23:50 - 1403/03/21

اجتماعی

رتبه بندی معلمان | آغاز ارتقاء رتبه‌ بندی معلمان با آیین‌نامه جدید/ وزرات آموزش و پرورش اطلاعیه داد

آخرین خبر درباره رتبه بندی معلمان را در اندیشه معاصر ببینید

مای مدیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رتبه بندی معلمان که به شدت اهمیت دارد توانسته توجه تمامی افراد را به خودش جلب کند و تمامی افراد در ذهنشان مشغله رتبه بندی معلمان را دارند در رتبه بندی معلمان که حقوق و امکانات و شرایط فرهنگیان سنجیده میشود. رتبه بندی معلمان بعد از ده سال در دولت شهید خدمت اجرا شد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

آغاز ارتقاء رتبه‌ بندی معلمان با آیین‌نامه جدید

رتبه بندی معلمان مطابق قانون نظام رتبه بندی و این آیین نامه به منظور افزایش کیفی فرایند تعلیم و تربیت، اعتلای کرامت و منزلت اجتماعی معلمان، استقرار نظام پرداخت‌ها بر اساس تخصص و شایستگی ها، عملکرد رقابتی معلمان برنامه ریزی شده است.

رتبه بندی معلمان

رتبه‌ بندی معلمان

رضا مرادصحرایی؛ مرحله ارتقای رتبه‌بندی با آیین‌نامه جدید امسال شروع خواهد شد؛ رئیس جمهور شهید بار‌ها به بنده می‌فرمود طوری کار کنید که دانش‌آموزان ما بهترین معلم‌ها را داشته باشند و خدای ناکرده روز قیامت بابت این موضوع بازخواست نشویم.

صحرایی بیان کرد: رئیس جمهور شهید سطحی را ایجاد کرد که منش و روش او الگوی انتخاب رئیس جمهور آینده شد./نو اندیش

وزرات آموزش و پرورش اطلاعیه داد

مشمولانی که پس از ارزیابی نخست، حداقل امتیاز لازم برای احراز رتبه آموزشیار معلم (عدم احراز رتبه) را کسب نکرده‌اند از تاریخ اولین تایید هیات ممیزه پس از مدت حداقل یکسال و در شرط شاغل بودن می‌توانند با کسب امتیاز لازم و ارزیابی مجدد در یکی از رتبه‌ها قرار گیرند.

ایلنا نوشت: میزکار رتبه بندی معلمان اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده‌ است: پیرو اطلاعیه شماره ۷۰۰/۴۲۸۶۹ مورخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۳و باستناد ماده ۵ آئین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان، مشمولانی که پس از ارزیابی نخست، حداقل امتیاز لازم برای احراز رتبه آموزشیار معلم (عدم احراز رتبه) را کسب ننموده‌اند از تاریخ اولین تایید هیات ممیزه پس از مدت حداقل یکسال و در شرط شاغل بودن می‌توانند با کسب امتیاز لازم و ارزیابی مجدد در یکی از رتبه‌ها قرار گیرند.

سامانه از مورخ ۲۰ خرداد ۱۴۰۳برای مشمولین (فاقدین رتبه) باز و امکان بارگذاری مدارک فراهم می‌گردد. خواهشمند است موارد ذیل به صورت دقیق به اطلاع افراد رسانده شود:

.تمامی اطلاعیه‌ها به صورت مکتوب و رسمی به مناطق، نواحی و مدارس ارسال گردد و به اطلاع تمامی ذینفعان رسانده شود.

در ادامه اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه همه مدارک و مستندات به طور کامل بررسی می‌شود، افراد باید در بارگذاری مدارک فایل راهنمای بارگذاری مستندات را که در سامانه تعبیه شده است به دقت مطالعه و نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند.

اطلاعیه یادآورشده است: با توجه به اینکه ملاک یک‌سال از مورخ اول خرداد ۱۴۰۳ ( از تاریخ اولین تایید هیات ممیزه) به قبل است، افرادی که تا تاریخ اول خرداد ۱۴۰۲ به قبل عدم احراز شده‌اند، فعلاً امکان بارگذاری مدارک را دارند افرادی که بعد از این تاریخ عدم احراز شده‌اند در مرحله بعد سامانه باز می‌شود. قرار گرفتن در چرخه ارزیابی پرونده از مورخ ۲۰ تیر۱۴۰۳ و پس از پایان مهلت یک‌ماه آغاز می‌شود.

اطلاعیه افزوده است: امور اداری مناطق و نواحی از مورخ ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۳ باید نسبت به بررسی ۵ مولفه (ضمن خدمت، ارزشیابی، مدرک تحصیلی، امتیاز تربیت معلم، سنوات تجربی) به دقت اقدام کنند و به مدیران مدارس اطلاع‌رسانی شود تا بررسی مستندات و تاییدات مطابق قانون و مقررات انجام پذیرد. مسئولیت حسن انجام کار و اطلاع‌رسانی دقیق و جامع برعهده رئیس هیات ممیزه استان است.

بازگشایی سامانه رتبه‌بندی برای معلمان فاقد رتبه از فردا به مدت یک ماه

«پیرو اطلاعیه شماره ۷۰۰/۴۲۸۶۹ مورخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۳و به استناد ماده ۵ آئین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان، مشمولانی که پس از ارزیابی نخست، حداقل امتیاز لازم برای احراز رتبه آموزشیار معلم (‌عدم احراز رتبه) را کسب ننموده‌اند از تاریخ اولین تایید هیات ممیزه پس از مدت حداقل یکسال و در شرط شاغل بودن می‌توانند با کسب امتیاز لازم و ارزیابی مجدد در یکی از رتبه‌ها قرار گیرند./آخرین خبر

رتبه‌بندی برای بیش از ۶۷ هزار بازنشسته فرهنگی و معلم اجرایی می‌شود

صندوق بازنشستگی کشوری پس از سازمان تأمین اجتماعی دومین صندوق بازنشستگی و بیمه‌ای ایران است که تا ۹ماهه نخست سال ۱۴۰۲، یک میلیون و ۷۱۲هزار و ۹۱ نفر بازنشسته و وظیفه بگیر دولت را زیرپوشش خود قرار داده‌ است.

از کل بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان آذر سال، گذشته یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۵۰۴ نفر بازنشسته، تعداد ۱۳هزار و ۲۵۲ نفر از کارافتاده، ۶۲ هزار و ۸۵ نفر شاغل متوفی و ۲۴۱ هزار و ۲۵۰ نفر هم بازنشسته متوفی را شامل می‌شوند.

وزارت آموزش و پرورش با یک میلیون و ۹ هزار و ۳۸۰ نفرحقوق بگیر که ۴۸۳هزار و ۵۸۴ نفر زن و ۶۰۶ هزار و ۷۹۶ مرد تا پایان آذر سال گذشته، بزرگترین دستگاه مشترک صندوق بازنشستگی کشوری است که ۶۳.۶۹ درصد از جامعه حقوق بگیر این صندوق را تشکیل می‌دهد همچنین این وزارتخانه با ۶۲۷ هزارو ۲۸۲ نفر شاغل کسور پرداز بزرگترین دستگاه مشترک صندوق بازنشستگی کشوری در این زمینه است و ۷۵.۷۸ درصد جامعه شاغلان کسور پرداز این صندوق را تشکیل می‌دهد.

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری در آخرین روزهای پایانی سال گذشته گفت: با رایزنی‌های فشرده و هماهنگی‌های انجام شده با سازمان برنامه و بودجه، احکام رتبه‌بندی برای ۵۳۰۶ نفر دیگر از بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش صادر شد.

رضا فیضی نژاد افزود: صندوق بازنشستگی کشوری در آذر ۱۴۰۲ برای ۶۲ هزار نفر از بازنشستگان آموزش و پرورش که در فاصله ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ بازنشسته شده و مشمول طرح رتبه بندی شدند و اطلاعات آنان از سوی این وزارتخانه به صندوق بازنشستگی اعلام شده بود، احکام رتبه بندی را صادر کرد.

به گفته فیضی نژاد، میانگین پرداختی ناشی از احکام رتبه بندی برای بازنشستگان مشمول، بیش از ۳۴ میلیون تومان خواهد بود که ممکن است برای تعدادی از این افراد از این عدد کمتر یا بیشتر باشد./تجارت نیوز

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط