راهکارهایی برای افزایش سرعت وای فای در زمانی که مهمان زیاد دارید

در زیر چند راهکار ساده را بیان می کنیم که بتوانید سرعت وای فای خود را در زمانی که مهمان زیاد دارید افزایش دهید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،برای جلوگیری از این امر، می توانید یک ترفند ساده قطع اتصال را امتحان کنید. بنابراین با قطع اتصال Wi-Fi از دستگاه‌های بلااستفاده مطمئن شوید که روتر شما بیش از حد بارگذاری نشده است.

از طرف دیگر، می توانید ارائه خدمات پخش زنده را غیرفعال کنید. همچنین باید از روشن ماندن کنسول‌های بازی خودداری کنید و از دانلودهای زیاد و به‌روزرسانی‌های بزرگ دستگاه‌هایتان در حین مهمانی خودداری کنید.

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که رمز عبور روتر وای فای خود را به روز کنید تا مهمانان ناخواسته در شبکه خود نداشته باشید. حضور افراد غریبه که با هر ترفندی موفق به اتصال به وای فای شما شده اند نیز باعث کندی روتر می شود. وقتی می‌خواهید داده‌های Wi-Fi خود را به مهمانان بدهید، سعی کنید یک رمز عبور جداگانه برای آنها تعیین کنید.

بسیاری از روترها به شما اجازه می دهند یک شبکه مهمان با نام و رمز عبور متفاوت راه اندازی کنید. این یک اقدام امنیتی خوب به دو دلیل است. دلیل اول واضح‌ترین دلیل است و هرچه افراد کمتری رمز عبور شما را بدانند، بهتر است. دلیل دوم کمی نگران کننده تر است.

برخی از مهمانان ممکن است به طور تصادفی بدافزار را وارد خانه شما کنند و آن را از طریق روتر شما پخش کنند. برای تعیین رمز عبور جداگانه برای هر مهمان، بهتر است به دفترچه راهنمای دستگاه یا تنظیمات آن مراجعه کنید زیرا بسته به روتر شما ممکن است روش متفاوت باشد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.