دستگیری خبرنگار شبکه الجزیره توسط نظامیان صهیونیست

شبکه الجزیره، بعدازظهر امروز (چهارشنبه)، از دستگیری «علاء الریماوی» خبرنگار شبکه «الجزیره مباشر» (از زیرشاخه‌های این شبکه)‌ خبر داد. ساعاتی پیش منابع خبری گزارشی درباره دستگیری علاء الریماوی منتشر کردند که شبکه الجزیره در خبری فوری این گزارش‌ها را تأیید کرد و نوشت که او در منطقه البیره (رام‌الله-مرکز کرانه باختری ) و در خانه‌اش […]

شبکه الجزیره، بعدازظهر امروز (چهارشنبه)، از دستگیری «علاء الریماوی» خبرنگار شبکه «الجزیره مباشر» (از زیرشاخه‌های این شبکه)‌ خبر داد.

ساعاتی پیش منابع خبری گزارشی درباره دستگیری علاء الریماوی منتشر کردند که شبکه الجزیره در خبری فوری این گزارش‌ها را تأیید کرد و نوشت که او در منطقه البیره (رام‌الله-مرکز کرانه باختری ) و در خانه‌اش دستگیر شده است.

شاهدان عینی به خبرگزاری «آناتولی» در این خصوص خبر دادند که یک گروه از نظامیان رژیم صهیونیستی با ورود ناگهانی به رام‌الله علاء الریماوی مدیر شبکه «جی مدیا» و خبرنگار الجزیره را دستگیر کردند.

طبق این گزارش، پس از ورود نظامیان صهیونیست به منطقه مذکور، ده‌ها تن از جوانان فلسطینی با آن‌ها درگیر شدند و نظامیان این رژیم هم برای متفرق کردن آن‌ها از گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند.

«می حسام الدین» همسر خبرنگار شبکه الجزیره مباشر نیز در گفت‌و‌گو با جی مدیا گفت که نظامیان به خانه‌ آن‌ها در رام‌الله یورش برده‌اند و همسر او را دستگیر کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، خبرنگار الجزیره به همسرش خبر داده است که به نشانه عدم پذیرش این اقدام نظامیان صهیونیست، اعتصاب غذا خواهد کرد.

این گزارش‌ها در حالی منتشر شده است که ارتش رژیم صهیونیستی تا این لحظه بیانیه‌ای درباره دستگیری خبرنگار الجزیره صادر نکرده‌ است.

طبق گزارش نهادهای فعال در زمینه حقوق اسرا، صهیونیست‌ها حدود ۴۴۰۰ فلسطینی را تحت بازداشت دارند که از این تعداد، ۳۹ نفر زن و حدود ۱۵۵ دیگر کودک هستند.

این در حالی است که حدود ۳۵۰ نفر دیگر از این افراد بدون هیچگونه اتهامی در زندان‌های رژیم صهیونیستی بازداشت هستند.

افکار