۰۴:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

رکورد جدید قیمت تارا اتوماتیک V۴ در بازار امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳+جدول قیمت

قیمت تارا اتوماتیک V۴ در بازار آزاد به مرز ۱ میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان رسیده است که رشدی قابل توجه را نشان می‌دهد.

فروش ایران خودرو ویژه یلدا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بازار خودرو ایران این روز‌ها شاهد نوسانات عجیبی در قیمت هاست. تارا یکی از جدیدترین محصولات ایران خودرو نیز از این قائده مستثنی نیست. قیمت این خودرو در روز‌های اخیر با افزایش چشمگیری روبرو شده و به رکورد جدیدی در بازار آزاد دست یافته است.

طبق آخرین قیمت‌های بازار تارا اتوماتیک V۴ مدل ۱۴۰۲ با قیمتی معادل ۱ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت این خودرو در اسفند ماه سال گذشته حدود ۹۰۰ میلیون تومان بود. رشد ۸۰۰ میلیونی قیمتی تارا اتوماتیک V۴ در عرض ۴ ماه نشان دهنده التهاب شدید بازار خودرو و نگرانی مردم از آینده قیمت‌ها است.

در ادامه به بررسی قیمت سایر مدل های تارا در بازار آزاد می پردازیم:

تارا اتوماتیک ۱۴۰۱: ۹۷۰ میلیون تومان

تارا دنده‌ای ۱۴۰۳: ۸۰۰ میلیون تومان

تارا دنده‌ای V۱، ۱۴۰۳: به ۸۵۰ میلیون تومان

تارا اتوماتیک V۴، ۱۴۰۳:  به ۱ میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان

تارا دنده‌ای ۱۴۰۲: ۷۷۰ میلیون تومان

تارا اتوماتیک ۱۴۰۲: ۹۳۰ میلیون تومان

تارا دنده‌ای ۱۴۰۱: ۷۴۰ میلیون تومان

عوامل متعددی در افزایش قیمت تارا نقش دارند. یکی از این عواملفافزایش قیمت مواد اولیه و قطعات خودرو است. ایران خودرو به عنوان تنها تولید کننده تارا، مجبور است هزینه های تولید را به نوعی به مصرف کننده نهایی منتقل کند.

عامل دیگر کاهش عرضه تارا به بازار است. ایران خودرو به دلیل مشکلات مربوط به تامین قطعات، با افت تولید تارا مواجه شده است. این موضوع باعث شده تا عرضه این خودرو در بازار کاهش یابد و در نتیجه قیمت آن افزایش یابد.

علاوه بر این، افزایش تقاضا برای خودرو در فصل تابستان نیز در گرانی تارا بی تاثیر نبوده است. بسیاری از مردم به دلیل تعطیلات و سفرهای تابستانی، به دنبال خرید خودرو هستند. این موضوع باعث شده تا تقاضا برای تارا افزایش یابد و قیمت آن در بازار آزاد بالا برود.

اما در این میان، برخی از کارشناسان معتقدند که قیمت واقعی تارا کمتر از قیمتی است که در حال حاضر در بازار آزاد به فروش می رسد. آنها معتقدند که حباب قیمتی در بازار خودرو وجود دارد که باید به زودی تخلیه شود.

دولت باید برای ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش قیمت ها چاره اندیشی کند. در غیر این صورت، شاهد التهاب بیشتر بازار و نارضایتی مردم خواهیم بود.

همانطور که مشاهده می کنید، قیمت تارا در تمامی مدل ها و سال های تولید افزایش یافته است. این افزایش قیمت، خرید این خودرو را برای بسیاری از مردم دشوار کرده است.

امیدواریم که دولت با تدابیر مناسب، ثبات را به بازار خودرو بازگرداند و شاهد کاهش قیمت ها باشیم.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط