۰۳:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

روانشناسی

روانشناسی و سلامت /چرا شخصیت افراد هنگام ورزش مهم است؟

در بزرگ‌ترین صحنه ورزش، این لحظه‌ای از اخلاق ورزشی بود که همه دنیا درباره آن صحبت می‌کردند. این دو زن به عنوان تسخیر روح المپیک مورد تحسین قرار گرفتند، و هر دو جایزه کمیته بین المللی بازی جوانمردانه را به دلیل شخصیت و اخلاق ورزشی بالا دری...

ورزش ابتلا به سرطان سلامتی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،شخصیت برای حفظ یکپارچگی بازی مورد نیاز است.شخصیت خارج از ورزش مهم است و ورزش شخصیت ما را شکل می دهد.
تنها کاری که انجام می دهیم مهم نیست، بلکه نحوه انجام آن مهم است.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

شخصیت ورزشی

شخصیت اخلاقی با ورزش گره خورده است. ما فضیلت یک ورزشکار را در کنار توانایی های بدنی می ستاییم. به عنوان مثال، ما ممکن است صبر و سرعت یک دونده را ستایش کنیم، یا شجاعت و شجاعت یک بازیکن فوتبال را ستایش کنیم. ما همچنین از نقش شکل‌دهنده‌ای صحبت می‌کنیم که ورزش‌های دو و میدانی می‌توانند در رشد شخصیت ما ایفا کنند – رشته‌ای که ممکن است ایجاد کند. و ما هر جا که ببینیم ورزش را می ستاییم. ما اخلاق ورزشی را به عنوان تسخیر روح ورزش جشن می گیریم، که نشان می دهد بعد هنجاری برای دو و میدانی وجود دارد. راه های خوب و راه های بد برای مشغول شدن به ورزش وجود دارد.ممکن است به بیان دقیق‌تر در مورد ماهیت این ارتباط بین شخصیت و دو و میدانی تعجب کنیم. چرا شخصیت در ورزش مهم است؟ دلایل کمی وجود دارد.

روانشناسی و سلامت /چرا شخصیت  افراد هنگام ورزش مهم است؟

روانشناسی و سلامت /چرا شخصیت افراد هنگام ورزش مهم است؟

(۱) شخصیت برای حفظ یکپارچگی بازی مورد نیاز است.

در سال ۲۰۰۰، ماریون جونز، دونده آمریکایی و پرش طول، سه مدال طلا و دو مدال برنز در بازی‌های المپیک سیدنی به دست آورد. در اوج خود، او یکی از بزرگترین ورزشکاران روی کره زمین بود. با این حال، سوء ظن ها زمانی به وجود آمد که همسرش (یک تیرانداز) برای استروئیدها مثبت شد.[۴] هفت سال بعد، او اعتراف کرد که همین کار را کرده است.این یک روز غم انگیز برای طرفداران و حامیان جونز بود، که ناامید شده و احساس ساده لوحی کردند. با حرکت رو به جلو، بعید است که آنها همان شگفتی غیرانتقادی یا لذت را در مواجهه با یک فرد عالی تجربه کنند. اما بزرگترین ناامیدی توسط رقبای جونز احساس شد که هم فرصت درخشش و هم امنیت مالی ناشی از موفقیت در بزرگترین صحنه را از دست دادند. وقایع به نفع جونز ثابت شد و شرایط موفقیت در ورزش آنها زیر و رو شد. این ورزشکاران هرگز نمی توانند آن لحظات را برگردانند.

(۲) شخصیت خارج از ورزش مهم است و ورزش شخصیت ما را شکل می دهد.

وقتی از مردم می‌پرسید که چرا در دو و میدانی شرکت می‌کنند، اغلب چیزی در مورد ماهیت تحول‌آفرین آن می‌گویند. آنها می گویند که تمرین منظم دوچرخه سواری، تنیس یا پیاده روی به آنها کمک می کند تا بهتر شوند – منظم تر، سالم تر یا صبورتر شوند. این ماهیت دگرگون‌کننده دو و میدانی – که ما وارد آن می‌شویم و انتظار داریم برای بهتر شدن تغییر کنیم – یکی دیگر از دلایل مهم اهمیت شخصیت در ورزش است.وقتی خود را به اهداف یک ورزش تسلیم می کنید – برای مثال شناگر ماهرتر شوید – از نظر فیزیکی تغییر می کنید. اما شما همچنین از نظر عاطفه، توانایی خود در خودگردانی و عادات توجه خود تغییر می کنید. شخصیت در ورزش مهم است زیرا ما از طریق ورزش تغییر می کنیم. اگر به طور کلی به نوع افرادی که هستیم اهمیت می دهیم، مهم است که بررسی کنیم که آیا به طور سازنده شکل می گیریم یا خیر. این همیشه یک امر داده شده نیست. اگر قدم‌هایمان بی‌احتیاط باشد، احساسات‌مان بی‌ثبات باشد، یا تصمیم‌هایمان غیر شجاعانه باشد، ممکن است در حال تمرین آن‌هایی باشیم که نمی‌خواهیم تا آخر عمر باشیم.

(۳) شخصیت به نحوه عملکرد ما مرتبط است.

در مسابقات Super Bowl LVIII 2024، با حضور سان فرانسیسکو ۴۹ers و کانزاس سیتی چیفز، چیفز – به رهبری پاتریک ماهومز، کوارتربک – با سومین پیروزی خود در پنج سال گذشته به دست آمد. پخش تلویزیونی جزئیات عمل در زمین را از نظر استراتژی، یاردهای به دست آمده و حرکت توپ ارائه کرد. همچنین از ویژگی های بازیکنان – صبر، پشتکار و شجاعت آنها تمجید شد. شخصیت مهم است، حتی به دلایل عملکرد.ساده لوحانه است اگر فکر کنیم شخصیت تنها چیزی است که در ورزش مهم است. متغیرهای مرتبط نیز شامل تمرینات بدنی، اندازه بدن، قدرت و خوش شانسی هستند. اما همه متغیرهای دیگر ثابت نگه داشته شوند، یک فوتبالیست شجاع بدون این ویژگی بهتر از یک بازیکن فوتبال است. این به این دلیل است که او ترس مناسبی از خطر را تجربه خواهد کرد که مربوط به پرس موفقیت آمیز توپ در زمین است. بیگودی صبور در لحظه مناسب، نه خیلی زود، سنگی را روی یخ رها می کند. یک دونده پیگیر برای تحمل یک مسابقه مسافت بهتر از یک دونده بی اراده است. فضیلت ها بر نحوه فعالیت ما در ورزش تأثیر می گذارد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط