۰۹:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۳

زمان واریز مستمری بهزیستی بانک رفاه| عیدی مددجویان ۱۴۰۲ کی واریز می‌ شود؟ + مبلغ واریزی

مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون کار و رفاه در خصوص طرح حمایتی اقشار آسیب پذیر توضیحاتی ارائه کرد.

زمان واریز مستمری بهزیستی بانک رفاه| عیدی مددجویان ۱۴۰۲ کی واریز می‌ شود؟ + مبلغ واریزی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، میزان عیدی واریزی برای مددجویان؛ اگر اعتبارات کافی تامین شود در اسفند ۱۴۰۲ مبلغی به اندازه یک ماه مستمری برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واریز می شود.

زهرا قیومی مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون کار و رفاه در خصوص طرح‌های توانمندسازی و حمایتی این وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون با بیان اینکه «در ادامه قرار است سایر اقشار آسیب‌پذیر و فرودست مثل معلولان و سالمندان نیز تحت پوشش ویژه قرار بگیرند» گفت: ما در حوزه حمایت بیشتر غذایی و کالایی از سالمندان نیازمند، یک طرح جامع را تهیه و خدمت رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه دادیم که فعلا با موافقت همراه بوده است. امیدواریم به این طرح اعتباراتی در حوزه حمایتی بیشتر از سالمندان اختصاص یابد و هرچه سریع‌تر تامین مالی شود.

 

عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

وی ادامه داد: اقشار آسیب‌پذیر برای ما اولویت‌بندی شده‌اند و مادران و کودکان خردسال و نوزادان از این دیدگاه آسیب‌پذیرترین و بی‌دفاع‌ترین گروه جامعه بودند که رشد جسمی و مغزی کودکان آن‌ها و همچنین حفظ مادران برای کشور اهمیت داشت و در نتیجه در اولویت طرح بودند. در ادامه سایر گروه‌های ضعیف اجتماعی مثل سالمندان، معلولان و مناطق محروم در اولویت هستند. اولین اولویت ما نیز در طرح حمایتی، امنیت غذایی است که در هرم نیازها، اصلی‌ترین است.

قیومی تصریح کرد: در حوزه معلولین البته بهزیستی اقدامات خوبی تاکنون انجام داده است. یک تفاهم‌نامه نیز میان دستگاه‌ها برای سفر‌های برون شهری عزیزان معلول امسال منعقد شد. اما در حوزه سالمندان پیش از هرچیز بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی در اولویت قرار دارند. طرح‌های خوبی در قالب کالابرگ اضافی قرار است تا پایان امسال یا ابتدای سال آینده در این حوزه مطرح شود. قرار است به نوعی یک «مردم کارت» اختصاص یابد تا سالمندان عزیز بتوانند در این چهارچوب بخشی از نیاز‌های خود در حوزه امنیت غذایی را پوشش دهند.

عیدی مددجویان ۱۴۰۲ کی واریز می‌ شود؟ + مبلغ واریزی

عیدی مددجویان بهزیستی چقدر است؛ این سوالی‌ست که برخی خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی می‌پرسند و هنوز به طور رسمی جوابی به آن داده نشده‌است.

با این وجود برخی رسانه‌ها همچون مدعی شدند که در نیمه اسفندماه مبلغی به اندازه یک ماه مستمری برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به عنوان عیدی واریز خواهد شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار