روزهای سخت کرونایی در چهارمحال و بختیاری؛ عادی‌انگاری‌ها کار

[ad_1] به گزارش خبرگزاری تسنیم از  شهرکرد‌، هم‌اکنون تمام ۱۰ شهرستان استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و این بدین معناست که ممنوعیت فعالیت گروه‌های شغلی سطح ۲ و ۳ و ۴ پابرجاست و گروه شغلی سطح ۱ با محدودیت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت می‌کنند. همچنان آمار ابتلا به […]

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  شهرکرد‌، هم‌اکنون تمام ۱۰ شهرستان استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و این بدین معناست که ممنوعیت فعالیت گروه‌های شغلی سطح ۲ و ۳ و ۴ پابرجاست و گروه شغلی سطح ۱ با محدودیت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت می‌کنند.

همچنان آمار ابتلا به کرونا در این استان در سطح بالایی در پیک چهارم کرونا قرار دارد و دقیقا نمی‌توان گفت چه زمانی قرار است از آمار کرونایی استان کاسته شود.

بنابر آمار ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، طی روز گذشته تا ظهر امروز، یک هزار و ۱۳۸ نفر به مراکز درمانی و مراکز نمونه‌گیری استان مراجعه کردند، همچنین در این مدت ۳۴۸ نفر مثبت قطعی مبتلا به ویروس کرونا به صورت سرپایی شناسایی شد.

گفتنی است با بستری ۱۱۲ نفر در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان، تعداد کل موارد بستری به ۵۱۱ نفر رسیده است که از این تعداد ۴۳۱ نفر کل بستری‌های مثبت کرونایی هستند و مابقی در انتظار جواب آزمایش خود جهت اعلام ابتلا و یا عدم ابتلا به ویروس کووید۱۹ هستند.

قابل ذکر است از ابتدای همه‌گیری ویروس کووید۱۹ در استان چهارمحال و بختیاری تا به امروز ۱۰۱ هزار و ۹۲۴ مورد تست و نمونه از افراد گرفته شده است که تعداد موارد ابتلا را تاکنون به ۳۶ هزار و ۱۷۹ مورد رسانده است.

همچنین طی روز گذشته تا ظهر امروز ۶ فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان ثبت شده است که تعداد جان‌باختگان مبتلای به این ویروس را از ابتدا تاکنون به ۸۸۷ مورد رسانده است.

فریبرز نجفی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان امروز در جمع خبرنگاران، در خصوص واکسیناسیون کرونا جانبازان و ایثارگران استان اظهار داشت: مرحله اول واکسیناسیون برای ۹۵ نفر انجام شد که در این مرحله والدین سه شهید و دو شهید، جانبازان ویلچری، جانبازان با شرایط حاد شیمیایی و تعدادی از جانبازان ۷۰ درصد ۱۹۰ دُز واکسن دریافت کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری افزود: مرحله دوم واکسیناسیون در استان نیز برای ۴۰۰ نفر با ۸۰۰ دُز برای جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد و جانبازان شیمیایی با شرایط متوسط طی دیروز و امروز در استان انجام شد.

 نیمی از موارد کرونایی از طریق ناقلان بدون علامت است

به گزارش تسنیم، به گفته مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در جدیدترین مطالعات انجام شده، نیمی از موارد انتقال ویروس کرونا از طریق بیماران بدون علامت یا کم علامت صورت می‌گیرد و برای همین حتی کسانی که علامتی هم ندارند باید رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در تعداد مراجعین سرپایی ثبات نسبی وجود دارد، تصریح کرد: البته آمار موارد بستری مبتلا یا مشکوک به ویروس کرونا رو به افزایش است، در این هفته موارد بستری از کسانی بوده است که در هفته‌های گذشته تحت درمان سرپایی قرار گرفتند ولی بهبود نیافتند.

شیرانی گفت: محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های شغلی همچنان ادامه دارد و پیک چهارم کرونا  تمامی رده‌های سنی از شیرخوار تا افراد مسن را درگیر کرده است، به طوری که یکی از چالش‌های موجود، جان باختن جوانان و بستری‌شدن تمامی رده‌های سنی است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های کرونایی استان ۶۰۰ تخت است، خاطرنشان کرد: بنابر آمار موجود اگر ۱۰ درصد به موارد بستری در مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری افزوده شود، ظرفیت تخت‌های کرونایی تکمیل می‌شود.

انتهای پیام/۷۵۴۰/ ز

[ad_2]

Source link