۲۳:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

سلامت و پرشکی

روتین مراقبت از پوست صبح و شب برای همه انواع پوست!

ما اینجا هستیم تا به حذف حدس و گمان از فرآیند کمک کنیم. پیش از این، یک روال ساده مراقبت از پوست صبحگاهی و یک روال مراقبت از پوست آسان در شب را پیدا خواهید کرد که برای تازه کارهای مراقبت از پوست ایده آل است. ما همچنین برخی از محصولات مراقب...

مرحله 3: مرطوب کردن پس از استفاده از سرم، می توانید به مرحله بعدی مراقبت از پوست بروید: مرطوب کردن. مهم نیست که چه نوع پوستی دارید یا به دنبال چه مشکلاتی هستید، مرطوب کننده برای داشتن پوستی سالم و هیدراته ضروری است. در حالی که مرطوب‌کننده‌ها در مجموعه‌ای از فرمت‌ها عرضه می‌شوند - از ژل‌های سبک وزن گرفته تا کرم‌های غنی - توصیه می‌کنیم از لوسیون‌های غیر کومدوژنیک استفاده کنید که بدون اینکه پوست را سنگین کند، آبرسانی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،ممکن است مراحل اولیه مراقبت از پوست را که باید دنبال کنید، بدانید، اما یافتن محصولات مناسب برای این کار همیشه آنقدرها هم خشک و بریده نیست، به خصوص اگر مطمئن نیستید که چه نوع پوستی دارید.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

اصول اولیه مراقبت از پوست

به گفته دکتر Dhaval Bhanusali، متخصص پوست و متخصص Skincare.com، زمانی که یک روتین مراقبت از پوست را برای اولین بار شروع کنید، کمتر، بیشتر است. او می گوید: «اگر بیش از پنج محصول دارید، آن را متوقف کنید. استفاده بیش از حد از محصولات می تواند منجر به نگرانی های پوستی مانند خشکی، سوزش یا حتی آکنه شود. یک روتین خوب مراقبت از پوست برای موثر بودن، لازم نیست پیچیده باشد.ما می‌دانیم که خرید محصولات هیجان‌انگیز مانند ماسک‌های صورت، اسانس‌ها و آمپول‌ها چقدر می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، اما کمی به آن زمان بدهید. دکتر بهانوسالی توصیه می کند که برای شروع به اصول اولیه (یعنی یک پاک کننده، سرم، مرطوب کننده و SPF) پایبند باشید. از نظر سفارش مراقبت از پوست، شما معمولاً می خواهید محصولات خود را بر حسب وزن استفاده کنید، سبک ترین محصولات اول و سنگین ترین در آخر. با این حال، در طول روز، کرم ضد آفتاب همیشه باید ماندگار باشد – حتی اگر سبک تر از مرطوب کننده شما باشد.هنگامی که رژیم اصلی خود را به پایان رساندید، می توانید محصولات دیگری را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید. اما در حال حاضر، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اصول اولیه، ادامه مطلب را بخوانید.

روتین گام به گام مراقبت از پوست صبحگاهی برای انواع پوست

مرحله ۱: پاکسازی
در طول روز (یا شب)، ناخالصی هایی مانند خاک و روغن می توانند روی پوست شما جمع شوند. اگر با یک پاک کننده ملایم پاک نشوند، این ناخالصی ها می توانند منافذ شما را مسدود کنند یا حتی به مشکلات پوستی مانند تیرگی و تحریک کمک کنند. به این ترتیب، دکتر Bhanusali می گوید که شما می خواهید روتین مراقبت از پوست خود را با یک پاک کننده ملایم صورت شروع کنید. او می‌گوید پاک‌سازی مواد زائد را از سطح پوست پاک می‌کند، منافذ را تمیز می‌کند و پوست را برای جذب بهتر محصولات موضعی (مانند مرطوب‌کننده‌ها و سرم‌ها) آماده می‌کند.

روتین مراقبت از پوست صبح و شب برای همه انواع پوست!

روتین مراقبت از پوست صبح و شب برای همه انواع پوست!

مرحله ۲: استفاده از سرم

پس از پاکسازی، دکتر بهانوسالی توصیه می کند که به سراغ سرم صورت بروید. شما می توانید سرم را به عنوان یک مولتی ویتامین برای صورت خود در نظر بگیرید که مواد اصلی را برای رفع نگرانی های خاصی مانند خشکی یا تیرگی ارائه می دهد. در حالی که سرم های قدرتمند زیادی وجود دارد، پیشنهاد می کنیم حداقل در حال حاضر آن را با یک سرم مرطوب کننده ملایم ساده نگه دارید.

مرحله ۳: مرطوب کردن

پس از استفاده از سرم، می توانید به مرحله بعدی مراقبت از پوست بروید: مرطوب کردن. مهم نیست که چه نوع پوستی دارید یا به دنبال چه مشکلاتی هستید، مرطوب کننده برای داشتن پوستی سالم و هیدراته ضروری است. در حالی که مرطوب‌کننده‌ها در مجموعه‌ای از فرمت‌ها عرضه می‌شوند – از ژل‌های سبک وزن گرفته تا کرم‌های غنی – توصیه می‌کنیم از لوسیون‌های غیر کومدوژنیک استفاده کنید که بدون اینکه پوست را سنگین کند، آبرسانی می‌کند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط