گیرند از انگیزه و انرژی دو برابری بهره‌مند می‌شوند چون می‌خواهند خودشان را در بازی مورد توجه طرفداران فوتبال بهتر و بیشتر نشان بدهند.

ساکت کردن نکونام/ جریمه میلیاردی تعیین شده بعدصحبت جواد و استقلالی‌ها

استقلال

وی افزود:

طبیعتاً تیم شمس آذر قزوین که این فصل به لیگ برتر آمده هم می‌خواهد از این موقعیت نهایت استفاده را ببرد و دیدیم که در بازی رفت چطور تیم استقلال را تحت تاثیر قرار داد و جزو تیم‌هایی بود که توانست از تیم صدرنشین و قهرمان نیم فصل امتیاز بگیرد. خیلی از تیم‌های مطرح و پرمهره مثل تراکتور در نیم فصل اول نتوانستند از این تیم  امتیاز بگیرند اما شمس آذر در این امر موفق بود و توانست این تیم را در خانه خودش متوقف کند. حالا هم فکر می‌کنم این تیم کار آسانی در پیش ندارد اما با کمی دقت و برنامه‌ریزی می‌توان در دیدار این هفته برنده از زمین خارج شد .

وی در این باره که نقطه قوت تیم قزوینی کجاست توضیح داد: به نظرم بهترین نقطه قوت آنها دوندگی و بدنسازی این تیم است. آنها در طول مسابقه حریفشان را با دوندگی بی امان و پاس‌های کوتاه متعدد تحت تاثیر قرار می‌دهند و به همین خاطر می‌توانند نتایجی بگیرند که شاید برای یک تیم تازه دسته برتری شده کمتر می‌توان پیش بینی کرد. اما این تیم هم از نظر بدنی شرایط خیلی خوبی دارد.

بازیکن قدیمی آبی پوشان درباره وضعیت بدنی خوب تیم این تیم اضافه کرد: شما به بازی استقلال مقابل مس رفسنجان که نگاه کنید متوجه می‌شوید وضعیت بدنی بازیکنان استقلال خیلی خوب است. ما از دقایق ابتدایی هر دو نیمه که مقابل مس رفسنجان گل خوردیم تقریبا ۴۰ دقیقه روی دروازه حریف فشار وارد کردیم مجموع دو ۴۰ دقیقه می‌شود ۸۰ دقیقه و این ثابت می‌کند استقلال تقریباً در طول این مسابقه به طور کامل حریفش را با دوندگی بی‌امان و پرسینگ تحت فشار گذاشته بود تا بتواند گل خورده در ابتدای دو نیمه را جبران کند. حالا هم امیدوارم در بازی با شمس آذر قزوین این شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که مثل دیدار با مس، لااقل بدشانسی گریبان بچه‌های استقلال را نگیرد. چون این بچه ها واقعاً زحمت می‌کشند و این لیاقت را دارند که نتیجه مورد نظرشان را به دست بیاورند.

یوسفی همچنین در این باره که به تازگی از سوی سازمان لیگ قوانینی برای مصاحبه نکردن مربیان و اعضای تیم‌ها علیه باشگاه، فدراسیون و تقریبا همه چیز در نظر گرفته شده است گفت: خیلی عجیب است! تا چند هفته پیش که اعضای تیم این تیم و جواد نکونام حرفی نمی‌زدند ولی سایر تیم‌ها این همه درباره مسائل مختلف صحبت می‌کردند چنین قانونی وضع نشده بود اما به محض اینکه جواد نکونام به نشست خبری رفت و بعد از مدت‌ها کمی حرف زد و در پایان بازی اخیر تعدادی از بازیکنان استقلال در میکسدزون گله‌هایشان را بیان کردند یک مرتبه چنین قانونی وضع شد.

وی اضافه کرد: امیدوارم کسی در این باره توصیه‌ای به مسئولان سازمانی نکرده باشد که اگر چنین باشد واقعا باید به حال این فوتبال تأسف خورد. نمی‌دانم چطور بگویم اما بروز برخی اتفاقات حول و حوش باشگاه این تیم و در امر قضاوت ها به نظر می‌رساند که عده‌ای از هر روشی برای سرکوب کردن جواد نکونام و تیمش استفاده می‌کنند تا هر طور شده ترمز این تیم را بکشند. حس ششم من می‌گوید که در نظر گرفتن چنین جرایم میلیاردی فقط به بهانه ساکت کردن اعضای تیم استقلال بوده است. آخر ۴ میلیارد؟ مگر می شود! اگر واقعاً هدف از این کار جلوگیری از بیانیه نویسی بود فقط می‌توانستند در همین باره جرایمی را در نظر بگیرند اما اینکه در همین حکم جدید گفته شده اعضای تیم‌ها و مربیان هم نباید هیچ حرف غیر فنی بزنند شکل ماجرا متفاوت می‌شود.

یوسفی در آخر تاکید کرد: امیدوارم جواد نکونام و بازیکنان استقلال که تا اینجا با همه مشکلات دست و پنجه نرم کرده و با اقتدار در صدر جدول قرار گرفته‌اند این ۷ مسابقه آخر را هم با همین شرایط پیش بروند تا تیر آنهایی که می‌خواهند این تیم نتیجه نگیرد به سنگ بخورد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

نویسنده : خبرگزاری برنا

مطالب مرتبط