۱۹:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱

اخبار ورزشی

رادمن؛ بسکتبالیستی که با خودش ازدواج کرد!

دنیس رادمن، یکی از برجسته ترین بسکتبالیست های تاریخ NBA به حساب می آید که در طول ۱۴ سال بازی در این رقابت ها توانست پنج قهرمانی را با دو تیم مختلف تجربه کند

رادمن؛ بسکتبالیستی که با خودش ازدواج کرد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،دنیس رادمن، یکی از برجسته ترین بسکتبالیست های تاریخ NBA به حساب می آید که در طول ۱۴ سال بازی در این رقابت ها توانست پنج قهرمانی را با دو تیم مختلف تجربه کنداندیشه معاصر را دنبال کنید.

دنیس رادمن،

یکی از برجسته ترین بسکتبالیست های تاریخ NBA به حساب می آید که در طول ۱۴ سال بازی در این رقابت ها توانست پنج قهرمانی را با دو تیم مختلف تجربه کند. او همچنین در دفاع و ریباند عالی بود و علاوه بر ثبت رکورد، چند فصل به عنوان بهترین مدافع انتخاب شد. رادمن همچنین جنجالی ترین بسکتبالیست تاریخ NBA است. او به خاطر سبک زندگی عجیبش و درگیری هایش در زمین مسابقه حواشی زیادی را به وجود آورد.

رادمن؛ بسکتبالیستی که با خودش ازدواج کرد!

 

زندگی در خیابان

رادمن از پدرش متنفر بود چون او را ترک کرده بود. همچنین در ۱۸ سالگی مادرش او را از خانه بیرون انداخت چون هیچ برنامه ای برای زندگی اش نداشت و پول در نمی آورد. رادمن دو سال در خیابان زندگی کرد و هر کجا که می توانست می خوابید. ممکن بود در این مدت خلافکار شود، راهی زندان شود یا جان خود را از دست بدهد اما شروع کرد به باشگاه رفتن و متوجه شد به بسکتبال علاقه دارد. پس از آن زندگی اش دگرگون شد و به عنوان یک بسکتبالیست حرفه ای در NBA درخشید.

قدام به خودکشی

بازیکن دیترویت پیستونز روزهای خوبی را در NBA سپری می کرد تا این که در سال ۱۹۹۳ شاک دیلی سرمربی، تیم را ترک کرد. او برای رادمن همچون یک پدر بود. بسکتبالیست آمریکایی برایش سخت بود این جدایی را تحمل کند. یک روز با ماشین به سر تمرین رفت در حالی که اسلحه همراه داشت و می خواست خودکشی کند. او خوش شانس بود که هنگام گوش دادن موسیقی خوابش برد. زمانی که چشمانش را باز کرد متوجه شد پلیس و مردم دور ماشین را گرفته اند. نمی دانست چه اتفاقی افتاده است. حتی یادش نمانده بود که اسلحه در دست دارد. به خاطر وضعیت روحی بد رادمن، پیستونز تصمیم گرفت او را به تیم سن آنتونیو اسپرز بفروشد.

پوشیدن لباس عروس

رادمن در مراسم رونمایی از کتابش “Bad As I Wanna Be” در سال ۱۹۹۶ دست به اقدام عجیبی زد. او به هوادارانش خبر داد که برای جشن عروسی با زیباترین زن دنیا آماده می شود. زمانی که در مراسم حاضر شد همه شگفت زده شدند چون خودش لباس عروس پوشیده بود. او اعلام کرد با خودش ازدواج کرده است. بازیکن شیکاگو این ایده را از یک شخصیت رادیویی دزدیده بود که برای معرفی کتابش چنین کاری کرده بود. این روش جواب داد و کتاب رادمن برای ۲۰ هفته پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز شد.

حمله به داور

در فصل ۹۶-۱۹۹۵ شیکاگو بولز برابر نیوجرسی نتس قرار گرفت. در جریان بازی رادمن به داور حمله کرد و با سرش به صورت تد برنهارت ضربه زد. او سپس پیراهن خود را پاره کرد. بازیکن شیکاگو به خاطر این رفتار غیر ورزشی ۲۰ هزار دلار جریمه و از شش بازی محروم شد. این نخستین بار نبود که رادمن جریمه می شد. در سال ۱۹۹۲ به دلیل عدم حضور در پیش فصل ۶۸ هزار دلار جریمه شد.

فرار به لاس وگاس

رادمن در آخرین سال حضورش در شیکاگو بولز (۱۹۹۸) خواسته عجیبی را مطرح کرد. او که شروع فصل را به دلیل آسیب دیدگی از دست داده بود در میانه فصل به فیل جکسون (سرمربی اش) گفت که نیاز به سفر دارد و اجازه دو روز مرخصی گرفت. رادمن به لاس وگاس رفت. با این حال پس از ۴۸ ساعت برنگشت. مایکل جردن به دنبال او رفت و در اتاقی که رادمن اقامت داشت را زد. بازیکن سابق سن آنتونیو اسپرز مجبور شد کارمن الکترا، نامزدش را قایم کند تا جردن آن ها را با هم نبیند.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

نام منبع : اندیشه معاصر
نام نویسنده:ایرنا

مطالب مرتبط