23:03 - 1403/04/21

اجتماعی

رتبه بندی معلمان بازنشسته مهر ۱۴۰۰/ مابه تفاوت حقوق رتبه بندی معلمان بازنشسته کی واریز می شود؟

آخرین خبر درباره رتبه بندی معلمان را در اندیشه معاصر ببینید

رتبه بندی معلمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رتبه بندی معلمان برای افراد سوالهای زیادی ایجاد کرده . متاسفانه بعد از ده سال اجرا شد و افراد زیادی مدت زمان زیادی چشم انتظار بودند. رتبه بندی معلمان یکی از مهم ترین بخش هایی است که باید دولت به آن توجه کند چرا که رتبه بندی معلمان به آنها کمک میکند تا مقطع تحصیلی خود را مشخص کنند و مقدار حقوق فرهنگیان هم مشخص میشود. رتبه بندی معلمان باعث بهبود در آموزش هم میشود. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

رتبه بندی معلمان بازنشسته مهر ۱۴۰۰

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با رشته توئیتی از پرداخت مطالبه معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ خبر داد. داود منظور در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: ۶۲۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت باقی‌ماندۀ مطالبات پاداش پایان‌خدمت بیش از ۶۶ هزار نفر معلمان بازنشستۀ سال ۱۴۰۰ تخصیص یافت.

به گزارش راشدون: بیش از ۶۶ هزار معلم بازنشسته سال ۱۴۰۰ در تاریخ اول مهر بازنشسته شدند و به دلیل یک روز اختلاف مشمول رتبه‌بندی نشده بودند، فرآیند محاسبه معوقات آنها به زمان بیشتری نیاز داشت. اما طبق قانون رتبه‌بندی، افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) بازنشسته شدند می‌توانند از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار شوند و احکام بازنشستگی آنها برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

در آن سال و سال ۱۴۰۲ مسئولان آموزش و پرورش اعلام کردند که تلاش می‌کنند، مطالبات این دسته از معلمان را به زودی پرداخت کنند.

صادق ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تیرماه سال گذشته در این باره اعلام کرد که مطالبات رتبه‌بندی ۴۲ هزار نفر از معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ که تاکنون پرداخت نشده بود در مرحله پرداخت است.

وی گفته بود برای پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ با سازمان برنامه و بودجه و صندوق بازنشستگی هماهنگی‌های لازم انجام و اعتبار مورد نیاز پیش‌بینی شد. کسورات سهم صندوق و مطالبات به جا مانده بازنشستگان سال ۱۴۰۰ که مشمول رتبه‌بندی هستند، به‌زودی پرداخت خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش عنوان کرده بود که برای پرداخت معوقات به ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که تأمین شد و بخشی از آن را بابت سهم کسورات تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری است و بخشی به مطالبات معلمان بازنشسته اختصاص می‌یابد.

نزدیک به یکسال از این وعده گذشت و اجرایی نشد و کار به پیگیری نمایندگان مجلس کشیده شد و احمد حسین فلاحی سخنگوی سابق کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یازدهم هم اعلام کرد پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری واریز می شود.

به گفته وی در حال حاضر بازنشستگان سال ۱۴۰۲ و سال ۱۴۰۱ مطالبات خود را دریافت کردند، اما بازنشستگان سال ۱۴۰۰ دچار مشکل شده اند که باید اسامی بازنشستگان به سازمان برنامه ارسال و بخشی از مطالبات این معلمان در زمینه پاداش پایان خدمت یک و ۲ روز آینده پرداخت شود.

البته این وعده هم عملیاتی نشد چرا که گره کار باید از سوی سازمان برنامه و بودجه حل می شد و بودجه ای برای این منظور اختصاص داده می شد. حال با توئیت داود منظور رئیس سازمان و برنامه و بودجه خبر خوشی برای اهالی فرهنگیان بازنشسته کشور است و امید می رود این خبر خوش بزودی عملیاتی و اجرایی شود و این دسته از معلمان بازنشسته بعد از ۲ و سال اندی به مطالبه خود دست یابند./راشدون

زمان واریز مابه التفاوت پاداش و ذخیره مرخصی رتبه بندی معلمان و فرهنگیان بازنشسته ۱۴۰۰ مشخص شد

زمان دقیق واریز مابه التفاوت پاداش و ذخیره مرخصی رتبه بندی فرهنگیان و معلمان بازنشسته ۱۴۰۰ مشخص شد. براساس این خبر، هم اکنون مابه التفاوت پاداش و ذخیره مرخصی رتبه بندی بازنشستگان ۱۴۰۰ در حال واریز و تسویه می باشد.

اخیرا داودد منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه طی گفنگویی اعلام کرده بود که ۶۲۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت باقیمانده مطالبات پاداش پایان خدمت ناشی از اعمال رتبه بندی بیش از ۶۶ هزار نفر از معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ تامین و تخصیص پیدا کرد./نواندیش

رتبه بندی معلمان بازنشسته ۱۴۰۳

صندوق بازنشستگی کشوری حکم رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد را با لحاظ رتبه‌بندی صادر می‌کند
علی فرهادی (معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش) در این مراسم با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته اتفاق‌های خوبی در راستای حل مسایل و مشکلات استان‌ها رقم خورده است، اظهار کرد: از شهریور ماه سال گذشته تاکنون علاوه بر حقوق، بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به بدنه آموزش و پرورش اعتبار تزریق شده و این نشان دهنده توجه دولت سیزدهم به دستگاه تعلیم و تربیت است. فرهادی به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم بیش از ۹۰۰ هزار معلم را رتبه بندی کرد و جامعه فرهنگیان از مزایای آن برخوردار شدند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که معلم کارمند نیست، گفت: معلمان هر ساله نه یک پروژه جدید بلکه به تعداد دانش آموزان سر کلاس پروژه جدید دارند و باید به تعداد این پروژه‌ها فرایند‌ها و طرح‌های جدید را طراحی کنند. معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: معلم در مدرسه زندگی همه جانبه را به دانش آموزان می‌آموزد و فرآیند آموزش و آموختن منحصر به دانش نیست.

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط