اخبار اقتصادی

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد کنترل نسبی رشد قیمت مسکن در کشور

محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در هفدهمین جلسه شورای عالی مسکن که صبح امروز شنبه ۵ خرداد به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری برگزار شد،

مسکن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از نبض بازار محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در هفدهمین جلسه شورای عالی مسکن که صبح امروز شنبه ۵ خرداد به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری برگزار شد، برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

کنترل نسبی رشد قیمت مسکن در کشور

رئیس کل بانک مرکزی از کاهش تورم نقطه به نقطه میانگین قیمت مسکن در تهران طی اردیبهشت ماه و کنترل نسبی رشد قیمت خانه در کشور خبر داد.

محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در هفدهمین جلسه شورای عالی مسکن که صبح امروز شنبه ۵ خرداد به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری برگزار شد، اعلام کرد: تورم نقطه به نقطه میانگین قیمت خانه در تهران که در اردیبهشت ۱۴۰۲ به میزان ۱۰۷ درصد بوده در اردیبهشت امسال به حدود ۱۲ درصد رسیده است که نشان دهنده کنترل نسبی رشد قیمت خانه در کشور است.

رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد کنترل نسبی رشد قیمت مسکن در کشور

در این جلسه گزارشی نیز از عملکرد بانک های عامل در خصوص ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن ارائه و اعلام شد که تسهیلات ساخت خانه در ابتدای سال ۱۴۰۲ از ۲۰۵ فقره قرارداد منعقده به مبلغ ۶۸ هزار میلیارد تومان به حدود ۸۰۰ هزار فقره قرارداد منعقده به مبلغ ۲۷۵ هزار میلیارد تومان و رشد ۳۰۴ درصدی تا پایان اردیبهشت سال جاری رسیده است. همچنین تسهیلات کمک ودیعه خانه از ۲۲۴ هزار فقره به مبلغ ۱۳ هزار میلیارد تومان در ابتدای سال گذشته به حدود ۴۶۲ هزار فقره و مبلغ ۳۶ هزار میلیارد تومانی و رشد ۱۷۵ درصدی تا پایان اردیبهشت سال جاری رسیده است.

همچنین وزارت نیرو اعلام کرد در طول سه سال گذشته و با تلاش های این وزارتخانه تمام واحدهای مسکونی تحویل داده شده با زیرساخت های کامل به دست مردم رسیده است و وزارت نیرو، راه و شهرسازی و استانداری ها مکلف بوده اند تا تعهدات و سهم خود را در تخصیص ۱۰ هزار میلیارد تومان زیرساخت آب و برق و گاز پرداخت کنند.

در پایان این جلسه اقداماتی جهت تسریع فرایند پیشرفت نهضت ملی مسکن مصوب شد، بر این اساس بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مکلف شدند تا ظرف حداکثر یک هفته آینده تمامی بانک‌های عامل نسبت به پرداخت سهم‌های تایید شده در پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها اقدام کنند و پیگیری‌های لازم جهت انعقاد قرارداد تسهیلات بانکی برای واحدهای نهضت ملی مسکن طی یک ماه آینده را به عمل آورند.

 

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط