۰۹:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰

زمان واریز عیدی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ | حقوق بهمن ماه بازنشستگان کشوری + مبلغ عیدی بازنشستگان کشوری (بهمن ۱۴۰۲)

بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق کشوری، عیدی خود را همراه با حقوق بهمن‌ماه دریافت خواهند کرد.

زمان واریز عیدی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ | حقوق بهمن ماه بازنشستگان کشوری + مبلغ عیدی بازنشستگان کشوری (بهمن ۱۴۰۲)

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، زمان واریز عیدی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ؛ حقوق بهمن ماه بازنشستگان کشوری و مبلغ عیدی بازنشستگان کشوری را در ادامه بخوانید و از جزئیات عیدی و حقوق بازنشستگان کشوری مطلع شوید.

مبلغ عیدی بازنشستگان کشوری همانند سال‌های گذشته توسط دولت و به موجب مصوبه هیات وزیران تعیین می‌شود. بنابراین، میزان پاداش آخر سال بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۳، به اندازه مبلغ عیدی کارکنان دولت در سال ۱۴۰۳ مورد تصویب قرار می‌گیرد. اما مبلغ عیدی بازنشستگان کارگری هرساله به یکی از جنجالی‌ترین موضوعات خبری پایان سال تبدیل می‌شود.

عیدی 1403

عیدی بازنشستگان کشوری۱۴۰۲

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد در صورت تصویب برنامه هفتم برای اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان، در سال اول به ۴۸ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.

به تازگی یدالله فرجی، فعال صنفی بازنشستگان و از اعضای سابق شورای اسلامی کار، خواستار پرداخت «عیدی کارگری» به بازنشستگان تامین اجتماعی شد.

او با انتقاد از مبلغ عیدی بازنشستگان کارگری عنوان کرد: سال‌هاست یکی از اصلی‌ترین مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی، پرداخت عیدی کارگری است؛ این مطالبه را در دولت‌های مختلف مطرح کرده‌ایم، اما متاسفانه هیچ زمان گوش شنوایی نبوده است.

به گفته فرجی، مدیرعامل تامین اجتماعی که حرف آخر را در مورد رقم عیدی بازنشستگان این سازمان می‌زند، باید بداند با عیدی کارمندی، کارگران بازنشسته شب عید شرمنده خانواده‌هایشان می‌شوند. وقتی قانون می‌گوید کف عیدی کارگری ۶۰ روز مزد مصوب و سقف آن ۹۰ روز مزد است، باید این محدوده قانونی در مورد عیدی پرداختی به کارگران بازنشسته نیز رعایت شود.

او ادامه داد: انتظار داریم حداقل به اندازه دو پایه دستمزد به تمام بازنشستگان تامین اجتماعی عیدی بدهند؛ اضافه کرد: بیش از ۶۰ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل بگیر و زیر خط فقر هستند؛ چرا عیدی پایان سالِ بازنشسته‌ای که ۹ میلیون حقوق می‌گیرد باید برابر با عیدی پرداختی به یک قاضی یا یک استاد دانشگاه باشد؟

اعضا کمیسیون اجتماعی مجلس به افزایش ۲۵ درصدی حقوق و شاغلان و بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۳ رای مثبت دادند.

این فعال صنفی بازنشستگان تامین اجتماعی در پایان گفت: اگر قرار بر برابری در پرداخت‌هاست، در طول سال مزایای آن چنانی خواص را هم به ما کارگران بازنشسته بپردازند.

گفتنی است قانون عیدی کارگران سال‌ها است که بدون تغییر خاصی اجرا می‌شود. قانونگذار با تصویب قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۴ اعتبار قانون تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار مصوب ۱۳۷۰ را لغو نکرده است؛ بنابراین حکم تعیین عیدی معادل ۶۰ روز آخرین مزد روزانه مشمولین قانون کار کماکان به قوت خود باقی است.

زمان واریز عیدی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

یک فعال کارگری عنوان کرد عیدی بازنشستگان کارگری قاعدتا بایستی از ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان بیشتر باشد.

حسن ایزدان، بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، از انتظار برای اعلام رقم دقیق عیدی بازنشستگان کارگری خبر داد.

او گفت: هنوز مدیرعامل تامین اجتماعی رقم دقیق عیدی بازنشستگان کارگری را اعلام نکرده است؛ آن ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، عیدی بازنشستگان دولت است و انتظار داریم رقم عیدی بازنشستگان کارگری بیشتر از این مبلغ باشد.

ایزدان با بیان اینکه پیشتر هم سابقه داشته که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی رقمی به مبلغ عیدی اعلامی دولت بیفزاید؛ تاکید کرد: عیدی مصوب دولت با احتساب حق همسر و یک فرزند تحت تکفل، نهایت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است؛ این ارقام بسیار ناچیز است و یک‌چهارم هزینه‌های عید بازنشسته را تامین نمی‌کند.

این فعال صنفی بازنشستگان گفت: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مصاحبه با صداوسیما، زمان واریز عیدی بازنشستگان را اسفندماه و بعد از پرداخت حقوق اعلام کرد، اما در مورد مبلغ عیدی چیزی نگفت؛ انتظار داریم در روز‌های پیش رو، رقم عیدی بازنشستگان کارگری را اعلام کنند؛ این رقم باید بیشتر از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد.

حقوق بهمن ماه بازنشستگان کشوری

بازنشستگان لشگری و کشوری در انتظار واریز حقوق بهمن ماه خود می‌باشند.

 

حقوق بازنشستگان

زمان واریز حقوق بهمن ماه بازنشستگان کشوری

بازنشستگان لشگری (سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح) در انتظار صدور احکام حقوقی جدید خود هستند.

زمان واریز حقوق بهمن ماه بازنشستگان کشوری

براساس ابلاغ سازمان نیرو‌های مسلح کشور، حقوق تمام بازنشستگان و مستمری بگیران این صندوق از بهمن ماه، ده درصد افزایش می‌یابد؛ با این حال، این بازنشستگان می‌گویند تا ۲۷ بهمن ماه، هنوز احکام حقوقی جدید بازنشستگان صادر نشده است. پرداخت حقوق بهمن این بازنشستگان نیز هنوز آغاز نشده است.

در عین حال، این بازنشستگان همچنان در انتظار واریز عیدی پایان سال خود هستند؛ مبلغ پایه عیدی این بازنشستگان براساس ابلاغ دولت، مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود؛ این بازنشستگان ۵۰۰ هزار تومان برای حق همسر و ۳۰۰ هزار تومان نیز به ازای هر فرزند تحت تکفل دریافت خواهند کرد.

بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق لشگری می‌گویند امیدواریم در روز‌های آینده تا قبل از ۳۰ بهمن، حقوق افزایش یافته به همراه عیدی به حساب مستمری بگیران واریز شود.

گفتنی است حقوق این بازنشستگان در سال آینده، بیست درصد افزایش خواهد یافت.

مبلغ عیدی بازنشستگان کشوری با حقوق بهمن ۱۴۰۲

عیدی بازنشستگان کشوری همراه با حقوق بهمن‌ماه پرداخت می‌شود.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق کشوری، عیدی خود را همراه با حقوق بهمن‌ماه دریافت خواهند کرد.

عیدی ثابت بازنشستگان برای سال ۱۴۰۲، دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده که علاوه بر آن برای همسر بازنشسته ۷۰۰ هزار تومان و برای هر فرزندی که فرد بازنشسته، برای او حق اولاد دریافت می‌کند، ۳۰۰ هزار تومان به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

عیدی شامل بازنشستگان تازه نیز می‌شود یعنی تمام افرادی که حکم بازنشستگی آن‌ها از ابتدای سال تا پایان ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ صادر شده است.

عیدی کارمندان دولت

عیدی 1403

عیدی کارکنان دولت

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت روز یکشنبه در تشریح عیدی پایان سال کارمندان و بازنشستگان اعلام کرد: براساس مصوبه هیأت دولت، حداقل عیدی یا پاداش آخر سال کارمندان و بازنشستگان دولتی با افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته، مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شد.

 

سخنگوی دولت افزود: برای کارکنان و بازنشستگان متأهل مبلغ ۷۰۰ هزار تومان نیز اضافه می‌شود و به ازای هر فرزند نیز ۳۰۰ هزار تومان عیدی تعلق خواهد گرفت.

بهادری جهرمی یادآور شد: به عنوان مثال یک کارمند یا بازنشسته دولت که متأهل و صاحب یک فرزند باشد، مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عیدی دریافت خواهد کرد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار