۰۷:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

کلیپ گردشگری و محیط زیست

زیبایی های منحصر به فرد ایسلند این کشور اروپایی + ویدیو

ایسلند یک کشور اروپایی است که در میانه راه بین آمریکای شمالی و سرزمین اصلی اروپا واقع شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ایسلند یک کشور اروپایی است که در میانه راه بین آمریکای شمالی و سرزمین اصلی اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور ریکیاویک است و شمالی ترین پایتخت جهان است و دقیقاً در نیمه راه بین نیویورک و مسکو واقع شده است.

ایسلند در سال ۱۹۴۴ استقلال کامل خود را از دانمارک بدست آورد.

آب و هوای ایسلند چگونه است؟

زمستان های ایسلند به لطف گلف استریم کاملاً معتدل است. در ریکیاویک نیز احتمال بارش باران به اندازه بارش برف وجود دارد. با این حال ، غالباً شرایط آب و هوا در این کشور بسیار متغیر است. متوسط دما در ژانویه ، سردترین ماه ، ۰ درجه سانتی گراد است (۳۲ فارنهایت) و تابستان ها با متوسط دمای ۱۲ درجه سانتی گراد (۵۴ فارنهایت) خنک می باشد.
ار جمله حقایقی که این کشور را بسیار منحصر به فرد ساخته است می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– بیش از ۶۰٪ از جمعیت ایسلند در پایتخت این کشور ریکیاویک زندگی می کنند. ریکیاویک اگرچه بسیار کوچک است ، بیش از نیمی از جمعیت ایسلند را در خود جای داده است. این شهر رنگارنگ دارای رستوران ها ، کافه ها ، بارها و موزه های بی شماری است، و این شهر را به مقصدی مناسب برای گشت و گذار تبدیل کرده است.
ایسلند آخرین مکان روی زمین بود که توسط انسان ها آباد شد و با کمال تعجب ، بیش از ۱۱۰۰ سال پیش وایکینگ ها از نروژ ایسلند را به طور تصادفی کشف کردند.
– افراد در تمام طول سال می توانند در چشمه های آب گرم در فضای باز شنا کنید و چشمه های آب گرم را می توان در سراسر کشور در این کشور یافت و این چشمه ها در همه اندازه ها و اشکال وجود دارد.

زیبایی های منحصر به فرد ایسلند این کشور اروپایی + ویدیو

زیبایی های منحصر به فرد ایسلند این کشور اروپایی + ویدیو

در ایسلند به چه زبانی صحبت می شود؟

همانطور که مشاهده میکنید در این عنوان گفته شده “در ایسلند چه زبانی صحبت می شود” نه “کدام زبانها در ایسلند صحبت می شود” به این دلیل که ایسلند به طور کلی یک کشور یک زبانه است ، حتی اگر اکثر ایسلندی ها به چندین زبان دیگر فراتر از زبان رسمی خود صحبت کنند.
برخلاف کشورهایی مانند هند یا سوئیس ، که چندین زبان و گویش ملی در مناطق مختلف صحبت می شود ، ایسلند عمدتاً یک کشور تک زبانه است.
این بدان معنا نیست که ایسلندی ها با زبان های خارجی آشنایی ندارند. در حقیقت ، بسیاری از آنها به چندین زبان مانند انگلیسی و دانمارکی تسلط کامل دارند.
زبان رسمی ایسلند، ایسلندی است که حداقل ۳۰۰۰۰۰ نفر از ۳۳۶۰۰۰ نفری که در این کشور زندگی می کنند به این زبان صحبت می کنند. طبق گفته یک منبع نیمه رسمی ، حدود ۹۷ درصد از ایسلندی ها،ایسلندی را به عنوان زبان مادری خود صحبت می کنند.

صنعت جهانگردی و توریسم ایسلند

گردشگری در سالهای اخیر به یکی از ارکان اصلی اقتصاد ایسلند تبدیل شده است. دپارتمان گردشگری در وزارت صنایع و نوآوری وظیفه تدوین و اجرای سیاست رسمی گردشگری ، پیشنهاد قانونگذاری در زمینه گردشگری و هماهنگی کار ارگانهای مختلف دولتی با توجه به مسائل گردشگری را دارد.
هیئت جهانگردی ایسلند ، صندوق حفاظت از سایت های گردشگری ، صندوق توسعه مسیر و گروه ویژه گردشگری ارگان هایی هستند که تحت نظارت وزارت فعالیت می کنند.
جهانگردی در سراسر جهان در حال رکود است ، اما چندین عامل باعث می شود ایسلند به ویژه در معرض سقوط این صنعت قرار گیرد: انزوای جغرافیایی ، تعداد کم جمعیت داخلی ، اقدامات سختگیرانه در مرزها و اقتصادی که بعد از یک دهه رونق گردشگری فوق العاده به شدت وابسته شده است. در اندیشه معاصر ببینید

 پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار