۰۵:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۲

دلیل باخت تراکتور به استقلال و پرسپولیس از زبان خمز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،پاکو خمز در نشست خبری در مورد وقفه های لیگ برتر اظهار داشت: من فقط نظرم را گفته ام که  طبیعی نیست لیگ  انقدر تعطیلی داشته باشد این نه فقط برای ما بلکه برای هیج تیمی خوب نیست و تعطیلی لیگ به نفع هی...

مزایده استقلال و پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،پاکو خمز در نشست خبری در مورد وقفه های لیگ برتر اظهار داشت: من فقط نظرم را گفته ام که  طبیعی نیست لیگ  انقدر تعطیلی داشته باشد این نه فقط برای ما بلکه برای هیج تیمی خوب نیست و تعطیلی لیگ به نفع هیچ باشگاهی نیست  و  در تعطیلات لیگ فقط تیم های آسیایی بازی می کنند.

وی افزود: اگر می خواهیم که وقفه بین مسابقات نباشد باید شرایط را تغییر بدهیم. وقفه هایی که برای جام ملت ها یا جام جهانی است  مهم نیست بلکه وقفه ها  باید کمتر شود و برنامه ریزی ها باید بهتر باشد یک باره می بینیم که بین دو مسابقه دو هفته وقفه هست.

خمز در مورد اینکه بعد از بازی با استقلال گفته بود باخت این تیم عادی است آیا خمز نمی داند تراکتور چه تیمی بزرگی است، گفت: هیچکس به من اولتیماتومی نداده است من فقط این را گفتم استقلال تیم خوبی است و چون تیم خوبی است می تواند ما را ببرد و این طبیعی است. بحث دیگری نبود من چیز دیگری نگفتم.

سرمربی تراکتور درباره عملکرد صفا هادی و آلوارو خیمنز و دلایل تغییرات زیاد در ترکیب تیم، بیان کرد: اینکه یک یا دو بازیکن را مقصر باخت بدانیم، درست نیست. اینجا همه باهم هستیم و پیروزی تیم به خاطر تلاش تمامی اعضای تیم است. زمانی هم که می بازیم، مقصر یک نفر نیست. به نظرم درست نیست یک یا دو نفر را مقصر بدانیم.

وی با تأکید بر اینکه من دوست دارم در هر بازی تغییراتی در ترکیب تیم بدهم، اظهار داشت: نمی دانم چرا فکر می کنید باید با یک ترکیب ثابت بازی کنم. برخی اوقات تغییراتی را برای استفاده از بازیکنان ذخیره انجام می دهیم و هر از گاهی هم به دلیل مصدومیت برخی بازیکنان به ناچار دست به تغییر می زنیم. تاکنون بیش از پنج تغییر در ترکیب نداشته ایم. وقتی این همه بازیکن خوب داریم، تغییرات زیاد طبیعی است.

خمز در خصوص نقش محمد نصرتی در کادرفنی، گفت: نصرتی در جذب بازیکن نقش نداشت و وقتی لازم باشد از محمد نصرتی مشورت می گیرم؛ اما در نهایت تمامی مسئولیت با سرمربی است. زمانی که نیاز باشد از او نظر می خواهم، ولی تصمیم گیر نهایی در رابطه با تیم من هستم.

وی در خصوص دلایل اینکه تراکتور چرا نمی تواند کامبک بزند، گفت: گاه اتفاق افتاده که نتیجه را جبران کرده ایم و برخی مواقع نیز این موضوع رخ نداده است.

خمز در خصوص تعطیلی های طولانی تمرینات تیم، گفت: پنج روز به بازیکنان استراحت داده بودم و از قبل برنامه ریزی شده بود. این تعطیلات را برای تفریح بازیکنان نداده بودم. استراحت پنج روزه به بازیکنان نیاز بود؛ چرا که آنان در طول یک ماه فقط سه روز استراحت داشتند. من راجع به تعطیلی تمرینات تیم تصمیم می گیرم. اگر استقلال را برده بودیم کسی در این خصوص صحبت نمی کرد. وقتی تیم پیروز می شود هر کاری می توان انجام داد و کسی نمی گوید چرا تمرینات را تعطیل کردید. همه چیز به این مرتبط است که برده ایم یا باخته ایم.

وی در خصوص اینکه بازیکنانی را برای تقویت تیم در نیم فصل مدنظر دارید؟ گفت: گزینه ها را در زمان نقل و انتقالات بررسی خواهیم کرد. اگر بازیکنی بتواند به تیم کمک کند، جذب خواهیم کرد. الان بازیکنی مدنظر ندارم و فقط به بازیکنان خودم و بازی های پیش رو توجه می کنم.

خمز در خصوص شکست های تراکتور مقابل استقلال، پرسپولیس و سپاهان، توضیح داد: وقتی تیم شکست می خورد؛ طبیعی است همه انتقاد می کنند. اما اینکه شکست ها را به مسائل بی ربط مرتبط می کنید، قابل درک نیست. وقتی با تیم های خیلی خوب روبه رو می شویم، ممکن است شکست بخوریم. ما هم تیم خوبی هستیم و آنان هم وقتی مقابل همدیگر بازی می کنند؛ یک تیم شکست می خورد. ما فصل گذشته دو بازی از سه دیدار بزرگ را برنده شدیم. امسال نتوانستیم پیروز شویم؛ چرا که آنان بهتر از ما بودند.

وی با بیان اینکه ما در تمامی مسابقات می خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشیم، گفت: ما سخت تلاش کرده و کار می کنیم تا تراکتور را به بالاترین جایگاه ممکن برسانیم؛ اما نمی توانم در خصوص جایگاه تیم پیشگویی کنم. اختلاف با تیم های بالای جدول زیاد نبوده و می توانیم بجنگیم و به رتبه های بالای جدول برسیم.

خمز در پاسخ به این سوال که مربی برای پیاده کردن اندیشه های تاکتیکی چقدر زمان نیاز دارد؟ گفت: بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. برخی اوقات خیلی سریع به آن چیزی که می خواهیم دست می یابیم و گاه زمان بر می شود. این موضوع به فاکتورهای زیادی از جمله تاکتیک پذیری بازیکنان مرتبط است. ایده های جدید یک مربی و فشار زیاد روی تیم باعث می شود تا پیاده کردن ایده ها زمان بر باشد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار