• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Sunday - 5 February - 2023

جدیدترین اخبار

رو به رو شدن دوباره کی‌روش و کنعانی‌زادگان/ ماجرا از این هم عجیب‌تر می‌شود! شکست دوباره اتحاد کلبا؛ فرهاد مجیدی ۶تایی شد! واکنش کاپیتان تیم آزمون به استوری «روز مرد» سردار/ مطمئن باشید تا فینال می‌رویم! بی خبری ۳ روزه باشگاه استقلال از یک بازیکن/ تصمیم ناگهانی برای جدایی توهین به ساپینتو توهین به ۳۰ میلیون استقلالی است/ ماهم دل خوشی از او نداریم ولی الان سرمربی استقلال است امیدواری استقلال به فروش الماس سیاه برای درآمدزایی!/ وضعیت قرارداد دو ستاره خارجی آبی ها پیروانی: در مورد اتفاقات بازی با فولاد فقط نسبت به یک نفر اعتراض داریم/ دلیل دعوتم را خودم هم نمی دانم! انتقاد تند فرکی از کی‌روش؛ با او آینده فوتبال ایران سیاه بود/ سرمربی تیم ملی فوتبال قبلا انتخاب شده است به بهانه ۳۸ سالگی کریستیانو رونالدو/ CR7 هنوز هم می‌تواند مسیر بازنشستگی‌اش را خودش به نگارش دربیاورد استقلال از پرسپولیس و سپاهان سبقت می گیرد/ مهدی قایدی واقعا ویرانگر است قرارداد عجیب ساپینتو با استقلال فاش شد! مثلث پرسپولیسی برای کفش طلا/ هیچ بازیکنی پرسپولیسی واقعی نیست! درخواست ساپینتو از ستاره مصدوم استقلال سرمربی تیم ملی به شایعات پایان داد/ پژمان درستکار از آمریکا به ایران برگشت مطلب جالب رسانه کلمبیایی در نقد کارلوس کی‌روش مربی ایرانی یا خارجی، مسئله این نیست! تصمیم عجیب و باور نکردنی ساپینتو در اردوی استقلال/ فتح‌الله‌زاده تمکین کرد جانشین سیاوش یزدانی اردوی استقلال را ترک کرد! اعتراض شاگردان یحیی‌ به اقدام باشگاه پرسپولیس فوری| خبری مهم درخصوص زمان واریز عیدی بازنشستگان

زمان نهایی پرداخت طرح رتبه‌بندی معلمان امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401

  • کد خبر : 1389437
  • 05 بهمن 1401 - 15:54
زمان نهایی پرداخت طرح رتبه‌بندی معلمان امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401
زمان نهایی پرداخت طرح رتبه‌بندی معلمان امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401 را در اندیشه معاصر بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از منیبان، زمان نهایی پرداخت طرح رتبه‌بندی معلمان امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401 را در اندیشه معاصر بخوانید. وزیر آموزش و پرورش در نشستی با فرهنگیان گیلان نیز طرح رتبه بندی معلمان را توافقی بین دولت و مجلس دانست که هنوز کامل نیست و به زودی اجرایی می شود.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نماینده ولی فقیه استان گیلان با اشاره به رصد و شناسایی نارسایی های حوزه آموزش و پرورش و اولویت بندی برنامه ها، گفت: معلمان اولین اولویت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هستند و باید از نظر کمی و کیفی به تربیت معلم بپردازیم.

او با اشاره به ضرورت توجه به دانشگاه فرهنگیان، خاطرنشان کرد: با حضور رئیس جمهور ۲۳ مصوبه برای تربیت معلم در دانشگاه های فرهنگیان در نظر گرفتیم. در این راستا جذب اساتید نخبه و خبره در دستور کار قرار دارد.

نوری به نقش معلمان در تعیین محتوای کتب درسی اشاره کرد و گفت: نیازمند نقش آفرینی معلمان در طراحی و بازنگری کتب درسی هستیم.

او با اشاره به ارزشیابی فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان براساس آزمون جامع و حداقل معدل ۱۵ و گزینش و کسب مهارت های شش گانه، تاکید کرد: در تربیت معلم جدی تر عمل خواهیم کرد؛ همچنین توسعه فضاهای فیزیکی دانشگاه های فرهنگیان را دنبال می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش خواستار احیای امور تربیتی در نظام آموزشی شد و بیان کرد: به زودی الگوی مدرسه ای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را استخراج و پایش خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش در نشستی با فرهنگیان گیلان نیز طرح رتبه بندی معلمان را توافقی بین دولت و مجلس دانست که هنوز کامل نیست و به زودی اجرایی می شود.

او بیان کرد: طرح رتبه بندی فرهنگیان ماهیت مادی ندارد، اما معادل اقتصادی برای آن در نظر گرفته شده است.

نوری با اشاره به ایجاد مراکز آموزشی نسل چهارم، اظهار کرد: نیازمند انسان های نسل چهارم نیز هستیم.

او با بیان اینکه مدرسه و دانشگاه به عنوان مکان تربیتی باید از آموزش محوری به سمت پژوهش محوری بروند، تصریح کرد: مدرسه نسل اول منجر به سواد اسمی می شود و مدرسه نسل دوم به سواد مفهومی می پردازد که پژوهش محور است، اما منجر به کارآفرینی نمی شود.

وزیر آموزش و پرورش، مدرسه نسل سوم را منجر به سواد عملکردی دانست و تصریح کرد: در مدارس و مراکز آموزشی نسل چهارم سواد اجتماعی مورد تاکید است.

نوری در ادامه سخنانش فرهنگ اسلامی را دارای بهترین آموزه های تربیتی برای اعتلای جامعه دانست و گفت: مدارس نسل چهارم منجر به مسئولیت اجتماعی می شود.

او خیرین مدرسه ساز را نمونه ای از تحقق مسئولیت اجتماعی دانست و یادآور شد: تربیت هدف اصلی جامعه است و لذا در زیست بوم جدید نظام آموزش و پرورش کشور به این مقوله توجه شده است و امیدواریم با کمک خیرین پیش برویم.

وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب، معلمان را افسران سپاه پیشرفت دانست و خاطرنشان کرد: محور نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل «دگرگونی آموزش و تحول در نظام تعلیم و تربیت» بود.

او با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای تحت تاثیر قرار دادن آموزش و پرورش، عنوان کرد: منشا سند ۲۰۳۰ جنبه زیست محیطی داشت، اما سر از آموزش و پرورش درآورد، زیرا نظام استکبار برای حکمرانی جهانی باید اهدافش را در آموزش و پرورش پیاده سازی کند.

نوری با بیان اینکه متاسفانه رویکرد نظام آموزش و پرورش ما بیشتر کالبدی و اقتصادی است، اظهار کرد: استکبار جهانی با همین رویکرد از تشکیل خانواده و فرزندآوری دور شد و لذا به جامعه ما نیز القا کردند که خانواده مانع ایجاد می کند.

او با اشاره به تفاوت دیدگاه های امانیستی با دیدگاه های الهی و انسانی در حوزه تربیت، اضافه کرد: امروز باید آینده نظام تعلیم و تربیت کشور را ترسیم کنیم و توجه ویژه ای به نظام آموزش و پرورش عمومی داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم شناسایی متربیان، تصریح کرد: معلمان هدف و محتوا و روش و ارزشیابی را به عنوان اصول سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دستور کار قرار دهند و برای آینده برنامه داشته باشند.

نوری، هر اقدام در نظام آموزش و پرورش را نیازمند اثر تربیتی دانست و خاطرنشان کرد: آزمون ها باید مرحله ای از یادگیری باشند؛ نه غافلگیری و مچگیری و لذا باید نظام تعلیم و تربیت را به این سمت ببریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش سهم آموزش و پرورش در بودجه عمومی دولت، بیان کرد: معلمان در راستای سند تحول بنیادین و طرح رتبه بندی به سمت کسب شایستگی های فردی، عمومی و حرفه ای بروند و کتب درسی را به برنامه درسی تبدیل و امور تربیتی را احیا کنند.

وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان نیز با اشاره به نقش آموزش و پرورش در حکمرانی اقتصادی، اضافه کرد: آموزش و پرورش بعد از معدن بالاترین ارزش افزوده را دارد و نرخ ارزش افزوده آموزش ابتدایی دو برابر دوره دانشگاه است.

او با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت ها و نارسایی های حوزه آموزش و تربیت، اظهار کرد: معلمان تعلیم و تربیت افسران سپاه پیشرفت کشور هستند.

او با بیان اینکه از هر دو مدرسه یک مدرسه توسط خیرین ساخته می شود افزود: امسال ۱۱۰۰ میلیارد تومان در اصفهان و ۷۰۰ میلیارد تومان در هرمزگان تعهد احداث مدرسه خیرساز داریم.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: در کنار توجه به فضاهای فیزیکی آموزشی، باید به تربیت و پرورش توجه کنیم تا در آینده نسلی خیر داشته باشیم.

نوری، نظام آموزش و پرورش عمومی را بستر حکمرانی برای رسیدن جامعه به قله های تعالی دانست و گفت: از سال های گذشته خرده نظام های مبتنی بر اقتصاد موجب شده شاهد نارسایی های آموزشی و پرورشی باشیم، این در حالی است که معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری همواره فرهنگ را پایه دانسته اند.

او با بیان اینکه پیاده سازی فرهنگ در بستر برنامه ریزی فرهنگی آموزش و پرورش محقق می شود، به نقش آموزش و پرورش در حکمرانی اقتصادی اشاره و اضافه کرد: آموزش و پرورش بعد از معدن بالاترین ارزش افزوده را دارد و نرخ ارزش افزوده آموزش ابتدایی دو برابر دوره دانشگاه است.

او با بیان اینکه ۸۵ درصد هنرجویان هنرستان ها وارد بازار کار می شوند، گفت: نرخ بازگشت سرمایه در آموزش و پرورش کمتر از ۱۰ نیست، در حالی که این نرخ برای صنایع کمتر است.

نوری عدم توجه به نظام آموزش و پرورش را در حوادث اخیر مشهود دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تاکید موکد بر مقوله تربیت دارند و لذا رسیدگی به این مهم در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=1389437

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اندیشه معاصر در سامانه رسانه جامع