رحمان در شانس آخر سهمیه المپیک را گرفت

رحمان عموزاد سومين سهميه المپيک تیم ملی کشتی آزاد ایران را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،مسابقات کسب سهمیه المپیک بین نفرات پنجم مشترک رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در اوزان ۶۵ و ۹۷ امشب یک ساعت پس از برگزاری رقابت های رده بندی و فینال برگزار شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی که با نتیجه ۸ بر ۶ برابر شامیل ممدوف از روسیه مغلوب و پنجم شده بود، در یک کشتى اضافه تر روى تشک رفت.
با توجه به اینکه اتحادیه جهانی شرایط کسب سهمیه المپیک پاریس را پیش از این اعلام کرده و نفرات اول، دوم و سوم مشترک رقابت های جهانی بعلاوه نفر برتر دیدار رو در رو بین نفرات پنجم مشترک این رقابت ها می توانند سهمیه را کسب کنند رحمان عموزاد به مصاف ماکسیم ساکولتان دیگر نفر پنجم این مسابقات رفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر در این دیدار به برتری دست یافت و سهمیه المپیک پاریس را برای تیم ملی کشتی آزاد کسب کرد.

امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم با کسب مدال طلا و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم با کسب مدال نقره دیگر ملی پوشان کشورمان بودند که موفق شدند سهمیه المپیک پاریس را کسب کنند.

تیم کشتی آزاد این فرصت را دارد تا در رقابت های گزینشی قاره ای و جهانی در اوزان ۵۷، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم ۳ سهمیه باقی مانده المپیک را بدست بیاورد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.