رئال مادرید در امتیاز نحس! | طلسم قدیمی علیه صدرنشینی کهکشانی‌ ها!

تیم رئال مادرید از ۱۵ امتیازی‌ شدن در ابتدای لالیگا خاطره خوشی ندارد و شاگردان آنچلوتی به دنبال شکستن یک طلسم ۳۶ساله هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از همشهری آنلاین،رئال مادرید با پنجمین پیروزی متوالی خود را در این فصل و با ۱۰۰درصد امتیازات در صدر جدول لالیگا قرار گرفته است. رئالی‌ها این‌بار از سوسیداد در زمین خودشان عقب افتادند و در نهایت با ۲گل والورده و خوسلو از روی پاس‌گل‌های فران گارسیا به برتری رسیدند. اما خرافات و آمار نشان می‌دهد که پیروزی در ۵بازی نخست لالیگا برای رئالی‌ها خوش‌یمن نیست. آخرین باری که رئال مادرید پس از پیروزی در ۵بازی متوالی در شروع لالیگا به قهرمانی رسیده، به فصل۸۸‌-۱۹۸۷ برمی‌گردد و حالا رئال مادرید باید طلسم ۳۶ساله را بشکند. رئال مادرید در فصل‌های ۹۲-۱۹۹۱، ۱۰-۲۰۰۹ و ۲۳-۲۰۲۲ نیز لالیگا را با ۱۵امتیاز شروع کرده اما قهرمان نشده بود. بازی آخر رئال آمارهای جالب دیگری هم داشت:

رئال مادرید در کنار لیورپول تنها تیم‌هایی هستند که در این فصل ۳بار کام‌بک زده‌اند و بازی باخته را با ۹امتیاز عوض کرده‌اند. مادرید بعد از ساراگوسای فصل۰۵-۲۰۰۴، نخستین تیم لالیگاست که در ۵بازی نخست لالیگا ۳بار کام‌بک می‌زند و شکست را با برد عوض می‌کند.

کارلو آنچلوتی با پیروزی پنجم در این فصل به ۱۷۳برد با رئال‌مادرید رسید و با پشت سر گذاشتن زیدان به دومین سرمربی با بیشترین پیروزی در تاریخ باشگاه تبدیل شد. کارلتو رکورد زیدان (۱۷۲برد) را پشت سر گذاشت. نفر اول میگل مونیوس است با ۳۵۷برد که غیرقابل دسترس به‌نظر می‌رسد.

رئال در ۶دیدار اخیر خود موفق به گلزنی شده اما تنها یک‌بار کلین‌شیت داشته؛ ۴کلین‌شیت در ۱۳بازی آخر. سوسیداد هم در ۷دیدار اخیر خارج از خانه خود متحمل ۴باخت شده است. رئال سوسیداد در ۸تقابل اخیر خود مقابل رئال برنده نبوده.

ناچو که پس از گل دوم رئال به‌جای فران گارسیا وارد زمین شد، به رکورد ۱۵۰برد با رئال مادرید در لالیگا رسید. فران گارسیا هم با ۲۴سال و ۳۴روز سن، جوان‌ترین مدافع رئال‌مادرید شد که از زمان مارسلو مقابل مایورکا در می‌۲۰۱۲(۲۴سال و یک روز) در لیگ اسپانیا ۲پاس‌گل ثبت می‌کند. خوسلو اکنون دومین بازیکن رئال مادرید پس از ایسکو (۲۰۱۳) شد که در ۳بازی اول خود در سانتیاگو برنابئو در قرن بیست‌ویکم موفق به گلزنی می‌شود. نخستین بازی و گل خوسلو در برنابئو به‌عنوان بازیکن رئال مادرید در سال۲۰۱۱ بود. او ۶دقیقه پس از ورود به زمین با پاس‌گل کریستیانو رونالدو گل زد.

خوسلو در ۵بازی اول خود برای رئال مادرید در این فصل، ۲گل و یک پاس‌گل ثبت کرده است (برابر با آمار ماریانو دیاس در ۳فصل گذشته).

رئال مقابل سوسیداد فقط به ۴۰ثانیه نیاز داشت تا در شروع نیمه دوم گل بزند. آخرین باری که رئال اینقدر زود در شروع نیمه دوم در یک بازی لالیگایی گل زده بود، به سال۲۰۱۸ برمی‌گردد که بیل پس از ۲۷ثانیه مقابل آلاوس گل زد.

رئال مقابل خیرونا پس از ۱۴۰ثانیه از آریباس گل خورد، مقابل ختافه از مایورال پس از ۱۰دقیقه و ۲۲ثانیه گل خورد و بارنچئا نیز پس از ۲۴۶ثانیه مقابل رئال مادرید گل زد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.