۰۷:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۹

زمان دقیق لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ چه ساعتی است؟

لحظه تحویل سال 1403 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران ساعت 6 و 36 دقیقه و 26 ثانیه روز چهارشنبه 1 فروردین 1403 هجری شمسی مطابق 9 رمضان 1445 هجری قمری و 20 مارس 2024 میلادی است.

زمان دقیق لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ چه ساعتی است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،سال تحویل یکی از مهمترین جشن‌های مردم ایران است که هر ساله در انتهای سال زمانی برگزار می‌شود.

سیاری از ایرانیان در روز نخست سال ۱۴۰۳ برای اولین بار در طول زندگی‌شان تحویل سال با زبان روزه را تجربه خواهند کرد.

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ با هر سال دیگری متفاوت است. ایرانیان در لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ روزه خواهند بود و این تجربه ای متفاوت برای همه است. علت خاص بودن لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ این است که افرادی که کمتر از ۴۰ سال دارند تقارن لحظه تحویل سال با نوروز را تاکنون تجربه نکرده و یا آن را به خاطر ندارند.

بسیاری از ایرانیان در روز نخست سال ۱۴۰۳ برای اولین بار در طول زندگی‌شان تحویل سال با زبان روزه را تجربه خواهند کرد. سال ۱۴۰۳ در ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه روز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ شمسی تحویل می‌شود و آن زمان حدود یکی دو ساعت از اذان صبح گذشته و ایرانیان با زبان روزه پای سفره هفت سین نشسته‌اند.

سال گذشته نیز بخش قابل توجهی از ایام نوروز با ماه مبارک رمضان تقارن داشت اما امسال کل ایام عید نوروز در ماه رمضان در تقارن خواهد بود. روز اول فروردین ماه امسال برابر با ۲۰ مارس (مارچ) ۲۰۲۴ میلادی و ۹ رمضان ۱۴۴۵ قمری است.

نکته جالب دیگر در مورد سال ۱۴۰۳ این است که اسفندماه این سال ۳۰ روزه بوده و سال ۱۴۰۳ در مجموع ۳۶۶ روزه و سال کبیسه است.

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ شمسی به ساعت ایران برابر است با ساعت شش و ۳۶ دقیقه بامداد روز چهار شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ شمسی، برابر با ۲۰ مارس (مارچ) ۲۰۲۴ میلادی و ۹ رمضان ۱۴۴۵ قمری

سال ۱۴۰۳ کبیسه است؟

سال ۱۴۰۳ شمسی، سال کبیسه است و با توجه به اینکه اسفند ماه ۱۴۰۳ سی روز کامل است و این سال دارای ۳۶۶ روز میباشد پس سال کبیسه محسوب می شود.

رنگ سال ۲۰۲۴ – ۱۴۰۳ چیست؟

رنگ سال ۲۰۲۴ توسط شرکت پنتون هلویی مخملی اعلام شده است.

تعطیلات ایام نوروز ۱۴۰۳

۷ روز از ایام ۱۳ عید نوروز ۱۴۰۳ تعطیل خواهد بود. در نوروز ۱۴۰۳ به رسم هر سال ۴ روز نخست سال تعطیل است و همچنین روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین که به ترتیب روز جمهوری اسلامی و روز طبیعت هستند نیز تعطیل است. روز دهم فروردین ماه نیز جمعه و تعطیل است. روز دهم فروردین مصادف با روز ضربت خوردن امام علی (ع) و روز دوازدهم فروردین مصادف با روز شهادت حضرت علی (ع) است. روزهای پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم و یازدهم فروردین ۱۴۰۳ در تقویم رسمی کشور تعطیل نیست.

سال ۱۴۰۳ سال کدام حیوان است؟

سال ۱۴۰۳ سال اژدها خواهد بودو اژدها نماد نیرو و شور نشاط زندگی است و تا هنگامی که جان در بدن دارد، از پستی، ناجوانمردی، دورویی و شایعه‌پردازی فاصله می‌گیرد و در وجود او نشانی از حیله‌گری و دسیسه‌پردازی یافت نمی‌شود.
پایان/*

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار