23:21 - 1403/03/20

اجتماعی

رتبه بندی معلمان | باز شدن سامانه رتبه‌ بندی برای معلمان فاقد رتبه/رتبه بندی معلمان برای دریافت خودرو

اخرین اخبار درباره رتبه بندی معلمان را در اندیشه معاصر ببینید

رتبه بندی معلمان |  باز شدن سامانه رتبه‌ بندی برای معلمان فاقد رتبه/رتبه بندی معلمان برای دریافت خودرو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رتبه بندی معلمان یکی از مهم ترین بخش هایی است که باید دولت به آن توجه کند چرا که رتبه بندی معلمان به آنها کمک میکند تا مقطع تحصیلی خود را مشخص کنند و مقدار حقوق فرهنگیان هم مشخص میشود. رتبه بندی معلمان باعث بهبود در آموزش هم میشود. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و برای کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

باز شدن سامانه رتبه‌بندی برای معلمان فاقد رتبه

سامانه رتبه‌ بندی معلمان برای معلمان فاقد رتبه، از امروز یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ به مدت یک ماه باز خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده‌ است:

مشمولانی که پس از ارزیابی نخست، حداقل امتیاز لازم برای احراز رتبه آموزشیار معلم (عدم احراز رتبه) را کسب نکرده‌اند از تاریخ اولین تأیید هیئت ممیزه پس از مدت حداقل یک‌سال و در شرط شاغل بودن می‌توانند با کسب امتیاز لازم و ارزیابی مجدد در یکی از رتبه‌ها قرار گیرند.

سامانه از مورخ ۲۰ خرداد ۱۴۰۳برای مشمولین ( فاقدین رتبه) باز و امکان بارگذاری مدارک فراهم می‌‌شود.

افراد می‌توانند از طریق پنجره my.medu.ir نسبت به ورود به سامانه اقدام و پس از ورود با مطالعه دقیق راهنمای بارگذاری مستندات و شرایط و ضوابط نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند (تاکید می‌‌شود افراد شخصاً وارد سامانه شده و شرایط و ضوابط را به دقت مطالعه و از ارجاع بارگذاری مدارک به غیر از خودشان اجتناب کنند).

رتبه بندی معلمان

رتبه‌ بندی معلمان

مدارک و مستنداتی که در بازه زمانی قبل از ۱ خرداد ۱۴۰۳ و بعد از اولین حکم استخدام باشد معتبر هستند و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

فرصت بارگذاری مدارک تا ۲۰ تیر۱۴۰۳ است و فرصت مذکور به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

با عنایت به اینکه تمام مدارک و مستندات به طور کامل بررسی می‌‌شود در بارگذاری مدارک فایل راهنمای بارگذاری مستندات را که در سامانه تعبیه شده است به دقت مطالعه و نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند./عصر ایران

.افراد می‌توانند از طریق پنجره my.medu.ir نسبت به ورود به سامانه اقدام و پس از ورود با مطالعه دقیق راهنمای بارگذاری مستندات و شرایط و ضوابط نسبت به بارگذاری مدارک اقدام نمایند.( تاکید می‌گردد افراد شخصا وارد سامانه شده و شرایط و ضوابط را به دقت مطالعه نمایند از ارجاع بارگذاری مدارک به غیر از خودشان اجتناب نمایند. وزارت آموزش و پرورش هیچ گونه مسئولیتی را پذیرا نخواهد بود.)

.مدارک و مستنداتی که در بازه زمانی قبل از۱ خرداد ۱۴۰۳ و بعد از اولین حکم استخدام باشد معتبر هستند و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

فرصت بارگذاری مدارک تا ۲۰ تیر۱۴۰۳ می‌باشد و فرصت مذکور به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود..باعنایت به اینکه تمامی مدارک و مستندات به طور کامل بررسی می‌گردد در بارگذاری مدارک فایل راهنمای بارگذاری مستندات را که در سامانه تعبیه شده است به دقت مطالعه و نسبت به بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

باعنایت به اینکه ملاک یکسال از مورخ ۱ خرداد ۱۴۰۳ (از تاریخ اولین تایید هیات ممیزه ) به قبل می‌باشد.(افرادی که تا تاریخ ۱ خرداد ۱۴۰۲ به قبل عدم احراز شده‌اند) فعلا امکان بارگذاری مدارک را دارند افرادی که بعد از این تاریخ عدم احراز شده اند در مرحله بعدسامانه باز می گردد.

قرارگرفتن در چرخه ارزیابی پرونده از مورخ ۲۰ تیر۱۴۰۳و پس از پایان مهلت یکماه آغاز می‌گردد.

اموراداری مناطق و نواحی از مورخ ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۳ نسبت به بررسی ۵ مولفه ( ضمن خدمت، ارزشیابی، مدرک تحصیلی، امتیاز تربیت معلم، سنوات تجربی ) به دقت اقدام نمایند.

به مدیران مدارس اطلاع رسانی گردد تا بررسی مستندات و تاییدات مطابق قانون و مقررات انجام پذیرد. مسئولیت حسن انجام کار و اطلاع رسانی دقیق و جامع برعهده رئیس هیات ممیزه استان است./خبر آنلاین

رتبه بندی معلمان برای دریافت خودرو

به طور کلی، این رتبه بندی ممکن است بر اساس موارد زیر انجام شود:

۱. سابقه کار: معلمان با سابقه کار بیشتر ممکن است در رتبه بندی بالاتر قرار گیرند.

۲. تحصیلات: معلمان با مدرک تحصیلی بالاتر ممکن است در رتبه بندی بالاتر قرار گیرند.

۳. عملکرد و ارزیابی: عملکرد و ارزیابی معلمان نیز می‌تواند در رتبه بندی آن‌ها تأثیرگذار باشد.

۴. شرایط خاص: شرایط خاص مانند نیاز به حضور در مناطق محروم، تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌ها و غیره نیز ممکن است در رتبه بندی تأثیرگذار باشد.
کدام کشورها برای تحویل خودرو به معلمان رتبه بندی انجام می‌دهند؟

برخی کشورها، به ویژه در مناطقی که معلمان با مشکلات اقتصادی روبرو هستند، برنامه‌هایی را برای تحویل خودرو به معلمان اجرا می‌کنند. این برنامه‌ها ممکن است شامل رتبه بندی بر اساس فاکتورهایی مانند سابقه کار، تحصیلات، عملکرد و شرایط خاص باشند.

به عنوان مثال، در برخی کشورها مانند انگلستان، برنامه‌ای به نام “Car Allowance” وجود دارد که به معلمان با سابقه کار بالا و در مناطق مشکل‌دار اجازه می‌دهد تا خودروی جدیدی را با شرایط ویژه تحویل بگیرند. همچنین، در برخی کشورها مانند آمریکا و کانادا نیز برنامه‌های مشابهی برای تحویل خودرو به معلمان وجود دارد./ویستا

آیین نامه رتبه بندی معلمان در حال بررسی کارشناسانه است

مجتبی هاشمی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزای علم و فناوری آنا در خصوص اعتراض معلمان به رتبه بندی گفت: بعد از اجرای اولیه که مرحله استقرار رتبه برای افراد بود و بعد از بخش رسیدگی به شکایات که سال ۱۴۰۲ اتفاق افتاد در نهایت رتبه بندی به عنوان یک فعالیت جاری در وزارت آموزش و پرورش در بخش امور اداری تعریف شد.

وی افزود: به لحاظ اینکه هر عزیز بزرگواری که تحت عنوان معلم وارد نظام تعلیم و تربیت می‌شود باید دارای یک رتبه استحقاقی باشد، این نوع فعالیت دارد برنامه ریزی می‌شود و طبیعتا همه عزیزانی که در این زمینه صاحب حق هستند طبق قاعده فعالیت هایش انجام می‌شود.

هاشمی ادامه داد: ما در قالب بررسی مشکلات و مسائل مشابه که در اجرای نظام رتبه بندی داشتیم فرایند‌های مرتبط با بازنگری آیین نامه اجرایی را در دستور داریم و در حوزه کارشناسی و پژوهشی این کار در حال انجام است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط