۱۴:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶

رشد ۳۹ درصدی حق بیمه‌های صادره بیمه معلم در سال گذشته

حق بیمه‌های صادره بیمه معلم در سال گذشته به بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

رشد ۳۹ درصدی حق بیمه‌های صادره بیمه معلم در سال گذشته

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در دی ماه سال ۱۳۷۳، به منظور کاهش اثرات منفی ریسک‌های سیاسی و تجاری و همچنین توسعه فعالیت‌های صادراتی وارائه پوشش‌های بیمه‌ای لازم در مقابل ریسک‌های موجود، صنعت بیمه کشور با مشارکت نظام بانکی اقدام به تأسیس شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری نمود.

در قدم نخست، شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری، فعالیت خود را در زمینه بیمه‌های اعتباری آغاز نمود و سپس به تدریج در سال‌های بعد، دامنه فعالیت‌های خود را در سایر رشته‌های بیمه عمومی توسعه داد. پس از واگذاری بخش عمده سهام شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری در سال ۱۳۸۶، بر اساس تصمیم مجمع عمومی صاحبان سهام نام این شرکت به بیمه معلم تغییر یافت.

هم اکنون شرکت بیمه معلم در کلیه رشته‌های بیمه زندگی و غیر زندگی فعالیت می‌نماید و دامنه فعالیت آن در سراسر کشور، گسترده است.

جایگاه شرکت در صنعت بیمه

شرکت بیمه معلم باتوجه به اطلاعات اولیه منتشر شده بیمه مرکزی ج. ا. ا در سال ۱۴۰۲، در بین شرکت‌های فعال در این صنعت و همچنین در بین شرکت‌های بورسی این صنعت به ترتیب با حجم فروش بیش از ۷ هزار و ۷۰۰ میلیاردی ۲.۷ درصد از بازار صنعت بیمه را در اختیار دارد.

رشد ۳۹ درصدی حق بیمه‌های صادره بیمه معلم

براساس گزارش‌های منتشر شده از بیمه معلم در تارنمای کدال در می‌یابیم این شرکت در سال ۴۰۱ حدودا ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان حق بیمه صادر کرده بود که در سال قبل با رشد ۳۹ درصدی به بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است. در بین حق بیمه‌های صادره بیمه درمان با بیش از ۳ هزار میلیارد تومان بیشترین نقش را در بین سایر حق بیمه‌های این شرکت داشته و بیمه شخص ثالث با ۱ هزار و ۵۸۹ میلیارد تومان در رتبه بعدی حق بیمه‌های صادره قرار دارد.

افزایش ۱۲۹ درصدی حق بیمه صادره در بخش درمان

حق بیمه صادره بیمه معلم در بخش درمان در سال گذشته به بیش از ۳ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل از آن رشد ۱۲۹ درصدی داشته است.

مطالب مرتبط