۲۳:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹

اجتماعی

سامانه | ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان / اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان تصویب خواهد شد

سامانه فیش حقوقی فرهنگیان fish.medu.ir توسط آموزش و پرورش راه اندازی شده تا معلمان و فرهنگیان شاغل بتوانند با ورود به سایت مزبور اقدام به دریافت فیش حقوقی با کد پرسنلی و شماره ملی نمایند. فیش حقوقی جدید فرهنگیان می تواند اطلاعاتی در مورد ریز حساب های حقوقی هر یک از معلمان شاغل ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فیش حقوقی فرهنگیان که همانند باقی مشاغل هر ماه به دست آنها میرسد اطلاعات کاری آن ها را با آنها در میان میگذارد. ضمن اینکه در سامانه فیش حقوقی فرهنگیان ، بخش های دیگر هم هست که دانستن آن خالی از لطف نیست و به آن در ارتباط با خیلی چیزها راهنمایی میکند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فیش حقوقی فرهنگیان اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

معرفی سامانه  my.medu.ir

برای معرفی سامانه فیش حقوقی فرهنگیان my.medu.ir می توان بیان کرد که این فیش دارای اطلاعات بسیار مهمی در زمینه میزان درآمد فرهنگیان، میزان مبلغ های کسر شده از حقوق فرهنگیان و میزان حقوق اضافه شده به حقوق فرهنگیان است. به همین خاطر فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش در بازه های زمانی مختلف قصد دریافت فیش حقوقی خود را دارند. در گذشته فیش حقوقی از طریق سامانه های پراکنده و مختلفی انجام می شد و یا فرهنگیان برای دریافت فیش حقوقی خود می بایست به اداره های آموزش و پرورش استان خودشان مراجعه می کردند.

تا سال گذشته معلمان و فرهنگیان می توانستند با ورود به سامانه fish.medu.ir اقدام به دریافت فیش حقوقی خود نمانید، اما در سال جاری با توجه به تغییرات سامانه ای و راه اندازی سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش و یا مای مدیو که سایتی جامع برای بسیاری از متقاضیان استفاده از خدمات آموزش و پرورش مانند دانش آموزان، والدین و معلمان است، آموزش و پرورش امکان دریافت فیش حقوقی با کد پرسنلی و کد ملی را نیز از طریق این سامانه میسر نموده است. متقاضیان می توانند با ورود به سامانه ، به راحتی و با وارد کردن شماره کدملی و کد پرسنلی خود، اقدام به دریافت فیش حقوقی نمایند.

لازم به ذکر است که سامانه دریافت آن به نشانی اینترنتی my.medu.ir یک سامانه جامع می باشد، به طوری که تمامی فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش در سطح کشور و در هر مقطع تحصیلی می توانند با ورود به این سامانه، فیش حقوقی خود را دریافت نمایند. داوطلبان توجه داشته باند که برای ورود به سامانه داشتن کد پرسنلی و کد ملی فرهنگیان ضروری می باشد.

پس از وارد کردن کد ملی و شماره پرسنلی معلمان در این سامانه، امکان دریافت آن  به صورت غیر حضوری در این سایت مذکور امکان پذیر خواهد شد. همچنین، در تمامی سال های تحصیلی در این سامانه قرار داده شده است که فرهنگیان می توانند با انتخاب سال مورد نظر خود، فیش حقوقی خود را دریافت نمایند.

فیش حقوقی فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان

زمان دریافت

آیا فرهنگیان صرفا در زمان خاصی می توانند اقدام به دریافت فیش حقوقی نمایند؟ در پاسخ به این سوال باید توجه داشت که سامانه دریافت فیش حقوقی همواره در دسترس فرهنگیان است و هر زمان که لازم باشد امکان ملاحظه فیش حقوقی وجود دارد. بنابراین نمی توان بازه خاصی را به عنوان زمان دریافت فیش حقوقی در نظر گرفت. لازم به ذکر است که شما می توانید پس از ورود به سامانه، با تنظیم ماه و سال فیش حقوقی بازه زمانی مدنظر خود را دریافت نمایید.

خدمات سایت فیش حقوقی فرهنگیان

سایت my.medu.ir به منظور رفاه حال قشر فرهنگی، مجموعه گسترده ای از خدمات را به صورت آنلاین به آن ها ارائه می دهد. طی این امر، فرهنگیان برای بسیاری از اقدامات اداری خود دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشته و تنها به صورت اینترنتی می توانند درخواست خود را در این سامانه به ثبت برسانند. یکی از این خدمات که می توانید با کلیک بر لینک سامانه ستاد اسکان فرهنگیان از جزئیات آن با خبر شوید، فراهم کردن امکان اسکان معلمان در اقامتگاه های تفریحی با هزینه ی معقول در زمان سفر است. در ادامه مطلب، به شرح سایر خدمات ارائه شده در سامانه مذکور برای فرهنگیان می پردازیم:
فیش حقوقی
دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان
خلاصه سوابق
پیش نویس ابلاغ
رتبه بندی فرهنگیان
ثبت نام دوره ضمن خدمت فرهنگیان
درخواست صدور کارت پرسنلی
نقل و انتقالات فرهنگیان
گواهی کسر از حقوق
گواهی حقوق
ارزشیابی سالانه

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان ۱۴۰۳

کلیه فرهنگیان آموزش و پرورشی که قصد دریافت فیش حقوقی خود را دارند، می توانند به سامانه  به نشانی my.medu.ir وارد شوند و اطلاعات شغلی خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین دریافت نمایند. با تغییرات جدید اعمال شده در سامانه، دیگر به ورود اطلاعات کد ملی و شماره پرسنلی برای دریافت آن  نیازی نیست و افراد با ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به صفحه کاربری خود منتقل می شوند.

لازم به ذکر است که در گذشته دریافت فیش حقوقی از طریق سایت fish.medu.ir امکان پذیر بود اما در سال جاری دریافت از طریق سایت my.medu.ir برای فرهنگیان مهیا شده است که در ادامه مراحل دریافت آن از طریق این سامانه به صورت خلاصه بیان می شود. همچنین با تغییرات اجاد شده جدید دیگر جهت دریافت فیش حقوقی به کد ملی و شماره پرسنلی نیازی نخواهد بود.

نحوه دریافت  از my.medu.ir

ورود به سامانه  به نشانی my.medu.ir

<p>وارد شدن به بخش ورود فرهنگیان/عموم

ورود به درگاه پنجره خدمات دولت هوشمند

ورود به صفحه کاربری و بخش فیش حقوقی

صندوق ذخیره فرهنگیان تصویب خواهد شد

رضامراد صحرایی در نشست رئیس قوه قضاییه با جمعی از فرهنگیان و معلمان نمونه سراسر کشور، با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان مجموعه‌ای از مسائل و مشکلات است گفت: با کمک سازمان بازرسی اساسنامه صندوق درست می‌شود چرا که از پی و بن اشکال دارد، اساسنامه این صندوق شتر گاو پلنگیست که نمی دانیم چکاره است و یک دفعه اتفاقاتی در آن می‌افتد.

وی با بیان اینکه نگاه خود را با رئیس سازمان بازرسی کل کشور درمیان گذاشتم و ایشان نیز این نگاه را تایید کردند افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان به دلیل آنکه خصوصی بوده در طول ۲۷ سال سابقه، امکان ورود بازرسی به آن وجود نداشت، با پیگیری‌های انجام شده در حال حاضر تیم بازرسی مستقر شده تا امانت فرهنگیان که در دست ما است به خوبی اداره و اساسنامه آن را درست شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تکلیف خود کردم که وظیفه دارم اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان را تصویب و کل سرمایه را بورسی کنم تا شفافیت ایجاد شود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط