۰۳:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴

زمان واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه در فروردین ماه ۱۴۰۳

زمان واریز حقوق فروردین ۱۴۰۳ بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه و مستمری بگیران اعلام شد.

زمان واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه در فروردین ماه ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در هفتم بهمن ماه، افزایش بیست درصدی حقوق بازنشستگان به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

واریز حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران از بیستم فروردین بر اساس حروف الفبا آغاز می‌شود و تا پایان ماه جاری ادامه خواهد داشت.

حقوق بازنشستگان در طول سال ۱۴۰۲ از جمله موضوعات پر بحث بود و در برهه‌ای از سال جاری به دلیل تورمی که ایجاد شد بازنشستگان درخواست افزایش حقوق مجدد داشتند که در نهایت این اتفاق نیفتاد. پس از آن بازنشستگان امید داشتند حقوق آنها در سال ۱۴۰۳ با افزایش قابل توجهی همراه شود. ابتدا سخن از افزایش ۱۸ درصدی به میان آمد و در نهایت افزایش ۲۰ درصدی حقوق تصویب شد.

با توجه به مشخص شدن وضعیت حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳، ممکن است این انتظار در میان برخی از بازنشستگان وجود داشته باشد که حقوق فروردین ماه آنها با افزایش مواجه شود اما تجربه سال‌های اخیر نشان داده که این افزایش حقوق در ماه نخست سال اعمال نمی‌شود.

تجربه سال‌های گذشته نشان داده که معوقه حقوق فروردین ماه معمولاً در یک یا چند ماه پس از فروردین به حساب بازنشستگان واریز می‌شود. به طور مثال در سال ۱۴۰۲، مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان همراه با حقوق آن‌ها در اردیبهشت ماه به حساب‌شان واریز شد. در سال ۱۴۰۱ نیز مابه‌التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان در پایان خرداد همراه با حقوق خردادماه بازنشستگان واریز شد. پیش از آن نیز بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه را در مرداد آن سال دریافت کردند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار