۰۶:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵

ساخت مسکن ملی به مردم واگذار می شود!

وزیر راه و شهرسازی از عملیاتی شدن دو بخش مسکن و حمل‌ونقل در راستای تحقق شعار سال خبر داد و گفت: در حوزه مسکن با واگذاری ساخت به متقاضیان، سرعت و کیفیت و میزان و نحوه سرمایه‌گذاری ها، رشد خواهد یافت.

قیمت مسکن 29 فروردین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،مهرداد بذرپاش در پیام نوروزی خود نوشت: در سال جدید که طبق فرمایش مقام معظم رهبری به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده است در دو بخش مسکن و حمل‌ونقل این موضوع به جد پیگیری و عملیاتی می‌شود. زیرا که معتقدیم در حوزه مسکن با واگذاری ساخت به متقاضیان، سرعت و کیفیت و میزان و نحوه سرمایه‌گذاری ها، رشد خواهد یافت و با برنامه‌ریزی برای واگذاری زمین شهری و روستایی و تسهیل ساخت‌وساز توسط مردم اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ رکورد‌های قابل توجهی در افتتاح آزادراه‌ها و خطوط ریلی کشور ثبت شد و حدود نیمی از تعداد مسکن مهر‌های نیمه تمام کشور که بیش از ۱۰ سال باقی مانده بودند با تأمین حدود ۲ هزار میلیارد تومان از منابع داخلی وزارتخانه به بهره‌برداری رسید و به متقاضیان واگذار شد و تعداد مسکن‌های در حال ساخت از دو میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در اسفند ۱۴۰۲ عبور کرد.

بذرپاش افزود: در ۹ ماهه ۱۴۰۲ در بخش تولید مسکن طبق اعلام بانک مرکزی رشد این بخش به مثبت ۴.۸ رسید که لازم است برای تأمین مالی طرح‌ها در سال جدید شاهد همکاری همه جانبه نهاد‌های پولی و بانکی باشیم. رشد بیش از ۵۰ درصدی ترانزیت در سالی که گذشت، نشان از توجه به دیپلماسی حمل‌ونقل و استفاده از ظرفیت‌های نرم افزاری و سخت افزاری است.

وی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سال جدید را توجه به بخش حمل‌ونقل و نوسازی این ناوگان در حوزه‌های مختلف دانست و افزود: این مهم توسط سرمایه‌گذاران و مشارکت سرمایه‌های خرد با تسهیلگری دولت همراه خواهد بود. با ابتکار ایران راه توجه به ترانزیت، لجستیک و اقتصاد دریا در سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد یافت و در راستای اجرای «جهش تولید با مشارکت مردم» همزمان با ایجاد ۲۷ شهر ساحلی، شاهد مشارکت مردمی و امکان سرمایه‌گذاری مردم در این بخش‌ها خواهیم بود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار