۱۵:۱۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۸

سامانه هدف دانشگاه فرهنگیان hadaf.cfu.ac.ir | دوره های ضمن خدمت فرهنگیان + ویدئوی آموزشی از نحوه ثبت نام سامانه ضمن خدمت

در اندیشه معاصر سامانه هدف دانشگاه فرهنگیان hadaf.cfu.ac.ir؛ دوره های ضمن خدمت فرهنگیان و ویدئوی آموزشی از نحوه ثبت نام سامانه ضمن خدمت را ارائه داده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سامانه هدف دانشگاه فرهنگیان hadaf.cfu.ac.ir | دوره های ضمن خدمت فرهنگیان و ویدئوی آموزشی از نحوه ثبت نام سامانه ضمن خدمت را ارائه داده ایم.

سامانه هدف دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان با راه اندازی سامانه هدف، قصد دارد؛ خدماتی که به صورت غیر حضوری ارائه می شوند را توسعه ببخشد و از طرفی باعث تسهیل در امور مربوط به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کشور شود. تمامی دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه می توانند با ورود به این سامانه برای شرکت در آزمون جامع اصلح، ورود به سامانه سجداد، سامانه اسکان و سایر امکانات سامانه هوشمند سازی هدف دانشگاه فرهنگیان استفاده کنند.

با توجه به اینکه سایت هدف فرهنگیان، جزو سامانه هایی است که در راستای خدمات الکترونیکی به دانشجویان روی کار آمده است در ادامه اندیشه معاصر توضیحات کاملی در خصوص ورود به سایت hadaf.cfu.ac.ir و نحوه استفاده از خدمات این سامانه داده شده است.

معرفی سامانه هدف فرهنگیان hadaf.cfu.ac.ir

در سال های اخیر تمامی دانشگاه های کشور سعی در راه اندازی سامانه های مختلفی کرده اند تا بتوانند امور مربوط به دانشجویان را تسهیل کنند و همچنین فرآیندهای دانشگاهی را به صورت یکپارچه و منظم انجام دهند. دانشگاه فرهنگیان جزو دانشگاه هایی است که در سال های اخیر سامانه های مختلفی را برای ارائه خدمات به دانشجویان خود راه اندازی کرده است.

سامانه هدف نیز مانند سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان، یکی از سایت هایی است که با هدف ارائه خدمات غیر حضوری به صورت یکپارچه به دانشجویان روی کار آمده است و در همین راستا نیز خدمات مختلفی را به دانشجویان ارائه می کند.

کلیه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان می توانند با ورود به این سامانه، در آزمون جامع یا اصلح ثبت نام کنند و یا در صورت نیاز، به سامانه مربوط به اسکان دانشجویان دانشگاه فرهنگیان وارد شوند.

خدماتی که در سایت هدف فرهنگیان ارائه می شود، بسیار متنوع است، اما نکته حائز اهمیت این جا است که تمامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور می توانند بدون نیاز به ثبت نام خاصی، به این سامانه وارد شوند و از خدماتی که در این سامانه به صورت غیر حضوری ارائه می شود، استفاده کنند. همچنین، به نظر می رسد که با گذشت زمان، روز به روز به خدماتی که در این سامانه ارائه می شود، افزوده شود.

دانشگاه فرهنگیان

معرفی سامانه هدف فرهنگیان hadaf.cfu.ac.ir

راهنمای ورود به سامانه هدف فرهنگیان hadaf.cfu.ac.ir

همان طور که گفته شد سامانه هدف، یکی از سامانه هایی است که زیر نظر دانشگاه فرهنگیان راه اندازی شده است و خدمات مختلفی را نیز به افراد ارائه می کند. کلیه دانشجویان این دانشگاه ها می توانند با ورود به سامانه هدف از امکاناتی که در این سامانه به صورت غیر حضوری ارائه می شود، استفاده نمایند.

افرادی که قصد استفاده از خدمات مختلف این سامانه را دارند، می توانند به سایت هدف دانشگاه فرهنگیان به آدرس hadaf.cfu.ac.ir وارد شوند و از خدماتی که در این سامانه ارائه می شود، استفاده کنند.

نحوه ورود به سامانه هدف به شرح زیر می باشد؛

ابتدا متقاضیان می توانند در یکی از مرورگرهای خود عبارت « سامانه هدف دانشگاه فرهنگیان » را جستجو کرده و وارد این سامانه شوند.

پس از ورود به سایت، داوطلبان باید بر روی گزینه «ورود» که در بالای سایت قرار داده شده است کلیک کنند.
حال نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایند و پس از وارد کردن عبارت امنیتی نشان داده شده در تصویر، بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنند.
سایت دانشگاه فرهنگیان به منظور ارائه خدمات الکترونیکی به دانشجویان و اساتید خود راه اندازی شده است؛ به همین دلیل پیشنهاد می شود داوطلبان این گزارش از اندیشه معاصر را جهت اطلاع از سایر امکانات این سامانه مطالعه کنند.

نحوه ورود به سامانه هدف با شماره دانشجویی و کد ملی hadaf.cfu.ac.ir

همانطور که در اندیشه معاصر توضیح داده شد، کلیه دانشجویان برای ورود به سامانه هدف فرهنگیان، باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنند؛ اما نام کاربری و رمز عبور ورود به سامانه هدف چیست؟

نام کاربری و رمز عبور ورود به این سامانه به صورت پیش فرض بر روی شماره دانشجویی و کد ملی دانشجویان تنظیم شده است.

در واقع، دانشجویان باید شماره دانشجویی خود را به عنوان نام کاربری و کد ملی خود را به عنوان رمز عبور در سامانه هدف دانشگاه فرهنگیان به نشانی hadaf.cfu.ac.ir وارد نمایند. بنابراین، برای استفاده از امکانات این سامانه نیازی به ثبت نام در این سامانه نمی باشد.

سامانه هدف یا هوشمندسازی دانشگاه فرهنگیان به نشانی hadaf.cfu.ac.ir می باشد

امکانات سامانه هدف فرهنگیان

سامانه hadaf.cfu.ac.ir خدمات مختلفی را ارائه می کند که از جمله این خدمات می توان به قسمت اسکان دانشگاه فرهنگیان و امور خوابگاه ها اشاره کرد. همچنین، امکان پرداخت درآمد اختصاصی به صورت آنلاین از طریق سامانه سجداد نیز در سامانه هدف دانشگاه فرهنگیان فراهم شده است. علاوه بر این دانشجویان می توانند برای ثبت نام در آزمون اصلح به سایت هدف فرهنگیان وارد شوند و با وارد کردن اطلاعات لازم ثبت نام خود را در این سامانه انجام دهند.

سامانه هدف فرهنگیان از ۴ بخش مختلف شامل فعالیت های فرهنگی، سامانه سجداد، سامانه اسکان فرهنگیان و آزمون جامع تشکیل شده است که هر قسمت خدمات مختلفی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. برای استفاده از امکانات سامانه هدف فرهنگیان متقاضیان می توانند به آدرس hadaf.cfu.ac.ir مراجعه کنند.

برای ورود به سامانه هدف دانشگاه فرهنگیان داوطلبان باید نام کاربری که همان شماره دانشجویی و نیز رمز عبور خود را بدون تکمیل فرم ثبت نام وارد کنند. در این سامانه بر خلاف سایر سایت های الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان نیازی به ثبت نام نمی باشد و کلیه اطلاعات دانشجویان به صورت پیش فرض در این سامانه ثبت شده است.

دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

 دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲ به منظور آموزش مهارت جدید به معلمان آموزش و پرورش در زمان مقرری انجام می شود.

دوره های ضمن خدمت

از این رو داوطلبان شرکت در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان می توانند جهت اطلاع از شرایط ثبت نام به سامانه دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ltms مراجعه نمایند تا بتوانند بعد از شرکت در دوره و آزمون های ضمن خدمت گواهی مربوطه را دریافت کنند.

برای استخدام و ورود به شغل معلمی داوطلبان بسیاری می توانند از طریق دانشگاه فرهنگیان و یا آزمون استخدامی جذب سازمان آموزش و پرورش شوند. جهت اشتغال و تدریس در مدارس این ارگان تنها داشتن مدرک تحصیلی شرط اصلی برای استخدام نمی باشد؛ بلکه باید کادر آموزشی مدارس مورد نظر نیز از اطلاعاتی در خصوص مسائل روز دنیا و جامعه مطلع شوند.

به همین منظور دوره های ضمن خدمت فرهنگیان با هدف ارتقای سطح دانش معلمان، معاونان مدارس، مدیران مدرسه و … برگزار می شود تا این افراد بتوانند با شرکت در دوره های ذکر شده دانش تخصصی خود را افزایش دهند. با گذراندن دوره های ضمن خدمت فرهنگیان متقاضیان می توانند با شرکت در آرمون نهایی دوره مزبور امتیاز لازم را برای ارتقا شغلی و نیز سطح علمی خود کسب نمایند.

ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲

دوره ضمن خدمت فرهنگیان دوره ای است که در حین خدمت معلمان، مدیر مدارس و سایر کادر آموزشی در راستای توسعه مهارت های حرفه ای و نیز افزایش عملکرد تدریس با استفاده از آموزش روش های علمی و تربیتی جدید برگزار می شود. از آنجا که تغییر و تحول در نظام آموزش و پرورش جزو سیاست ها و مسئولیت این ارگان می باشد؛ لازم است متقاضیان با شرکت در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان از آموزش های ارائه شده جهت ارتقا شایستگی های تخصصی استفاده نمایند.

معلمان، مدیر مدارس و نیز سایر کادرآموزشی می توانند با شرکت در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان سطح دانش تخصصی خود را افزایش داده و با مسائل روز دنیا آشنا شوند. بعد از اتمام زمان دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲ متقاضیان می توانند برای دریافت گواهی خود مبنی بر شرکت در دوره ضمن خدمت فرهنگیان در آزمون مختص به این دوره شرکت نمایند تا بتوانند با کسب امتیاز لازم به مزایای مختلف این دوره دست یابند.

در واقع سامانه ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا این افراد بتوانند با ورود به سایت مذکور بعد از گذراندن مراحل ثبت نام در موعد مقرر جهت شرکت در دوره ضمن خدمت فرهنگیان اقدام نمایند. با دریافت گواهی پایان دوره ضمن خدمت فرهنگیان و همچنین گذراندن تعداد ساعات آموزشی بالا، امتیازی به عنوان حق شاغل در نظر گرفته می شود. به علاوه دوره ضمن خدمت فرهنگیان می تواند مزایای دیگری همچون ارتقا سطح علمی و رتبه فرهنگیان، افزایش حقوق با توجه به امتیاز کسب شده و رتبه بندی سالیانه داشته باشد.

زمان ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲

وزارتخانه آموزش و پرورش در جهت اعتلای سطح دانش معلمان و مسئولان مدارس، دوره هایی را با نام دوره ضمن خدمت فرهنگیان مختص داوطلبانی که از طریق دانشگاه فرهنگیان و یا آزمون استخدامی جذب شده اند، برگزار می کند. این دوره ها در بازه های زمانی مختلفی بر روی سامانه ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان قرار می گیرند تا افراد واجد شرایط بتوانند نسبت به ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان اقدام کنند.

با وجود اینکه دوره های ضمن خدمت برای افزایش سواد معلمان آموزش و پرورش برگزار می شود اما سایت ثبت نام آن سایت وزارت آموزش و پرورش نبوده و متقاضیان می بایست به سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به نشانی اینترنتی ltms.cfu.ac.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲ را از طریق سایت التیمس انجام دهند.

با توجه به اینکه دوره های مختلف ضمن خدمت فرهنگیان در هر شهر به صورت متفاوت و در زمان های مختلفی برگزار می شود، به طور دقیق نمی توان زمان ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲ در هر شهر را ذکر کرد.

به گزارش اندیشه معاصر، فرهنگیانی که قصد ثبت نام در این دوره ها را دارند، می توانند پس از اطلاع رسانی های استانی به سایت مذکور مراجعه کنند و در زمان ثبت نام دوره ضمن خدمت فرهنگیان استان محل سکونت و یا محل شغل خود، مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

سامانه دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲

دوره های ضمن خدمت فرهنگیان با هدف ارتقای دانش علمی و تخصصی معلمان و همچنین توسعه شغلی در زمینه های مختلفی اعم از فناوری های جدید، آموزش های الکترونیکی، مسائل روز و … توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می شوند. از این رو به دلیل رفاه حال داوطلبان برای شرکت در دوره های آموزشی ذکر شده سامانه دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ایجاد شده است.

 

بر روی سامانه دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ltms.cfu.ac.ir کلیه دوره های آموزشی مختص به کادر آموزشی مدارس در بازه های زمانی مختلفی قابل مشاهده می باشد. بنابراین، داوطلبان باید برای گذراندن تعداد ساعات آموزشی تعیین شده بنا بر شرایط و وقت آزاد خود دوره آموزشی مدنظر خود را انتخاب نمایند و سپس نسبت به ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان اقدام نمایند.

 

همچنین، شرکت در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲ اجباری نمی باشد، اما متقاضیان می توانند برای کسب نتیجه مطلوب در فرآیند مربوط به رتبه بندی و ارزشیابی سالانه معلمان به سامانه ثبت نام دوره ضمن خدمت فرهنگیان مراجعه نمایند و با شرکت در در دوره های ارائه شده امتیاز لازم را برای افزایش رتبه و حقوق خود بدست آورند.

نحوه ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲

ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۲ برای افرادی انجام می شود که دارای شرایط ثبت نام این دوره ها باشند. شرایط ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در سایت ثبت نامی این دوره ها ذکر شده است. در ادامه لیست شرایط دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در سال ۱۴۰۲ ارائه شده است.

 

دوره انتخابی متناسب با رشته تدریسی داوطلب باشند

استخدام پیمانی، رسمی، آزمایشی و یا قطعی آموزش و پرورش

 

در صورتی که داوطلبان دارای شرایط مذکور باشند، می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان، مراحل ثبت نام اولیه خود را برای شرکت در این دوره ها انجام دهند. متقاضیان توجه داشته باشند که آموزش و پرورش برای خدمت رسانی بهتر به معلمان سایت هایی مانند سایت اداره کل تعاونی و پشتیبانی، ضمن خدمت و … را راه اندازی کرده که شرایط استفاده از هر کدام متفاوت از دیگری است.

 

لازم به ذکر است که پس از ثبت نام در دوره از طریق سایت جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان، سیستم به طور خودکار امتیاز افراد را محاسبه کرده و در صورتی که افراد دارای حداقل امتیاز برای شرکت در دوره بودند، می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به مرکز آموزش های کوتاه مدت منطقه خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را به صورت قطعی انجام دهند.

ویدئوی آموزشی از نحوه ثبت نام سامانه ضمن خدمت

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار