13:08 - 1403/03/06

دریافت وام قرض الحسنه ۴ درصدی+ شرایط وام فوق العاده بدون سود و دردسر

اقتصاد 100- در این شرایط تورمی بهترین و شاید تنها راه غلبه بر فشار تورم گرفتن وام است . چرا که در این صورت با بدهکار کردن خود در آینده از ارزش فعلی پول بهترین استفاده را می بریم.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ متاسفانه تسهیلات مسکن پیش‌بینی نشده بود اما با پیگیری‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و مساعدت و همراهی دولت در سال گذشته، عملیاتی و اجرایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، هرچند با توجه به در پیش گرفتن سیاست های انقباضی بانک مرکزی در یکی دو سال اخیر وام دهی بانک ها به شدت کاهش پیدا کرده و دیگر از پرداخت وام های بدون معدل حساب خبری نیست . ولی به تازگی طرح های نسبتا خوبی از طریق برخی بانک ها در قالب تسهیلات قرض الحسنه به مشتریان اراییه می گردد.

برای مثال طرح وام قرض الحسنه مهربانی بانک ملی ایران َ وام قرض الحسنه نیک بانک ملت ٬ وام سپهر بانک صادرات ٬ وام بانک سپه و …

در اینجا به معرفی و بررسی وام قرض الحسنه بانک صادرات می پردازیم:

بر اساس طرح تسهیلاتی وام سپاس سپهر بانک صادرات ، متقاضیان می‌توانند به میزان سه برابر معدل موجودی حساب تا سقف سه میلیارد ریال (۳۰۰ میلیون تومان )با نرخ کارمزد ۴ درصدی وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

در ابتدا جهت دریافت این وام باید یک حساب مخصوص قرض الحسنه در یکی از شعب بانک صادرات در ساسر کشور افتتاح کنید. و نسبت به واریز وجوه مورد نظر خود در این حساب اقدام نمایید.

همچنین بر اساس این طرح امکان دریافت تسهیلات با سود کم به میزان۲ برابر معدل حساب تا سقف ۱۰ میلیارد ریال ( ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان ) با نرخ‌ کارمزد ۴ درصدی فراهم شده است.

کسب امتیاز در این طرح به صورت روزشمار بوده و مشتری امکان واریز، برداشت و انجام امور روزانه مالی خود را از این حساب خواهند داشت.

حداقل مبلغ برای افتتاح حساب ویژه طرح سپاس سپهر بانک صادرات ایران، در قالب سپرده قرض‌الحسنه جاری، پس‌انداز یا سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، یک میلیون ریال (۱۰۰ هزار تومان) و حداقل میانگین معدل موجودی جهت استفاده از این طرح ۱۰۰ میلیون ریال (۱۰ میلیون تومان ) است.

متقاضیان می‌توانند برای دریافت وام قرض الحسنه بانک صادرات با حداقل ۲ ماه سپرده‌گذاری و بازپرداخت ۳۶ ماهه، تا سقف سه میلیارد ریال با کارمزد ۴ درصدی از این طرح استفاده کنند. همچنین شرایط دریافت تسهیلات مرابحه با نرخ سود ۴ درصدی تا سقف ۱۰ میلیارد ریال با حداقل ۲ ماه و حداکثر ۱۲ ماه سپرده‌گذاری و بازپرداخت ۱۲ ماهه فراهم شده است.​

مزایای طرح تسهیلاتی وام قرض الحسنه سپاس سپهر بانک صادرات :
۱- امکان دریافت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد

۲-امکان دریافت تسهیلات تا سقف ۱ میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه

۳-امکان پذیافت تسهیلات تا ۳ برابر موجودی ( معدل حساب)

معایب طرح تسهیلاتی وام سپاس سپهر بانک صادرات :
۱- دوره بازپرداخت کوتاه مدت تر نسبت به طرح های مشابه سایر بانک ها (۳۶ ماهه ) در حالی در در طرح های مشابه برخی بانک ها مدت بازپرداخت تا ۶۰ ماه هم می رسد.

۲- دوره بازپرداخت کوتاه مدت در تسهیلات ۱۰ میلیارد ریالی (۱۲ ماه ) و اقساط سنگین این تسهیلات

جدول وام ۳۰۰ میلیونی بانک صادرات با بازپرداخت ۳۶ ماه
مدت سپرده‌گذاری (ماه) مدت بازپرداخت (ماه)
۴ ۸ ۱۲ ۱۶ ۲۴ ۳۶
نسبت وام به میزان سپرده (درصد)
۲ ۹۰% ۵۴% ۳۶% ۲۷% ۱۸% ۱۲%
۳ ۱۲۵% ۸۱% ۵۴% ۴۰% ۲۷% ۱۸%
۴ ۱۸۰% ۱۰۸% ۷۲% ۵۴% ۳۶% ۲۴%
۵ ۲۲۵% ۱۳۵% ۹۰% ۶۷% ۴۵% ۳۰%
۶ ۲۷۰% ۱۶۲% ۱۰۸% ۸۱% ۵۴% ۳۶%
۷ ۳۱۵% ۱۸۹% ۱۲۶% ۹۴% ۶۳% ۴۲%
۸ ۳۶۰% ۲۱۶% ۱۴۴% ۱۰۸% ۷۲% ۴۸%
۹ ۴۰۵% ۲۴۳% ۱۶۲% ۱۲۱% ۸۱% ۵۴%
۱۰ ۴۵۰% ۲۷۰% ۱۸۰% ۱۲۵% ۹۰% ۶۰%
نکته : دریافت کننده وام و تسهیلات و ضامنین باید دارای رتبه اعتباری A٬B٬C و یا سایز باشند و نبتید دارای چک برگشتی یا تسهیلات معوق در کلیه شبکه بانکی باشند.

مطالب مرتبط