۱۳:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۰

ولادت حضرت معصومه (روز دختر ۱۴۰۳) چند شنبه است؟

روزدختر ۱۴۰۳ چند شنبه است؟| تاریخ دقیق روز دختر امسال+ عکس پروفایل روز دختر+ کلیپ روز دختر

در این مطلب از اندیشه معاصر به بررسی روزدختر 1403 چند شنبه است؟| تاریخ دقیق روز دختر امسال پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در این مطلب از اندیشه معاصر به بررسی روزدختر ۱۴۰۳ چند شنبه است؟| تاریخ دقیق روز دختر امسال پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

روزدختر ۱۴۰۳ چند شنبه است؟

در ایران یکم ذی‌القعده به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) روز دختر هم نامیده شده است.  ولادت حضرت معصومه ، دختر پیامبر اسلام در تقویم برابر با جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ است.

ولادت حضرت معصومه ۱۴۰۳

حضرت معصومه، دختر پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در اوّلین روز ماه ذى القعده سال ۱۷۳ هجری قمری، ۲۵ سال بعد از تولد حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود. او به عنوان یکی از شخصیت‌های معصوم و پاکدامن اسلام شناخته می‌شود و به عنوان مادر شهدا شناخته می‌شود. ولادت حضرت معصومه هر سال در تاریخ ۱ ذی‌القعده در ایران و برخی کشورهای اسلامی جشن‌گرفته می‌شود.

 

تاریخ ولادت حضرت معصومه

 

در ایران یکم ذی‌القعده به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) روز دختر هم نامیده شده است.

تاریخ دقیق ولادت حضرت معصومه در تقویم شمسی برابر با جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ است.
تاریخ دقیق ولادت حضرت معصومه در تقویم قمری برابر با ۱ ذی‌القعده ۱۴۴۵ است.
تاریخ دقیق روز دختر و ولادت حضرت معصومه در تقویم میلادی برابر با ۱۰ می ۲۰۲۴ است.

 

ولادت حضرت معصومه (روز دختر ۱۴۰۳) چند شنبه است ؟

حضرت معصومه (س) با نام اصلی فاطمه، دختر امام کاظم (ع) و خواهر امام رضا (ع) هستند. معصومه و کریمه اهل‌بیت (س) لقب‌های مشهور فاطمه دختر امام کاظم (ع) هستند. طبق حدیثی امام رضا (ع) از او با نام معصومه یاد کرده است. حضرت معصومه (س) به درخواست برادرش امام رضا (ع) و برای دیدار ایشان در سال ۲۰۱ ه. ق از مدینه راهی ایران شدند؛ اما در راه بیمار شدند و به درخواست اهالی قم به آن شهر رفتند و پس از ۱۷ روز درگذشتند و به خاک سپرده شدند.

عکس پروفایل روز دختر

 

ولادت حضرت معصومه (روز دختر ۱۴۰۳) چند شنبه است ؟

روز دختر 1403

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط