سامانه سهام عدالت | samanese.ir استعلام سهام عدالت

استعلام سهام با کدملی یکی از سوالات رایج سهامداران است. یکی از خدمات ارائه شده درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه در سامانه سمات، امکان استعلام سهام و بیان دقیق سبد دارایی سهامداران است. به جهت اهمیت داشتن اطلاعات دقیق از سرمایه‌گذاری، قص...

نحوه ورود به سایت استعلام سهام با کدملی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،استعلام سهام عدالت با کدملی را در اندیشه معاصر ببینید. نحوه ورود به سایت استعلام سهام با کدملی. در حالی که سهام عدالت آزاد شده و افراد می‌توانند به طور مستقیم مدیریت آنها را برعهده بگیرند، بسیاری از افراد در تلاشند تا از طریق سامانه سجام ثبت نام کنند و کد سجام و کد بورسی خود را دریافت کنند. در این بخش به بررسی نحوه سامانه سهام عدالت با کد ملی و ورود به سامانه sahamedalat.ir پرداخته می‌شود.

با این روش، تنها با وارد کردن کد ملی، می‌توانید اطلاعات آخرین وضعیت سهام عدالت خود را دریافت کرده و میزان دارایی خود را مشاهده کنید. افراد می‌توانند ارزش سهام خود را بررسی کرده و در صورت تمایل، به خرید و فروش سهام بپردازند. البته این امکان تا کنون تنها برای 60 درصد از سهام‌داران فراهم شده است و در آینده این میزان ممکن است افزایش یابد.

استعلام سود سهام عدالت

استعلام سهام با کدملی یکی از سوالات رایج سهامداران است. یکی از خدمات ارائه شده درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه در سامانه سمات، امکان استعلام سهام و بیان دقیق سبد دارایی سهامداران است. به جهت اهمیت داشتن اطلاعات دقیق از سرمایه‌گذاری، قصد داریم در این مقاله به نحوه ثبت نام در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه و استعلام سهام با کدملی در سایت سمات بپردازیم. تا آخر این مقاله در اندیشه معاصر با ما همراه باشید.

نحوه ورود به سایت استعلام سهام با کدملی

جهت دریافت استعلام سهام با کدملی تنها داشتن کد سجام کافی است. برای دسترسی به اطلاعات، کاربران بازار سرمایه باید وارد سایت سمات به آدرس www.csdiran.ir شوند. سپس به درگاه یکپارچه ذینفعان وارد شده و ثبت نام کنند.

پس از تکمیل اطلاعات، کاربران با کدملی و رمزعبور می‌توانند وارد پنل کاربری خود شوند. برای امنیت بیشتر رمز یک بار مصرف نیز به شماره سهامدار ارسال می‌شود.

سهامداران پس از ورود به پنل برای اطلاع از تعداد سهام‌های موجود در سبد سرمایه گذاری خود در قسمت درگاه الکترونیک سهامدار، بخش اوراق بهادار، سبددارایی خود را مشاهده می‌کنند.

در بخش سبد دارایی می‌تواند تعداد سهام‌ها و مبلغ سرمایه‌گذاری، گردش معاملات، گزارش سودهای پرداخت شده، مجامع، اطلاعیه‌های نماد، گردش دارایی، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده قابل مشاهده است.

سامانه سهام عدالت | samanese.ir استعلام سهام عدالت

سامانه سهام عدالت | samanese.ir استعلام سهام عدالت

استعلام سود سهام عدالت

بسیاری سوالاتی همچون، سود سهام عدالت چقدر است؟ ارزش سهام عدالت چقدر است؟ چه میزان سود دریافت کردیم؟ دارند. یکی از راه‌های رسیدن به اطلاعات سهام عدالت مراجعه به سامانه یکپارچه ذینفعان است. برای اطلاع از ارزش سهام عدالت به قسمت درگاه الکترونیک سهامدار، سپس بخش اوراق بهادار مراجعه کنید.

برای دریافت اطلاعات در خصوص سهام عدالت نیز به تاریخچه سود سهام عدالت مراجعه کنید. در این قسمت وضعیت پرداخت، تاریخ، مبلغ و نوع سود آمده است.

اهمیت استعلام سهام

در سامانه یکپارچه ذینفعان می‌توانید از سودهای دریافتی، میزان دارایی و ارزش سهام عدالت خود مطلع شوید. ناگفته نماند که خدمات این سایت به موارد ذکر شده خلاصه نمی‌شود و در ادامه به خدمات دیگر این سایت می‌پردازیم.

در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی از دارایی‌ خود ممکن است متضرر شوید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بنظرتان تعداد سهام‌های موجود در پرتفوی شما کمتر از تعداد واقعی است. با گرفتن استعلام سبد دارایی از درگاه یکپارچه ذینفعان در صورت مغایرت با پشتیبانی کارگزاری تماس حاصل نمایید. این مشکل به جهت تغییر کارگزار رخ می‌دهد.

درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه چیست؟

درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه زیرمجموعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است. یکی از شرایط دسترسی به خدمات درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه داشتن کد سجام است.

این سامانه به دو روش نسخه تحت وب و اپلیکیشن خدمات ارائه می‌دهد. اپلیکیشن تحت عنوان سمات، در سه سیستم عامل Ios، اندروید و ویندوز قابل استفاده است. برای آشنایی بیشتر با درگاه یکپارچه ذینفعان به مقاله «درگاه یکپارچه ذینفعان چیست؟» و برای راهنمایی نحوه دانلود و استفاده از اپلیکیشن سمات به مقاله «نحوه دانلود اپلیکیشن درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه» مراجعه کنید.

خدمات درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

مجامع الکترونیکی

پذیره نویسی سهامدار

اخذ گواهی سپرده دارایی

درگاه الکترونیکی سهامدار

گزارش گردش معاملات

اطلاعیه‌های نماد

میز خدمات الکترونیک

تاریخچه سود سهام عدالت

گزارش سودهای پرداخت شده

مشاهده ارزش سهام عدالت

مشاهده پروفایل سجام

ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی | مشاهده و استعلام سهام

درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

با ورود به سامانه سهام عدالت می‌توانید مشاهده و استعلام سهام عدالت با کد ملی را انجام بدهید. در حال حاضر، دو سایت سهام عدالت (ddn.csdiran.ir و sahamedalat.ir) فعال هستند و هر کدام، قابلیت‌های خاص خود را دارند. در بخش زیر، لینک ورود به این سامانه‌ها را قرار دادیم و در ادامه، راهنمای کار با آن‌ها را بررسی کردیم. پس تا انتهای این مطلب، همراه ما باشید.

با ورود به سامانه ذینفعان سهام عدالت (ddn.csdiran.ir) می‌توانید استعلام سهام را انجام بدهید و یا سهام خود را مشاهده کنید.

ورود به سامانه ذینفعان سهام عدالت

سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت

بعد از ورود به سایت ویرایش سهام عدالت (sahamedalat.ir) می‌توانید شماره شبا را تغییر بدهید و یا شماره تلفن سهام عدالت را ویرایش

ین سامانه برای مشاهده خلاصه وضعیت سبد دارایی سهام عدالت، ویرایش شماره شبا و شماره تلفن همراه است.

برای ورود به سامانه، شماره تلفن همراه بایستی تحت مالکیت فرد و متعلق به همان کدملی باشد.

در صورت عدم تطابق کدملی و شماره تلفن همراه، از طریق سامانه sahamedalat.ir می توانید شماره تلفن همراه در مالکیت خود را ثبت نمائید.

در صورت تمایل به تغییر شماره شبا یا شماره تلفن همراه تحت مالکیت و تائید شده، می توانید پس از ورود به سامانه sahamedalat.ir ، نسبت به ویرایش آن اقدام فرمائید.

مسئولیت فردی برای حفاظت از محرمانگی اطلاعات برعهده سهامدار عدالت است.

فعالیت مراجعین در این سامانه ثبت شده و قابل پیگیری می‌باشد.

مسئولیت استفاده از کد تایید پیامک شده، توسط هر شخص دیگر به عهده سهامدار است.

هرگونه استفاده از اطلاعات مندرج به وسیله فرد دیگر یا اشخاص ثالث به شدت ممنوع و مسئولیت آن به عهده سهامدار است.

دسترسی و استفاده از این سامانه محدود، غیرقابل انتقال و صرفا مجاز برای استفاده از آن توسط شما فراهم گردیده است

استعلام سود سهام عدالت

برای دریافت استعلام سهام با استفاده از کدملی، کافیست که کد سهام خود را در اختیار داشته باشید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

به بخش درگاه الکترونیک سهامدار در سایت مراجعه کنید.

در بخش اوراق بهادار، به قسمت سهام عدالت بروید.

برای دریافت اطلاعات در خصوص سهام عدالت، به تاریخچه سود سهام عدالت مراجعه کنید.

در این قسمت، اطلاعاتی از جمله وضعیت پرداخت، تاریخ، مبلغ و نوع سود به شما نمایش داده می‌شود. این مراحل به شما کمک خواهند کرد تا به راحتی به اطلاعات مرتبط با سهام و سود آن دسترسی پیدا کنید.

نکات مهم:

در صفحه اصلی پنل کاربری، با کلیک بر روی گزینه “مشاهده دارایی”، می‌توانید اطلاعات دارایی سهام عدالت خود را مشاهده کنید. این اطلاعات شامل تعداد سهام، مبلغ سهام و ارزش کل دارایی سهام عدالت شما می‌باشد.
در صورت تمایل به خرید یا فروش سهام، با کلیک بر روی گزینه “ثبت سفارش خرید/فروش” می‌توانید به سادگی سفارش خود را ثبت کنید.

اهمیت استعلام سهام

در سامانه یکپارچه ذینفعان، اطلاعات حیاتی در مورد سرمایه گذاری خود را کسب کنید. از جمله این اطلاعات می‌توان به سودهای کسب شده، میزان دارایی‌ها، و ارزش سهام عدالت اشاره کرد. لازم به ذکر است که این سایت خدمات خود را به این موارد محدود نمی‌کند و به بررسی خدمات دیگر نیز می‌پردازد.

عدم داشتن اطلاعات کافی از دارایی‌های خود ممکن است منجر به ضرر شود. ممکن است تجربه کرده باشید که تعداد سهام موجود در پرتفوی شما کمتر از تعداد واقعی است. در صورتی که این امر برای شما رخ داده باشد، با دریافت استعلام سبد دارایی از درگاه یکپارچه ذینفعان، به مقایسه آن با اطلاعات پشتیبانی کارگزاری بپردازید و در صورت مغایرت، با کارگزار تماس بگیرید. مغایرت‌های ممکن از جمله تغییر کارگزار می‌تواند اینگونه مسائل را ایجاد کند.

درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه، به عنوان یک زیرمجموعه از شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، به منظور ارتباط بین انواع ذینفعان در بازار سرمایه ایجاد شده است. یکی از شرایط لازم برای بهره‌مندی از خدمات این درگاه، داشتن کد سجام می‌باشد.

این سامانه خدمات خود را به دو صورت نسخه تحت وب و اپلیکیشن ارائه می‌دهد. اپلیکیشن با نام “سمات” در سه سیستم عامل iOS، اندروید و ویندوز به کاربران ارائه شده است. برای اطلاعات بیشتر درباره درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه، می‌توانید به مقاله “درگاه یکپارچه ذینفعان چیست؟” مراجعه کنید. همچنین، برای راهنمایی در مورد نحوه دانلود و استفاده از اپلیکیشن سمات، مقاله “نحوه دانلود اپلیکیشن درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه” را مطالعه فرمایید.

خدمات ارائه شده توسط درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه عبارتند از:

مجامع الکترونیکی
پذیره نویسی سهامدار
اخذ گواهی سپرده دارایی
درگاه الکترونیکی سهامدار
گزارش گردش معاملات
اطلاعیه‌های نماد
میز خدمات الکترونیک
تاریخچه سود سهام عدالت
گزارش سودهای پرداخت شده
مشاهده ارزش سهام عدالت
مشاهده پروفایل سجام

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار