۲۰:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰

روانشناختی رفتاری

رفتار آدم ها انعکاس ضربه هایی است که در گذشته دیده اند!/آسیب های دوران کودکی!

رای کسانی که روز مادرشان با فراموش کردن رزرو صبحانه از مسیر خارج می‌شود، پیچیدگی روز را برای کسانی که آسیب‌های دوران کودکی را تجربه کرده‌اند

رفتار آدم ها انعکاس ضربه هایی است که در گذشته دیده اند!/آسیب های دوران کودکی!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،رای کسانی که روز مادرشان با فراموش کردن رزرو صبحانه از مسیر خارج می‌شود، پیچیدگی روز را برای کسانی که آسیب‌های دوران کودکی را تجربه کرده‌اند.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

فراموشی و استرس

برای کسانی که روز مادرشان با فراموش کردن رزرو صبحانه از مسیر خارج می‌شود، پیچیدگی روز را برای کسانی که آسیب‌های دوران کودکی را تجربه کرده‌اند و اکنون خود نیز مادر هستند، در نظر بگیرید. این پیچیدگی در سطح کمربند سیاه برای این تعطیلات است.

از آنجایی که من عاشق تاریخ هستم، می‌خواستم این پست را با به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی در مورد پیدایش روز مادر شروع کنم. این در اوایل قرن بیستم در ایالات متحده آغاز شد، در درجه اول به دلیل تلاش آنا جارویس، که قصد داشت مادرش را به یادگار بگذارد و از یک روز برای احترام به همه مادران حمایت کند.

رفتار آدم ها انعکاس ضربه هایی است که در گذشته دیده اند!/آسیب های دوران کودکی!

رفتار آدم ها انعکاس ضربه هایی است که در گذشته دیده اند!/آسیب های دوران کودکی!

اگرچه در ابتدا با مقاومت روبرو شد – این به شما چه می گوید که چگونه جامعه برای مادران ارزش قائل است؟ – در نهایت مورد تایید مردم قرار گرفت و به یک جشن سالانه تبدیل شد. این تعطیلات، زمانی که به رسمیت شناخته شد، به منظور ارج نهادن به رابطه مادر و فرزند و بازتاب ارزش‌های آمریکایی بود، به‌ویژه در دوران پیشرو و جنگ جهانی اول که برای تقویت روحیه و ابراز وفاداری ملی، تجلیل از نقش‌های سنتی در خانواده و جامعه خدمت کرد.

اگرچه قصد جارویس برای تجلیل از مادرش ممکن است هدف خوبی بوده باشد، DNA این روز برای من به عنوان یک درمانگر تروما دردناک است، تا حدی به این دلیل که “نقش سنتی” مادری توسط نیروی اجتماعی سرکوبگر پدرسالاری شکل گرفته است، که عمیقا بر سلامت روانی بسیاری از مادران تأثیر منفی گذاشت و منجر به ناتوانی آنها در مراقبت از فرزندانشان شد که گاهی اوقات به تجارب ترومایی دوران کودکی تبدیل می شود. (بین تروما درمانگر و فمینیست مادام العمر، می توانید تصور کنید که در مهمانی های کوکتل چقدر سرگرم کننده هستم.)

روز مادر می تواند برای دریافت کنندگان سلامت روانی ضعیف مادر تحریک کننده باشد.

اکنون، البته، حتی با توجه به اینکه چرا و چگونه نیروی اجتماعی سرکوبگر پدرسالاری تأثیر منفی بر روان مادری گذاشته و در نتیجه به تجارب آسیب‌های دوران کودکی کمک کرده است، من این اقدامات را نمی‌بخشم، معذرت می‌گذارم یا اجازه نمی‌دهم. انفعالات) مادران که ممکن است منجر به تجارب ترومای دوران کودکی برای فرزندانشان شده باشد.

من به حفظ هر دو/و این اعتقاد دارم: درد تجربه شخصی همراه با درک پویایی های گسترده تر.

بنابراین، با این گفته، می‌خواهم به آن‌ها احترام بگذارم و اذعان کنم که برای آن دسته از ما که آسیب‌های روانی دوران کودکی را تجربه کرده‌ایم، چه به طور مستقیم یا غیرمستقیم به وضعیت سلامت روانی مادران‌مان مربوط باشد، یکشنبه دوم ماه مه می‌تواند به‌ویژه زمانی که به‌طور چرخه‌ای در حال چرخش است، دردناک و تحریک‌کننده باشد. .

من به طور گسترده در مورد نحوه مراقبت از خود در این روز (از جمله تمدید اجازه برای انصراف رسمی از جشن) نوشته ام، مهم بودن مادر شدن دوباره به عنوان بخشی از سفر بهبودی ترومای دوران کودکی، و دعوت به تصور اینکه مادر شدن مجدد می تواند و باید باشد. به بسیاری از “شخصیت های مادر” در زندگی ما گسترش می یابد.

و دوباره اجازه دهید تکرار کنم: شما می توانید درک کنید که چرا و چگونه سلامت روانی مادرتان ضعیف بود، چگونه قدرت شخصی، حرفه ای و مالی او توسط نیروهای اجتماعی بین نسلی تضعیف شد و هنوز می توانید درد عمیق، خشم، ناراحتی، رنجش را احساس کنید. و اشتیاق برای مادری متفاوت و تجربیات متفاوت دوران کودکی.

روز مادر می تواند برای مادرانی که از یک پس زمینه آسیب دیده می آیند پیچیده باشد.

و پس از آن، برای بخش فرعی از ما، نه تنها ممکن است با آمدن از یک پس‌زمینه آسیب‌های دوران کودکی آشنا شویم، بلکه ممکن است اکنون خود مادر باشیم و از عدم امکان ظاهر شدن به‌عنوان فردی کاملاً هماهنگ، کاملاً منظم و همیشه آگاه باشیم. والدینی که از نظر عاطفی در دسترس هستند (که اکثر ما تصور می کنیم که منجر به تجربه ای غیر آسیب زا در دوران کودکی می شود).

از پشتیبانی برای پردازش پیچیدگی استفاده کنید.

هیچ بیانیه واقعی پایان نامه در پست امروز وجود ندارد. مسائل پیچیده را نمی توان در راه حل های بنتو باکس مرتب کرد. آن‌ها را فقط می‌توان با قدردانی از پیچیدگی‌شان، حوصله‌ای که گره‌شان را از هم باز می‌کنیم، و تمایل به استفاده از سطح بالاتر مراقبت در زمان و در صورت نیاز نگه داشت.

بنابراین، برای رسیدن به این هدف، اگر به خاطر تجارب آسیب‌های روحی دوران کودکی‌تان یا به دلیل ترس از اینکه امروز برای فرزندانتان آسیب ایجاد می‌کنید، با روز مادر تحریک شده‌اید، لطفاً به تنهایی رنج نبرید. برای پشتیبانی حرفه ای تماس بگیرید. کمتر احساس تنهایی می‌کنید، بیشتر مورد حمایت قرار می‌گیرید و می‌توانید از طریق محرک‌ها و ترس‌ها کار کنید و حتی ظرفیت خود را برای فرزندپروری افزایش دهید. می‌توانید از طریق دایرکتوری Psychology Today یک درمانگر در نزدیکی خود پیدا کنید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط