21:05 - 1403/04/18

اجتماعی

رتبه بندی معلمان | اطلاعیه مهم برای افراد فاقد رتبه‌ بندی معلمان / آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان اطلاعیه داد

آخرین اخبار رتبه بندی معلمان را در اندیشه معاصر دنبال کنید

رتبه بندی معلمان | اطلاعیه مهم برای افراد فاقد رتبه‌ بندی معلمان / آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان اطلاعیه داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رتبه بندی معلمان برای تمامی افراد فرهنگی به شدت اهمیت دارد ولی متاسفانه بعد از ده سال اجرا شد و افراد زیادی مدت زمان زیادی چشم انتظار بودند. رتبه بندی معلمان یکی از مهم ترین بخش هایی است که باید دولت به آن توجه کند چرا که رتبه بندی معلمان به آنها کمک میکند تا مقطع تحصیلی خود را مشخص کنند و مقدار حقوق فرهنگیان هم مشخص میشود. رتبه بندی معلمان باعث بهبود در آموزش هم میشود برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان اطلاعیه داد

افرادی که حداقل یک سال از تأیید نهایی مرحله اول رسیدگی به پرونده آنان گذشته و کارنامه رتبه بندی آنان دارای وضعیت “عدم احراز رتبه” است، مشمول ارزیابی مجدد مطابق ماده ۵ آئین نامه هستند.

پیرو بخشنامه شماره ۱۷/۷۱۰ مورخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ در اجرای ماده ۵ آئین نامه اجرایی رتبه بندی معلمان (موضوع ارزیابی مجدد مشمولانی که پس از ارزیابی نخست در وضعیت عدم احراز رتبه (فاقد رتبه) قرارگرفته‌اند) و با لحاظ کردن شرایط زیر در فرآیند بارگذاری مستندات و ارزیابی مجدد جهت تعیین رتبه استحقاقی قرار می‌گیرند.

۱. مطابق مقررات مدت زمان ارزیابی مجدد مشمولان ماده فوق یک سال پس از تأیید نهایی مرحله اول پرونده آنان در هیأت ممیزه می‌باشد.

۲. تمامی مشمولانی که از تاریخ اول خرداد ۱۴۰۳ به بعد حداقل یک‌سال از تأیید نهایی مرحله اول رسیدگی به پرونده آنان گذشته و کارنامه رتبه بندی آنان دارای وضعیت: “عدم احراز رتبه / فاقد رتبه” است، مشمول ارزیابی مجدد مطابق ماده ۵ آئین نامه می‌باشند.

رتبه بندی معلمان

رتبه بندی معلمان

۳. مالک عمل، رتبه مندرج در کارنامه رتبه بندی افراد در صفحه شخصی آنان در سامانه my.medu.irمی‌باشد، لذا در صورتی که فرآیند رسیدگی به پرونده افراد به اتمام رسیده و مورد تأیید نهایی هیأت ممیزه قرار گرفته است ( مطابق بند ۱) مشمول ارزیابی مجدد می‌شوند .

۴. مشمولان ماده مذکور صرفاً افرادی می‌باشند که در وضعیت شاغل باشند./نبض بازار

۵. جهت بارگذاری مدارک و مستندات؛ تاریخ صدور و یا اجرای فعالیت می‌بایست منتهی به تاریخ پایان مهلت یک‌ساله باشد و تاریخ‌های پس از آن مورد پذیرش نمی‌باشد. (به عنوان مثال فردی که در مورخ یکم تیر ماه ۱۴۰۳ مهلت یک ساله تکمیل شده است مدارک تا قبل از این تاریخ معتبر می‌باشد)

۶. زمان شروع بارگذاری مدارک از تاریخ ورود به سامانه به مدت یک ماه می‌باشد. مدت زمان پیش بینی شده قابل تمدید نمی‌باشد.

۷. راهنمای بارگذاری مدارک قابل پذیرش و امتیازات مربوط به هر مدرک در سامانه درج شده است .با عنایت به اینکه پس از مدت زمان ذکر شده امکان بارگذاری مجدد هیچ مدرکی وجود ندارد توصیه می‌شود افراد ضمن مطالعه دقیق راهنمای مورد نظر، شخصاً نسبت به بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

۸. افرادی که قبل از یکم خرداد ۱۴۰۳ مهلت یک ساله آنها به پایان رسیده بود و مشمول ارزیابی مجدد شده‌اند با توجه به نزدیک شدن به پایان مهلت یک ماه می‌بایست حداکثر تا تاریخ ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۳ نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک اقدام نمایند در غیر این صورت مطابق مقررات مهلت یک ماه آنان به پایان خواهد رسید.

۹. مسئولیت اطلاع رسانی به موقع، دقیق و جامع به مشمولان برعهده مدیران کل استان‌ها می‌باشد، لذا انتظار می‌رود تدابیر و راهکارهای مناسب جهت آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به همه مشمولان در سطح استان، مناطق و مدارس اتخاذ گردد./مهر

حقوق معلمان از کارکنان دولت بیشتر شد

طبق گفته معاون وزیر و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دریافتی معلمان جز بالاترین حقوق کارکنان دولت محسوب می شود.حقوق فرهنگیان مدتی است که مورد بحث و بررسی دولت قرار گرفته و اکنون شنیده می شد که حقوق فرهنگیان از کارمندان دولت بیشتر شده است.

فرهنگیان، قشر پر تلاش جامعه هستند و همواره منتظر هستند تا حقوقشان افزایش پیدا کند. اکنون شنیده می شود که فرهنگیان قرار است حقوق مناسبی دریافت کنند.

یکی از اهداف اصلی نظام رتبه بندی معلمان ، بهبود وضعیت معیشتی این قشر و جبران کمبود حقوق آنها است. معلمان بر اساس رتبه ای که کسب می کنند، از حقوق و مزایای مختلفی از جمله افزایش حقوق پایه، فوق العاده رتبه، کمک هزینه های مختلف و … برخوردار می شوند. این امر به ویژه برای معلمان با سابقه و تجربه بیشتر، که در رتبه های بالاتر قرار می گیرند، مزیتی قابل توجه محسوب می شود.

طبق گفته معاون وزیر و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دریافتی معلمان جز بالاترین حقوق کارکنان دولت محسوب می شود.

حامد علامتی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان و معلمان نمونه در خانه معلم اردبیل، اظهار داشت: بعد از ۱۱ سال در دولت سیزدهم اجرای رتبه‌بندی معلمان را شاهد بودیم تا دریافتی معلمان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته و در این زمینه تأمین اعتبار نیز با هماهنگی مناسب مسئولان انجام شده است.

معاون وزیر و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: دریافتی معلمان با اجرای رتبه بندی در سال‌های اخیر جز بالاترین حقوق کارکنان دولت محسوب می‌شود و در این زمینه ابراز رضایت مناسبی را شاهد هستیم.
وی از وزیر آموزش و پرورش به عنوان فرد دانا و توانمند در اجرای طرح‌های مختلف با رویکرد تحولی در نظام آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: جایگاه معلم با توجه به تاکیدات دین اسلام و ائمه اطهار جایگاه رفیع در دولت سیزدهم تعریف و تبیین شده و از هر فرصتی سعی می‌شود تا زمینه برای سپاسگزاری از تلاش‌ها و مجاهدت معلمان در عرصه تعلیم و تربیت فراهم آید.

معاون وزیر و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصریح کرد: نسبت به سال‌های گذشته آرامش و امنیت خاطر بیشتری را در جامعه فرهنگیان شاهد هستیم و بسیاری از دغدغه‌های گذشته رفع شده و سعی بر کیفی‌سازی فعالیت‌ها و ارتقای جایگاه معلمان بر اساس رتبه‌بندی در شاخصه‌ها و ابعاد مختلف است.

علامتی افزود: مسئولیت اصلی معلم پرورش و هدایت دانش آموزان و نسل نوجوان و جوان است تا با مهارت‌های متنوع فکری، ذهنی، عقیدتی، تحصیلی، تربیتی و… آشنایی بیشتری پیدا کرده و بتواند برای جامعه مفید و مؤثر باشد

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط