۱۰:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱

روانشناس اینستاگرامی هم دیوانه بود هم مسلح

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و کشف پرونده با موضوع اخاذی و تهدید در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت مجرم با پوشش روانشناس با خانم ها ارتباط می گرفته و پس از ملاقات حضوری با استفاده از اسلحه و بیسیم از آنها ...

روانشناس اینستاگرامی هم دیوانه بود هم مسلح

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت خانم جوانی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شد فردی ناشناس در فضای مجازی با اغفال وی اقدام به اخاذی از ایشان می کند.
این مقام انتظامی بیان نمود: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان داشت به علت مشکلات شخصی نیاز به روانشناس داشتم که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک روانشناس آشنا شدم که یک صفحه ی روانشناسی داشت و مطالب خوبی گذاشته بود و در صحبتهای اولیه احساس کردم این شخص می تواند کمکم کند برای همین آدرس دفتر او را گرفتم و حضورا مراجعه کردم که پس از حضورم اقدام به آزار و اذیت بنده کرد و با نشان دادن اسلحه و بیسیم من را تهدید و از بنده اخاذی کرد.

وی با اشاره به بررسی آنی پرونده توسط افسران سایبری پلیس فتا پایتخت افزود: بلافاصله پس از بررسی اظهارات شاکی و تحقیقات سایبری ، اقدامات اولیه پرونده آغاز شد و موضوع بصورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به افزایش تعداد شکات به بیش از ده نفر توضیح داد: کارشناسان فنی این پلیس با تحقیقات گسترده در فضای مجازی متوجه شدند مجرم با جعل عنوان روانشناس در اینستاگرام فعالیت میکند و بعد از پیدا کردن سوژه های خود اهداف مجرمانه خود را پیش می برد که با تلاش های شبانه روزی پلیس این فرد شناسایی و پس از تشریفات قضایی در محل اختفای خود دستگیر شد و یک قبضه سلاح کمری و تعدادی بیسیم نیز از وی کشف گردید.

سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به اینکه این شخص دارای سابقه بیماری روانی است بیان داشت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا گفت به قصد اخاذی و ارتباط با خانم ها با پوشش روانشناس در اینستاگرام فعالیت می کردم و پس از صحبت های کوتاه با ترغیب آنان به مراجعه حضوری ، در دفتر کار خودم با استفاده از اسلحه و بیسیم اقدام به تهدید و اخاذی از آنها می کردم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان به هویت ها در فضای مجازی اعتماد نکنید چرا که نتیجه این اعتماد گرفتار شدن شما در دام شیادان اینترنتی است، با مرتکبان این جرائم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی طبق قانون برخورد خواهد شد،همچنین شهروندان می توانند موارد مشکوک را از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریتهای سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir گزارش کنند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط