۱۳:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰

زمان پرداخت پاداش معلمان بازنشسته کِی است؟

رضامراد صحرایی در نشست دبیران کل تشکل‌های فرهنگیان درباره مطالبه پرداخت پاداش بازنشستگان گفت: امسال به سازمان برنامه پیشنهاد دادم پاداش را در بودجه دستگاه بگذارند.

زمان پرداخت پاداش معلمان بازنشسته کِی است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رضامراد صحرایی در نشست دبیران کل تشکل‌های فرهنگیان درباره مطالبه پرداخت پاداش بازنشستگان گفت: امسال به سازمان برنامه پیشنهاد دادم پاداش را در بودجه دستگاه بگذارند.

صحرایی افزود: برای پاداش معلمان امر ۵.۸ هزار میلیارد تومان اختصاص دادیم و به‌زودی پرداخت می‌کنیم. امیدواریم تا قبل از عید این امر تمام شود. البته ۳۰ درصد آن را قبلا پرداخت کرده بودیم. فقط وزارت آموزش‌وپرورش هم نیست، وزارت بهداشت و نیروهای مسلح هم در این امر مشکل دارند.​

وزیر آموزش‌وپرورش یادآور شد: زمانی می‌گفتند تنبل‌ها به هنرستان می‌روند، اما الان میانگین معدل هنرستانی‌ها در بسیاری استان‌ها ۱۹ است و برخی هنرستانی‌ها به‌طور میانگین ماهانه ۵ میلیون تومان درآمد دارند.

صحرایی با بیان این‌که امسال تاریخ‌سازترین سال کشور در حوزه استخدام بود، درباره میزان استخدام‌ها در آموزش و پرورش گفت: امسال حدود ۵۵ هزار مجوز جذب در آموزش‌وپرورش داشتیم که ۵۰ هزار نفر جدب شدند. سال بعد ۷۲ هزار مجوز استخدام داریم. آیا این کسری معلم یک روزه ایجاد شده است؟

وی تاکید کرد: اگر دوستان این مسائل را سیاسی نمی‌کردند من اصلا علاقه‌مند به سیاسی‌کردن این مسائل نبودم، اما گفته شد و ما نیز باید می‌گفتیم.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دبیری

محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز درباره اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدام دبیر اظهار کرد: باتوجه به پیام‌های داوطلبان در خصوص نتایج تکمیلظرفیت و اعتراضات آزمون استخدامی دبیری و هنرآموز، بنا بر هماهنگی‌های انجام شده و پیگیری‌های صورت گرفته تا پایان هفته از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج منتشر خواهد شد.

پاداش پایان خدمت معلمان

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدام آموزگار نیز سوم بهمن اعلام شد. متقاضیانی که در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته می‌شوند، باید برای طی سایر مراحل استخدام (گواهی عدم سوءپیشینه، آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی و آمادگی جهت شرکت در دوره‌های مهارت‌آموزی) اقدام کنند.

همچنین صدور حکم استخدام پیمانی به‌شرط صدور تأییدیه انفرادی گزینش برای داوطلب، داشتن ابلاغ تدریس و با رعایت سایر ضوابط و مقررات استخدامی مربوط خواهد بود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

آخرین اخبار