16:22 - 1400/01/17

دیدار سید رسول مهاجر با معاون وزیر خارجه مالزی

«داتو قمرالدین جعفر» معاون وزیر امور خارجه مالزی که در یک سفر منطقه‌ای به تهران سفر کرده است، امروز (شنبه) با سید رسول مهاجر معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه درخصوص توسعه روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد. سید رس...

دیدار سید رسول مهاجر با معاون وزیر خارجه مالزی

«داتو قمرالدین جعفر» معاون وزیر امور خارجه مالزی که در یک سفر منطقه‌ای به تهران سفر کرده است، امروز (شنبه) با سید رسول مهاجر معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه درخصوص توسعه روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد.

سید رسول مهاجر در این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی روابط دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همه جانبه روابط با مالزی از جمله درخواست از دولت این کشور برای تسهیل روابط اقتصادی و تجاری فیمابین تأکید کرد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه همچنین با پرداختن به حضور موفق ایرانیان از جمله تجار و افراد تحصیل‌کرده و نخبه در این کشور، بر لزوم حل مشکلات آنها از جمله ارائه خدمات بانکی و مالی و همچنین حل مشکلات کنسولی و نهایی سازی سریع‌تر اسناد قضایی بین دو کشور و انتقال محکومان تأکید کرد.

* امیدواری مالزی به توسعه روزافزون روابط با ایران

معاون وزیر امور خارجه مالزی نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، هدف این سفر را توسعه روابط بین دو کشور برشمرد و ابراز امیدواری کرد، با از بین رفتن موانع از جمله کووید-۱۹، شاهد توسعه روزافزون روابط بین دو کشور در بخش‌های مختلف به خصوص اقتصادی و تجاری و رفت و آمد مقامات عالیرتبه دو کشور در آینده نزدیک باشیم.

داتو قمرالدین جعفر که در این سفر منطقه‌ای از ترکیه و قطر نیز بازدید کرده و با مقامات وزارتخانه‌های صنعت، معدن، تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نیز دیدار و در خصوص توسعه روابط در زمینه‌های تجاری و بهداشتی و سلامت بحث و تبادل نظر کرد.

گفتنی است وزارت خارجه مالزی پیش از این سفر اعلام کرده بود که سفر «داتوک کمارالدین جعفر» به ایران، ترکیه و قطر نشان‌دهنده اهمیت بالایی است که مالزی برای روابط و شراکت خود با این سه کشور مهم در منطقه غرب آسیا قائل است.

افکار

مطالب مرتبط