00:00 - 1403/04/07

اجتماعی

سامانه فیش حقوقی فرهنگیان | نحوه ورود به سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان از چه سایتی و چگونه قابل مشاهده است؟ جزئیات را در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فیش حقوقی فرهنگیان یکی از مهم ترین بخش هایی است که تمامی معلم ها و کارمندان آموزش و پرورش به دنبال آموزش آن و اجرای آن هستند. فیش حقوقی فرهنگیان همچون باقی مشاغل در سایت مورد نظر قابل مشاهده و رویت است . در ادامه با نحوه مشاهده فیش حقوقی فرهنگیان آشنا میشوید. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و  کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

معرفی سامانه فیش حقوقی فرهنگیان my.medu.ir

برای معرفی سامانه فیش حقوقی فرهنگیان my.medu.ir می توان بیان کرد که این فیش دارای اطلاعات بسیار مهمی در زمینه میزان درآمد فرهنگیان، میزان مبلغ های کسر شده از حقوق فرهنگیان و میزان حقوق اضافه شده به حقوق فرهنگیان است. به همین خاطر فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش در بازه های زمانی مختلف قصد دریافت آن خود را دارند. در گذشته فیش حقوقی از طریق سامانه های پراکنده و مختلفی انجام می شد و یا فرهنگیان برای دریافت آن خود می بایست به اداره های آموزش و پرورش استان خودشان مراجعه می کردند.

فیش حقوقی فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان

تا سال گذشته معلمان و فرهنگیان می توانستند با ورود به سامانه fish.medu.ir اقدام به دریافت فیش حقوقی خود نمانید، اما در سال جاری با توجه به تغییرات سامانه ای و راه اندازی سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش و یا مای مدیو که سایتی جامع برای بسیاری از متقاضیان استفاده از خدمات آموزش و پرورش مانند دانش آموزان، والدین و معلمان است، آموزش و پرورش امکان دریافت آن را با کد پرسنلی و کد ملی را نیز از طریق این سامانه میسر نموده است. متقاضیان می توانند با ورود به سامانه، به راحتی و با وارد کردن شماره کدملی و کد پرسنلی خود، اقدام به دریافت فیش حقوقی نمایند.

لازم به ذکر است که سامانه دریافت آن  به نشانی اینترنتی my.medu.ir یک سامانه جامع می باشد، به طوری که تمامی فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش در سطح کشور و در هر مقطع تحصیلی می توانند با ورود به این سامانه، فیش حقوقی خود را دریافت نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند که برای ورود به سامانه فیش حقوقی صندوق کشوری داشتن کد پرسنلی و کد ملی فرهنگیان ضروری می باشد.

پس از وارد کردن کد ملی و شماره پرسنلی معلمان در این سامانه، امکان دریافت آن به صورت غیر حضوری در این سایت مذکور امکان پذیر خواهد شد. همچنین، اطلاعات شغلی کاری در تمامی سال های تحصیلی در این سامانه قرار داده شده است که فرهنگیان می توانند با انتخاب سال مورد نظر خود، فیش حقوقی خود را دریافت نمایند.

خدمات سایت فیش حقوقی فرهنگیان

سایت my.medu.ir به منظور رفاه حال قشر فرهنگی، مجموعه گسترده ای از خدمات را به صورت آنلاین به آن ها ارائه می دهد. طی این امر، فرهنگیان برای بسیاری از اقدامات اداری خود دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشته و تنها به صورت اینترنتی می توانند درخواست خود را در این سامانه به ثبت برسانند. یکی از این خدمات که می توانید با کلیک بر لینک سامانه ستاد اسکان فرهنگیان از جزئیات آن با خبر شوید، فراهم کردن امکان اسکان معلمان در اقامتگاه های تفریحی با هزینه ی معقول در زمان سفر است. در ادامه مطلب، به شرح سایر خدمات ارائه شده در سامانه مذکور برای فرهنگیان می پردازیم:
فیش حقوقی
دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان
خلاصه سوابق
پیش نویس ابلاغ
رتبه بندی فرهنگیان
ثبت نام دوره ضمن خدمت فرهنگیان
درخواست صدور کارت پرسنلی
نقل و انتقالات فرهنگیان
گواهی کسر از حقوق
گواهی حقوق
ارزشیابی سالانه/ایران مشاوره

اطلاعات موجود در فیش حقوقی فرهنگیان شامل چه مواردی است؟

شامل اطلاعات مختلفی در خصوص حقوق و مزایای دریافتی فرهنگیان است. این اطلاعات به طور کلی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

اطلاعات کلی: شامل نام و نام خانوادگی، کد پرسنلی، کد ملی، کد شعبه، عنوان شغلی، محل خدمت و تاریخ صدور فیش
حقوق و مزایا: شامل حقوق پایه، فوق‌العاده‌ها، مزایای رفاهی، حق مسکن، کمک هزینه سفر، کمک هزینه عائله‌مندی، حق اولاد و سایر مزایای متعلقه
کسورات: شامل مالیات، حق بیمه، وام و سایر کسورات قانونی
مبالغ پرداختی: شامل حقوق و مزایای نهایی، مبلغ وام و سایر مبالغ پرداختی

راهنمای ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

ابتدا داوطلبان باید آدرس اینترنتی سامانه به نشانی my.medu.ir را در گوگل جستجو کنند تا به صورت مستقیم به این سایت وارد شوند و یا با استفاده از لینک مستقیم ارائه شده در ابتدای مقاله به سایت مذکور مراجعه و بخش ورود فرهنگیان را انتخاب نمایند.

در این مرحله وارد درگاه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خواهند شد که لازم است اطلاعات خواسته شده را ثبت تا به صفحه کاربری خود متصل شوند. لازم به ذکر است راهنمای ورود برای دانش آموزان و فرهنگیان در صفحه ابتدایی my.medu.ir جهت استفاده ایشان قرار گرفته است.

پس از ورود به پنل کاربری، متقاضیان مجاز به استفاده از امکانات سایت مانند دریافت حکم کارگزینی و فیش حقوقی می باشند.

سوالات متداول در خصوص فیش حقوقی فرهنگیان

۱. هر چند وقت یکبار فیش حقوقی فرهنگیان صادر می‌شود؟
به صورت ماهانه صادر می‌شود و فرهنگیان می‌توانند از طریق سامانه‌های مذکور به آن دسترسی پیدا کنند.

۲. در صورت مشاهده مغایرت در فیش حقوقی فرهنگیان چه اقدامی باید انجام داد؟

فرهنگیان در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در اطلاعات خود، می‌توانند به اداره کل آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه کرده و نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند. برای سهولت کار، می‌توانید با همراه داشتن فیش حقوقی که در آن مغایرت مشاهده کرده‌اید به واحد امور اداری و تشکیلات اداره کل آموزش و پرورش مراجعه کنید.

۳. آیا برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان باید هزینه‌ای پرداخت کرد؟
خیر. دریافت آن از طریق سامانه‌های برخط ذکر شده، کاملا رایگان است.

۴. فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته را چگونه می‌توان دریافت کرد؟

به صورت آنلاین قابل دریافت است. فرهنگیان بازنشسته می‌توانند از طریق درگاه خدمات بازنشستگی کشوری با وارد کردن اطلاعات لازم به فیش حقوقی فرهنگیان خود دسترسی پیدا کنند.

۵. آیا فیش حقوقی فرهنگیان سند معتبری است؟
بله.یک سند رسمی است و می‌تواند برای مصارف مختلفی از جمله اثبات سابقه‌ی کار، درخواست وام و ارائه به مراجع قانونی مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین، فرهنگیان باید اطلاعات کاری  خود را با دقت نگهداری کنند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط